Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségről lenne pár...

Pánikbetegségről lenne pár kérdésem, tapasztaltak, hozzáértők válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Pánikbetegségből egyedül is ki lehet jönni?Úgy értem,gyógyszer és pszichológus nélkül?

Azért kérdezem,mert elterveztem,hogy megpróbálom lassan visszaszerezni az önállóságom,méghozzá úgy,hogy mikor itthon van a lányom,akkor lemegyek,kisebb távolságra,minden nap kicsit messzebb és ha bármi baj lenne esetleg,akkor felhívom.Ő ebbe szívesen bele egyezett,de nem tudom,tényleg jó ötlet-e?

Az az igazság,hogy egyszer már sikerült saját erőmből leküzdeni a pánikot és egy ideig jól is ment minden,de aztán visszaestem és sokkal súlyosabb lett az állapotom,mint azelőtt.

Miért van az,hogy ha valaki visszaesik ,akkor sokkal rosszabb lesz?Vagy ez nem törvényszerű?


Van gyógyszerem,frontin,de csak akkor szedem,ha nagyon muszáj,ritka esetben.Már régóta nincsenek komolyabb rosszulléteim,kísérővel elmegyek bárhová,különösebb gond nélkül,de egyedül nem nagyon merek.Mert olyan kiszámíthatatlan ez az egész,meg nem is bízom magamban....


Van egy önkéntes pszichológus,akihez eljárhatnék,de oda egyenlőre nem tud senki kísérni,időhiány miatt.Én meg nem nagyon tudok már várni,már nagyon szeretnék újra egyedül menni mindenhová,mert ez így nem állapot!Szóval,gondoltam,addig is próbálkozok.Csak gondoltam,előbb kitárgyalom a dolgot,tapasztaltabbakkal.

Nem szeretném megint elhamarkodni a dolgokat és visszaesni!

Arra is kíváncsi vagyok,mi lehet az oka,hogy újabban olyan sok pánikbeteg van?Régebben nem volt ez így,igaz?

Tényleg van olyan pánikbeteg,akit mentő vitt el valahonnan?Hogyan lehetne ezt megelőzni?Nem szeretnék véletlenül sem így járni!Na,ezért is nem megyek egyedül sehova...


2010. okt. 26. 09:22
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Az állandó stressz és létbizonytalanság sajnos megkeseríti az életem ,külső segítségre nem nagyon számíthatok.Gyerekkoromban is történt néhány rossz dolog velem amit nem sikerült feldolgoznom,azt hiszem,ez valami tudatalatti ok is lehet.
2010. okt. 26. 09:58
 12/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Én voltam pánikbeteg, először csak frontint kaptam, de az köztudott, hogy az nem gyógyít, csak elfedi a tüneteket. A szerotonin szintedet kell rendbe tenni, antidepresszánssal, azt ajánlom keress fel egy másik pszichiátert. Én úgyanígy szoktam vissza az életbe, hogy szépen lassan fokozatosan, de mellette szedtem az antidepit, egyrészről meg is nyugtatott, ha szedem, nem leszek rosszul, mert elvileg nem lehetek rosszul!!! így sikerült a teljes gyógyulásom. Kérdezz nyugodtan!

2010. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Én is kaptam frontin mellé antidepit is,de azt egyáltalán nem mertem beszedni.Még a frontint sem szívesen.Annyi rosszat hallottam a gyógyszerfüggőségről.Nem hiányozna még az is.Csak,ha végképp nincs jobb megoldás!És hízni sem szeretnék.Nem vagyok rá hajlamos,de sose lehet tudni...
2010. okt. 26. 10:02
 14/33 anonim ***** válasza:
Még egy dolog, ha úgy érzed vannak gyerekkori traumáid, akkor pedig pszichiátert javaslok, vagy ezt csak így utólag próbálod oknak kiválasztani, hogy miért lettél beteg? Mert a pánikbetegség lehet lelki okok miatt is, akkor kell a pszichiáter és az antidepresszáns, de lehet csak kémiai is, a szerotonin szinted. Menj el egy másik pszichiáterhez, mondj el neki mindent, remélem találsz egy olyat aki tényleg ért a dolgához.
2010. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Na figyelj! Nem vagy egyedül azzal, hogy félsz a gyógyszerektől, én a frontint is sírva szedtem be, mert féltem tőle, de anyukám nem bírta nézni ahogy szenvedek, és csak bevettem és jééé, jóbban lettem. Az antidepinél ugyanígy volt, iszonyatosan féltem, és mi történt, meggyógyultam!!! Egy darabig kell szedned, 1-2 év, aztán leállsz róla, ha ezt fokozatosan teszed, észre se veszed a leszokást. Az elhízás nem mindenkinél jelentkezik, annyit észre vehetsz, hogy jobb az étvágyad, mivel mentálisan rendben vagy, a lényeg, hogy ezért még ne egyél állandóan és nem hízol el.
2010. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Másodiknak:Szóval,a pániktól van a gyengeség?Én meg azt gondoltam valahogy fordítva van ez,vagy hogy egymástól független is lehet.Sokszor attól féltem,egyszer csak nem bírok tovább menni ,és kész...

Amúgy gyanítom,hogy ez is valami tudat alatti,szimbolikus dolog lehet.Mert úgy érzem,az életben sem jutok előre ,és ez a félelem,talán ilyen gyengeség érzésben mutatkozik meg.

2010. okt. 26. 10:05
 17/33 anonim ***** válasza:
ne várd meg azt a pontot, amikor már nem bírod, és más erőlteti beléd a gyógyszert, mert nem bírja nézni a szenvedésed, ne félj tőlük.
2010. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
A gyengeség természetes dolog és is nagyon gyenge voltam az utcán, szédültem is folyton, otthon is. Ez a betegség velejárója.
2010. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Szerintem teneked már rég rendes kezelést kellett volna kapnod, mert látom, hogy jár az agyad, mi mitől van....A pánikbetegségtől vannak ezek a tünetek, semmi szimbolikus butaságokra nem kell gondolni, de megértelek, hogy agyalsz én is így voltam vele, aztán amikor minden tisztázódott, hogy mindent a betegség okoz, nagyon megkönnyebbültem.
2010. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Már barátkozom a gyógyszerrel :)A frontintól egy ideje már nem félek annyira...



A pánikbetegség egyébként leépítheti a szervezetet fizikailag?Esetleg,ha évekig fennáll,okozhat szervi bajt?


Engem egyébként alaposan kivizsgáltak és semmilyen szervi okot nem találtak.

2010. okt. 26. 10:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!