Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha egy pszichi...

Mit lehet tenni ha egy pszichiátrián az orvos egy teljesen egészséges embernél, mindenfajta tünet nélkül skizofréniát állapít meg, majd ír egy zárójelentést amiben össze-vissza hazudozik, és arra alapoz egy nem létező diagnózist?

Figyelt kérdés
Egy autóbalesetet követően, sajnos én enyhén ittas voltam, (személyi sérülés nem történt)engem beszállítottak a balesetibe megfigyelésre. Meg sem sérültem, de elaltattak, INTUBÁLTAK. Az orvos azt találta ki miután felkeltem, hogy szerinte furcsán viselkedek, "bizalmatlan vagyok" (ami nem volt igaz) majd átszállíttatott egy pszichiátriai klinikára, de nekem meg sem mondták, hogy hova, azt hazudták, hogy vérvételre visznek. Mikor megérkeztem oda, még mindig nem tudtam, hogy hova vittek, jött egy orvos, hogy megvizsgál, csinált egy neurológiai vizsgálatot, megkérdezte, hogy hívnak, és mondta, hogy megmutatja a kórtermet, ahol aludni fogok. Ekkor tudtam meg, hogy egy pszichiátriai zárt osztályra vittek, ahonnan ki sem engedtek, azt hittem elájulok. Meg sem vizsgáltak, vagy beszéltek velem. Ilyen még a filmekben sincs. Majd pár nap után kiengedtek, de azt nem mondták meg miért tartottak bent, Viszont vissza kellett mennem, pár nap múlva, én hülye visszamentem, azt hittem, hogy valami papírokat adnak, és amikor visszamentem, megint be kellett feküdnöm, kényszerítettek, gyakorlatilag megmondták, hogy nem mehetek haza és kész. Úgy viselkedtek, hogy azt hittem, hogy fenékbe szúrnak egy injekcióval, ha ellenkezek. A kórházban nagyon erős tudatmódosító gyógyszereket adtak, pedig tök egészséges, normális vagyok, soha nem volt pszichiátriai problémám. Persze a gyógyszereket kiköptem miután be kellett vennem előttük, de aztán észrevették, és folyadékban kellett meginnom és leellenőrizték, hogy megiszom-e. Tiszta horror volt, fogalmam sem volt, hogy mi a frászt akarnak már tőlem, nem mondtak semmit. Olyan Zárójelentést írtak aztán,miután kiengedtek, amiben az állt, hogy 2 hétig voltam bent a kórházban, pedig valójában csak 5 napot, de belevették azokat a napokat is, amit a kórházon kívül töltöttem. Olyanokat írtak le rólam több oldalon keresztül, hogy hallucináltam, meg ilyen agyrém hazugságokat, hogy módosult tudatállapotban voltam,és megjátszom magam, mert úgy csinálok, mintha normális lennék, pedig nem vagyok az stb. Ráírtak a zárójelentésre egy ilyen horror diagnózist, hogy állítólag skizofrén vagyok meg valami akut pszichózisom van egy hónapja ráadásul szerintük. (!) Összesen egyébként 3x beszéltem 5 percig egy orvossal a kórházban, aki megkérdezte, hogy kapok-e üzeneteket a tv-ből (ez hülye), mondtam neki, hogy nem nagyon, mire ő azt mondta, hogy nem hisz nekem...Köszi. Ez egyfelől vicces, meg ez a diagnózis nyilván arra érvényes, aki megírta ezt a zárójelentést, csak az a baj, hogy most össze akarják mosni az autóbalesetemet ezzel a nem létező diganózissal, hogy elmebeteg vagyok, mert a rendőrség megkapta a kórházból a papírt, és kértek egy igazságügyi elmeszakértői vizsgálatot, és megtudtam, hogy lehet, hogy amiatt a nem létező diagnózis miatt kényszergyógyszeres kezelésre ítélnek egy börtön pszichiátriába (IMEI). Mit lehet ilyenkor tenni, ha kiállítanak az emberről egy ilyen zárójelentést, és elmebetegnek nyilvánítják azt akinek semmi baja nincs tök egészséges és bezárják az IMEI-be??? Létezik ilyen? Már arra gondoltam, hogy a médiához fordulok, komolyan.
2011. máj. 14. 18:29
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

18:52 Nem voltam részeg, csak enyhén voltam ittas, nem volt magas a véralkoholszintem. Összeüköztem valakivel, de nem sérült meg senki.


A pszichiátriákon nagyon sok a visszaélés, ezt mindenki tudja. Engem vizsgálat nélkül zártak be, nem volt semmi tünetem, sem akkor sem máskor. Azt mondták, hogy a másik orvos, aki nem is pszichiáter azt állította, hogy "furcsán viselkedek". Köszi. Utána meg legyógyszereztek mindenfajta indok és magyarázat nélkül. A zárójelentésben meg össze-vissza hazudoztak, nem hittük el, amiket összehordtak, amikor itthon elolvastuk. Azzal meg, aki azt mondja, hogy egy orvosnak mindig igaza van, és tévedhetetlen, sajnos nem tudok vitatkozni.

2011. máj. 14. 19:42
 12/49 anonim ***** válasza:
56%
pszichiátrián nem csinálnak veled semmit...ez nem a scientológiai egyház propagandaoldala itt, úgyhogy húzzál aludni kölyök
2011. máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
76%
A magyar egészségügyet ismerve, azt mondom, hogy itt még betegeket sem kezelnek eléggé, de egészségeseket meg végképp nem. Valami nagyon nem stimmel veled. Én feküdtem pszichiátrián, betegen, és végtelenül kedvesek, és udvariasak voltak az ápolónők, és az orvosok. Úgyhogy amit leírtál, az mese habbal. Különben ismerősöd, rokonosd nincsen aki tenne valamit az érdekedben?
2011. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
92%

Beszélj a betegjogi képviselővel, és rágd az ügyvéded fülét az igazságügyi szakértő miatt. Ha igaz, amit mondasz, akkor az eljárás tele van szakmai hibákkal.

Skizofréniában nincs olyan, hogy gyógyult. A tüneteknek hónapok óta jelen kell lenniük a diagnózishoz. A pontos diagnózishoz interjúra van szükség, ami nem 5 perc, inkább 45-60. Erről jegyzőkönyvet kell írniuk. Ha tényleg nem beszéltél se orvossal, se pszichológussal, a jkv hiánya fel kell, hogy tűnjön a szakértőnek.

Ha készült Rorschach vagy Szondi, arról ugyancsak kell, hogy legyen jkv. A legtöbb helyen kérnek pszichológustól dfferenciáldiagnózist, amit rendszerint ilyen tesztekkel végeznek.

Ha nem történt vizsgálat, nincs jkv, vagy a jkv hiányos, az ki kellene, hogy szúrja a szakértő szemét. Ha mégse, azt jelezd az ügyvédednek, esetleg kérjetek másik szakértőt. Mindazonáltal keríts valakit, aki ért a betegjoghoz! Ez azért is lenne fontos, mert "műhiba" pszichiátrián is létezik.

Továbbá ki kéne derítened, hogy etikai vétséget kinek jelenthetsz! Pszichológusok esetén etikai vétségekkel a Magyar Pszichológiai társaság foglalkozik, szóval, ha a klinikai pszichológus követett el hibát, és a vád megalapozott, azt a társaságnak ki kell vizsgálnia. És ha már vizsgálódnak, javulnak az esélyeid. Az orvosoknak is kell, hogy legyen ilyen fóruma.


Szóval, szerintem, keress egy jogi képviselőt, aki otthon van a betegjogban, jelentsd az esetet a megfelelő etikai bizottságnak (Talán a Magyar Pszichiátriai Társaságnál), ill. keríts egy pszichológust, aki kivizsgál, vagy elküld valakihez, aki kivizsgálhat!

2011. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
94%
Jah, és megnéztem a büntető törvénykönyv beszámíthatóságra vonatkozó passzusát. Kóros elmeállapot a büntethetőséget kizárja. Ha össze akarják mosni, akkor pont enyhítő körülménynek kellene lennie, nem súlyosbítónak.
2011. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
71%

Tehát azt állítod,hogy két helyen is "félrekezeltek".

A balesetin egészségesen intubáltak

és a pszichiátrián egészségesen betegként kezeltek.


Itt mindenki hülye. Milyen jó,hogy te nem.


Ha nincs semmi bajod,azt az igazságügyi szakértő 2 óra alatt kiderítené. és az ügyvéd nem mondana olyanokat, hogy bezárhatnak.

2011. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
66%
Szerinted mért áll érdekükben ezt tenni veled? Mi ebben a logika?
2011. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
52%
én tudom...üldözik...akik a tévében beszélnek
2011. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
52%
kamu :)
2011. máj. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
81%
Betegjogi képviselőre szavazok én is. Kell lennie. Kötelező.
2011. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!