Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tanácsolták?

Mit tanácsolták?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom az öndiagnózist hanyagolni kell, viszont én úgy gondolom nálam fenn áll a 2-es típusú bipolaritás.


A depresszióm az eddig is nyilvánvaló volt a szűk környezetemnek, sajnos az hogy ki sem tudtam sokszor kelni az ágyból és nem eszek kb. Semmit egészen az önbántalmazásig (leginkább biztosító tűvel karcoltam a karom, borotvát nagyon ritkán használtam mert féltem túl mély lesz a seb és valaki észreveszi), de a barátaim az önbántalmazásról nem tudnak meg próbálom a külvilág előtt is elrejteni ha nem nagyon rossz. A halál vágyomról pedig próbálok minél mélyebben hallgatni.


Viszont mindig van/volt egy idő amikor javultam, feldobott voltam pörögtem, koffein nélkül (a depressziós részeknél sokszor több doboz energiaitalt ittam a koffein miatt). Egyszóval olyan normális volt minden.


Aztán felvetődött bennem hogy a javulasom miért nem tartós és kb fél évvel ezelőtt elkezdtem naplót írni. Így visszavolvasva kitűnt belőle, hogy kb. 2-3 hétig jól vagyok utána 2-3 hétig rosszul. Közben egy ugyanolyan folyamatos ürességet érzek csak ugye amikor pörgök és teszem a dolgom ez nem tűnik fel csak ha komolyabban rágondolok hogy egyébként mit is érzek legbelül.


Ezentúl még sajnos indulatkezekesi gondjaim vannak. (Perceken át tartó dühkitörések) de szerintem ez független ettől.


Azt szeretném kérdezni hogy esetleg mit tegyek hogy ez ne hasson ki a tanulmányaimra (egyetem) annyira mert eddig egy 4es átlagot tudtam hozni de szeretnék javítani csak ugye a mélypontjaim alatt semmit sem tudok csinálni sajnos.


A pszichológust szeretném kerülni mert ha tényleg bipoláris vagyok akkor pszichiáter és gyógyszer lenne a vége és bármit csak gyógyszert ne. Akkor inkább menjen rá a teljesítményem és kibírom ezt az egészet csak gyógyszert ne.



ápr. 14. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy 4-es átlaggal bírod csinálni az egyetemet, akkor mértékletességet javaslok, önismeretet, kerülve a drogot, alkoholt, energiaitalt és a szinkretizmust. Ha szer nélkül nem megy, akkor viszont inkább az orvos által felírt gyógyszert szedd, minthogy öngyógyításba kezdj.
ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
66%

„A pszichológust szeretném kerülni mert ha tényleg bipoláris vagyok akkor pszichiáter és gyógyszer lenne a vége és bármit csak gyógyszert ne”


Amíg nem vagy ön- vagy közveszélyes, addig senki nem erőltet beléd gyógyszert. Magánpszichológusnak meg végképp semmi köze hozzá, hogy a tanácsára elmész-e pszichiáterhez.

ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 sem alkoholt sem drogot nem fogyasztok egyáltalán. Egyedül az energiaitalt de csak ha tényleg nagyon lent vagyok, és a nyakamon egy zh. Egyébként azt sem szoktam.

#2 se onveszélyesnek se közveszélyesnek nem tartom magam. Ha nem vagyok depressziós akkor kb. Senkivel sem beszélek csak a szobatársammal. Ha meg jobban vagyok akkor teljesen normális vagyok csak jobban pörgök. Ezért nem tudom hogy most javulok, csak valamit rontok és visszacsúszok, vagy ez csak hipománia. De a ciklikusság miatt félek nagyon hogy az utóbbi.


A válaszokat és tanácsokat meg nagyon köszönöm ❤️

ápr. 14. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!