Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezeken segít az antidepresszán...

Szigber kérdése:

Ezeken segít az antidepresszáns? Cipralex 10 mg

Figyelt kérdés
6 évig szedtem Cipralexet, viszont abba akartam hagyni. Fél év szenvedés után újra szedem. Ebben a fél évben, amíg nem szedtem ,más tüneteim is kijöttek . Folyamatosan szorongok, mindenfélét elképzelek hogy mi történhetne velem. Félek hogy egyszercsak nem tudok levegőt venni . Félek hogy a tudatom "kiszáll" a testemből és úgy maradok. Deperszonalizálok. Mintha én nem én lennék,nem emlékszem milyen normálisnak lenni és nem mindenféle katasztròfára gondolni. Nem merek egyedül lenni mert félek hogy megőrülök ha nincs kihez szólnom. Borzasztó. Valaki szedte erre antidepit? Jó volt rá? El fog múlni ez a folyamatos aggódás és szorongás??

márc. 9. 12:58
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Nem kaptam,van itthon rivotril. Az lehalkitja ezeket a gondolatokat? Újra normális lennék tőle? Vagy mit éreznèk tőle?

Nem élek egyedül,van férjem.

Nem tudom magam ésszel megnyugtatni,mert mindig jön egy másik,de "mi van ha"....

Hétfőn kezdek az új munkahelyen. Eljárok én itthonról, csinálom a dolgom,de borzasztó ez az állapot,hogy az ember mindig retteg valamitől... Ilyen korábban még nem volt,ennyire erős szorongást. Remélem erre is jó a cipralex. Doki szerint igen.

márc. 9. 14:43
 12/25 anonim ***** válasza:

Honnan van a rivotril? Lehet, hogy megoldaná, de lehet, hogy túl erős hatása lenne. Van az interneten gyógyszerkölcsönhatásos oldal (drinfo.aeek.hu), de most nem akar működni. Hétfőn kérdezz rá az orvosnál, hogy nem kell-e szorongásgátló is.

Én azért átmennék másik pszichoterapeutához. Milyen volt a gyerekkorod? Vagy azóta ért valami trauma?

márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Azóta vagyok ilyen rosszul hjgy nem szedhetwm a gyógyszert,meg olvasgattam a neten, és egyszer olvastam erről a deperszonalizáciòròl , azóta nálam is jelentkezik.

Pszichiáter írta ki régebben,de nem merem bevenni.

márc. 9. 15:02
 14/25 anonim ***** válasza:
Mindenesetre első számú tanács: kerüld az egészségügyi oldalakat az interneten. Az orvosnak nyilván oka volt rá, hogy felírja neked a rivotrilt, kérdés, hogy cipralexszel együtt írta-e fel.
márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem ,nem azzal együtt,egy másik pszichiáterhez mentem utána, akiben jobban bízok. Ő mondta hogy kezdjem el újra a Cipralexet,az újra hatni fog. Így maradt korábbról rivotril.
márc. 9. 15:09
 16/25 anonim ***** válasza:
Nem merném orvos nélkül, pláne, hogy ez a kölcsönhatás-vizsgáló oldal se működik most. A férjed hogy viseli a szorongásodat?
márc. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Na, most működik az oldal, azt írja: "A gyógyszerek között kölcsönhatás lép fel, de odafigyeléssel szedhetőek együtt."
márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Akkor ez most mit jelent? :D

Férjem elég jól viseli,nem igazán tud vele mit kezdeni,de támogat

márc. 9. 15:55
 19/25 anonim ***** válasza:
Hogy bevehető, de a rivotril meglehetősen addiktív, inkább várd meg vele az orvost.
márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy hipohonder vagyok? Arra jó lesz az antidepresszáns?
márc. 9. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!