Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségről lenne pár...

Pánikbetegségről lenne pár kérdésem, tapasztaltak, hozzáértők válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Pánikbetegségből egyedül is ki lehet jönni?Úgy értem,gyógyszer és pszichológus nélkül?

Azért kérdezem,mert elterveztem,hogy megpróbálom lassan visszaszerezni az önállóságom,méghozzá úgy,hogy mikor itthon van a lányom,akkor lemegyek,kisebb távolságra,minden nap kicsit messzebb és ha bármi baj lenne esetleg,akkor felhívom.Ő ebbe szívesen bele egyezett,de nem tudom,tényleg jó ötlet-e?

Az az igazság,hogy egyszer már sikerült saját erőmből leküzdeni a pánikot és egy ideig jól is ment minden,de aztán visszaestem és sokkal súlyosabb lett az állapotom,mint azelőtt.

Miért van az,hogy ha valaki visszaesik ,akkor sokkal rosszabb lesz?Vagy ez nem törvényszerű?


Van gyógyszerem,frontin,de csak akkor szedem,ha nagyon muszáj,ritka esetben.Már régóta nincsenek komolyabb rosszulléteim,kísérővel elmegyek bárhová,különösebb gond nélkül,de egyedül nem nagyon merek.Mert olyan kiszámíthatatlan ez az egész,meg nem is bízom magamban....


Van egy önkéntes pszichológus,akihez eljárhatnék,de oda egyenlőre nem tud senki kísérni,időhiány miatt.Én meg nem nagyon tudok már várni,már nagyon szeretnék újra egyedül menni mindenhová,mert ez így nem állapot!Szóval,gondoltam,addig is próbálkozok.Csak gondoltam,előbb kitárgyalom a dolgot,tapasztaltabbakkal.

Nem szeretném megint elhamarkodni a dolgokat és visszaesni!

Arra is kíváncsi vagyok,mi lehet az oka,hogy újabban olyan sok pánikbeteg van?Régebben nem volt ez így,igaz?

Tényleg van olyan pánikbeteg,akit mentő vitt el valahonnan?Hogyan lehetne ezt megelőzni?Nem szeretnék véletlenül sem így járni!Na,ezért is nem megyek egyedül sehova...


2010. okt. 26. 09:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

második vagyok :)

így van... a pánikroham egyik tünete hogy gyengének érzed magad, a szíved hangosan és hevesen rádásul összevissza ver, izzadsz, szédülsz, remegnek a térdeid és az egész tested, összeszorul a gyomrod és a torkod, néha a látásod is így remeg avgy micsinál... ezek a tipikus pánikroham tünetek... szval nem színinfarktust készülsz éppen kapni, csak egy kis pánik... és én nem tudok róla hogy bárkinek leállt volna a szíve egy pánikrohamtól, ne félj :)

2010. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Ja ,az agyalás az megy nálam,de én betegség előtt is ilyen voltam...
2010. okt. 26. 10:12
 23/33 anonim ***** válasza:
Leépítheti, ha keveset eszel, keveset mozogsz, vitaminhiányod lesz stb, de nem ettől szédülsz vagy gyenge vagy, ez egy tünet, De hosszú távon, ha nem kezeled, lehetnek szervi bajok is a sok stressztől. Nálam is előtte kizártak minden szervi bajt, ez normális eljárás.
2010. okt. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Igen, ez így működni fog.


Ki lehet jönni belőle gyógyszerek nélkül, de teljesen elmúlni nem fog soha, valamennyi para mindig marad, de javítani lehet a helyzeten annyira, hogy ez ne okozzon gondot az életben. Előszőr is az a lényeg, hogy kell egy személy, akire számíthatsz, legyen ez a lányod.


Elhatározás kérdése.

Előszőr is amikor pánikolsz, nem kell egyre jobban belelovallni magad abba a gondolatba hogy itt fogsz meghalni és nem tud segíteni senki, hanem meg kell tanulni elterelni a saját figyelmedet a dologról.


Persze ez baromi nehéz, de a saját agyadat csak te tudod kontrollálni, tehát neked kell lépned ez ügyben és nem másnak. Amikor parázol gondolj valami szép emlékre, vagy egy virágos rétre ahol rohangálnak a nyuszik, vagy arra hogy tied az egész világ mert milliárdos vagy, és az összes ember neked dolgozik :) Bármi ilyesmi jó lesz, és mosolyogj. A lényeg, hogy el kell terelni a figyelmedet a pánikról.


Aztán ha ez nem megy, akkor felhívod a lányodat mobilon és megmondod hogy légyszi jöjjön érted, mert parázol. Ilyen esetek biztos lesznek, amikor érted kell mennie, mert az ember idegállapota ha labilis, akkor hát nem érzi mindig magát a toppon, és lehet egyik alkalommal gond nélkül tudsz közösségbe menni, a másik alkalommal meg halálra parázod magad mindentől és mindenkitől.

Ez változó, de meglehet csinálni hogy az legyen a sűrűbb eset, amikor le mersz menni az emberek közé és jól is érzed magad ott.


Az előrelépés ha egyedül lemész vásárolgatni, boltba kaját venni, ruhákat, ezt azt. Ha bele kényszeríted magad olyan helyzetekbe ahol elő kell adnod magad idegenek előtt. Kezdetben rövidebb, majd egyre hosszabb időket tölthetsz távol, de úgy csináld, hogy azért mindig legyen egy menekülési útvonal, legyen nálad mobil, vagy gyógyszer+víz, és le tudj lépni ha kezded rosszul érezni magad.


Azt kéne megtanulnod, hogy ne félj attól hogy rád fog jönni a pánik. Határozd el, hogy nem fog és kész.

Így tényleg nem fog, mert ez az egész csak a te agyad szüleménye.

2010. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
és olyan nincs, hogy annyira legyengülsz, hogy nem tudsz hazamenni. A 90 éves nagymamám is hazajött mindig, amikor lement a boltba. Szóval ettől ne parázz. Ha szarul vagy felhívod a lányodat és érted megy, vagy odaszólsz az utcán egy nőnek, hogy tessék segíteni, mert rosszul vagyok.
2010. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Ha a párja kísérgeti mindenhova, ez elmélyíti az ún. betegségelőnyt. (jelen esetben nem kell egyedül lennie, nem kell egyedül megküzdeni a nehézségekkel, rá lehet mindig támaszkodni valakire).

Ezeket át kell beszélni a terápia alatt, hogy miért van szükség külső megerősítőre, állandó támaszra, milyen gyökerei vannak ennek...

A pánik a tudat vészreakciója, mindenképpen fel kell deríteni az okát.


Ezt az előbbi dolgot egy szakember írta, elgondolkodtató, nem tudom igaz e.

Szép dolog az, hogy gondolj minden jóra és nem lesz rohamod, de ez így nem élet, hogy mindig rettegsz a következő rohamtól. Ez is betegségtünet. Amiket leírtál, úgy vettem észre, magadtól nem sikerült talpra állnod. Tényleg nem akarlak rábeszélni a gyógyszerre, de nálam bevált, nem rettegek, teljes biztonságban érzem magam. Az elején persze fura volt, de ahogy TUDTAM, hogy nem lehetek rosszul, mert rendben van a szerotonin szintem, elmúlt ez a félelem érzésem is. Az persze megnyugtató, ha nálad van a telefon meg a frontin, ezeket a dolgokat mindig vidd magaddal, de létezik olyan, hogy meg se fordul a fejedben, hogy esetleg rosszul lehetsz. Nálam ez gyógyszerrel sikerült és azt hiszem, így teljes életet élhetek.

2010. okt. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

ez az egész csak a te agyad szüleménye

ha az agyad játszik veled, akkor bizony kezelni kell, tudod szerotonin szint...nézz utána...ezt magadtól nem tudod helyre rakni akárhogy próbálkozol, de ez a te döntésed.

2010. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Szendi Gábor pszichológus éppen ezekkel a kérdésekkel foglalkozik, ezeket kutatja régóta. Leírta könyvben is, keresd ki, nagyon érdemes lenne. Éppen most vannak a könyvei a boltokban, ha keresed, azonnal megtalálod, a depresszió témáról szól, de a páikról is.

2010. okt. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Nálam a kísérgetés nem tudom,betegség előnyt okozott-e,de tény,hogy rá lehet szokni.Ezért most már bánom,hogy elkezdtem kísértetni magam.Talán okosabb dolog lett volna tűrni pár rosszullétet és egyedül legyőzni,az talán megerősített volna.A kísérgetéstől meg tehetetlennek érzem magam,de egyenlőre ez van...
2010. okt. 26. 12:41
 30/33 anonim ***** válasza:

Engem is ugyanígy kísérgettek, hisz segíteni akartak...


Az az igazság,hogy egyszer már sikerült saját erőmből leküzdeni a pánikot és egy ideig jól is ment minden,de aztán visszaestem és sokkal súlyosabb lett az állapotom,mint azelőtt.

Miért van az,hogy ha valaki visszaesik ,akkor sokkal rosszabb lesz?Vagy ez nem törvényszerű?


Egyik hozzászóló írt hasznosakat, hogyan győzd le magadtól a pánikot, gondolom amikor először helyre jöttél ezeket a dolgokat alkalmaztad. Viszont, ha visszaestél, az azt jelenti, hogy te ehhez sajnos kevés vagy, bármekkora az akaraterőd, ha az agyban van a baj, akkor egymagad nem tudod legyőzni.

2010. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!