Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha egy pszichi...

Mit lehet tenni ha egy pszichiátrián az orvos egy teljesen egészséges embernél, mindenfajta tünet nélkül skizofréniát állapít meg, majd ír egy zárójelentést amiben össze-vissza hazudozik, és arra alapoz egy nem létező diagnózist?

Figyelt kérdés
Egy autóbalesetet követően, sajnos én enyhén ittas voltam, (személyi sérülés nem történt)engem beszállítottak a balesetibe megfigyelésre. Meg sem sérültem, de elaltattak, INTUBÁLTAK. Az orvos azt találta ki miután felkeltem, hogy szerinte furcsán viselkedek, "bizalmatlan vagyok" (ami nem volt igaz) majd átszállíttatott egy pszichiátriai klinikára, de nekem meg sem mondták, hogy hova, azt hazudták, hogy vérvételre visznek. Mikor megérkeztem oda, még mindig nem tudtam, hogy hova vittek, jött egy orvos, hogy megvizsgál, csinált egy neurológiai vizsgálatot, megkérdezte, hogy hívnak, és mondta, hogy megmutatja a kórtermet, ahol aludni fogok. Ekkor tudtam meg, hogy egy pszichiátriai zárt osztályra vittek, ahonnan ki sem engedtek, azt hittem elájulok. Meg sem vizsgáltak, vagy beszéltek velem. Ilyen még a filmekben sincs. Majd pár nap után kiengedtek, de azt nem mondták meg miért tartottak bent, Viszont vissza kellett mennem, pár nap múlva, én hülye visszamentem, azt hittem, hogy valami papírokat adnak, és amikor visszamentem, megint be kellett feküdnöm, kényszerítettek, gyakorlatilag megmondták, hogy nem mehetek haza és kész. Úgy viselkedtek, hogy azt hittem, hogy fenékbe szúrnak egy injekcióval, ha ellenkezek. A kórházban nagyon erős tudatmódosító gyógyszereket adtak, pedig tök egészséges, normális vagyok, soha nem volt pszichiátriai problémám. Persze a gyógyszereket kiköptem miután be kellett vennem előttük, de aztán észrevették, és folyadékban kellett meginnom és leellenőrizték, hogy megiszom-e. Tiszta horror volt, fogalmam sem volt, hogy mi a frászt akarnak már tőlem, nem mondtak semmit. Olyan Zárójelentést írtak aztán,miután kiengedtek, amiben az állt, hogy 2 hétig voltam bent a kórházban, pedig valójában csak 5 napot, de belevették azokat a napokat is, amit a kórházon kívül töltöttem. Olyanokat írtak le rólam több oldalon keresztül, hogy hallucináltam, meg ilyen agyrém hazugságokat, hogy módosult tudatállapotban voltam,és megjátszom magam, mert úgy csinálok, mintha normális lennék, pedig nem vagyok az stb. Ráírtak a zárójelentésre egy ilyen horror diagnózist, hogy állítólag skizofrén vagyok meg valami akut pszichózisom van egy hónapja ráadásul szerintük. (!) Összesen egyébként 3x beszéltem 5 percig egy orvossal a kórházban, aki megkérdezte, hogy kapok-e üzeneteket a tv-ből (ez hülye), mondtam neki, hogy nem nagyon, mire ő azt mondta, hogy nem hisz nekem...Köszi. Ez egyfelől vicces, meg ez a diagnózis nyilván arra érvényes, aki megírta ezt a zárójelentést, csak az a baj, hogy most össze akarják mosni az autóbalesetemet ezzel a nem létező diganózissal, hogy elmebeteg vagyok, mert a rendőrség megkapta a kórházból a papírt, és kértek egy igazságügyi elmeszakértői vizsgálatot, és megtudtam, hogy lehet, hogy amiatt a nem létező diagnózis miatt kényszergyógyszeres kezelésre ítélnek egy börtön pszichiátriába (IMEI). Mit lehet ilyenkor tenni, ha kiállítanak az emberről egy ilyen zárójelentést, és elmebetegnek nyilvánítják azt akinek semmi baja nincs tök egészséges és bezárják az IMEI-be??? Létezik ilyen? Már arra gondoltam, hogy a médiához fordulok, komolyan.
2011. máj. 14. 18:29
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
A pszichiátrián nem vizsgáltak ki, a felvételt egy 2 percig sem tartó "beszélgetésre" alapozták. Később meg teleírták a zárójelentést hazugságokkal. Nem találok szavakat arra, amit műveltek velem. Mindenfajta tünet, és diagnózis nélkül egyszerűen bezártak, és legyógyszereztek. Ráadásul olyan adag gyógyszert adtak napi 3x, ami egy 120 kg-os férfinak is sok lett volna, én meg alig vagyok 50 kg. Soha nem volt semmilyen pszichiátriai betegségem, tünetem, mint ahogy most sincs. Hihetetlen. De az, aki látatlanban ilyen hülyeségeket írogat erre, mint itt sokan, az biztos, hogy betegesen rosszindulatú és szánalmas.
2011. máj. 15. 13:11
 22/49 A kérdező kommentje:

21:15


A balesetben nem sérültem meg. Senki sem érti, hogy miért intubáltak, hiszen azt olyan súlyos esetben alkalmazzák, ha súlyosan megsérül valaki, életveszélyben van, nem tud lélegezni.Összesen fél napot voltam a kórházban.


Az igazságügyi szakértőnek meg hiába mondom, hogy nem igaz, ami a zárójelentésben van, visszamenőleg nem köteles nekem hinni, mivel nem volt ott. Azok is, akik itt írogatnak automatikusan az orvosnak, meg a kórháznak hisznek. Egy igazságügyi szakértő meg főleg nem fog nekem hinni egy orvossal szemben.

2011. máj. 15. 13:18
 23/49 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj az igazságügyi orvosszakértő nem a zárójelentést olvasgatja. Ő megvizsgál téged. Nem is láthatja előre a dokumentumokat, először téged kell megnéznie,kialakítania egy véleményt és utána nézheti meg a papirokat.

ha túladagolták a gyógyszeredet, akkor az pl.azonnal szemet kell, hogy szúrjon a szakértőnek.


Ha azt mondanád,hogy a kórházban szükségtelenül intubáltak mégesetleg elhinném. (bár nehéz valakit intubálni aki magánál van)

ha azt mondanád, hogy a pszichiátrián túl sok gyógyszert kaptál,még elhinném.

De a kettőt együtt, nem.

2011. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
49%

Miért ne?Ebben az országban én már bármit el tudok képzelni.

Egyébként ez mikor történt?Csak mert jó pár hónapja már olvastam hasonló történetet, csak már nem emlékszem, melyik oldalon .Ott is arról írt egy illető, hogy ok nélkül tartották benn és kezelték a pszichiátrián.Sajnos nem emlékszem részletekre.

2011. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

13:27


Valóban magamnál voltam. Viszont elaltattak, ahogyan műtétek előtt szokás, és utána intubáltak (nyilván erre nem emlékszem). Amikor felébredtem később a kórteremben, még a lélegeztetőgépre voltam kapcsolva, bennem volt az intubálócső. Hozzáteszem, azt bennem sem hagyhatták volna, mert azt még az előtt kell eltávolítani, hogy felébred az ember. (Arról már nem beszélve, hogy miután lekapcsolták a gépet, még fél percig nem húzták ki az intubálócsövet a légcsövemből, aminek következtében majdnem megfulladtam.)

2011. máj. 27. 14:38
 26/49 A kérdező kommentje:

A pszichiátrián pedig kivizsgálás nélkül (!) rendelték el a felvételemet, mindenfajta tünet nélkül. Ezek után pedig azonnal legyógyszereztek, de iszonyú adagokkal. Később a Zárójelentésben pedig a gyógyszereknek csak a neveit tüntették fel, az adagokat nem, úgyhogy nem tudom utólag bizonyítani, hogy pontosan mennyit adtak. Ez nyilván véletlenül történt így. De hangsúlyozom, hogy semmilyen pszichiátriai tünetem nem volt, vizsgálat és indoklás nélkül zártak be, nyilván ebből következően diagnózis sem születhetett, ami erősen megkérdőjelezi bármilyen gyógyszeres kezelés szükségességét.


De természetesen nem kötelező nekem semmit elhinni, mint ahogyan kommentelni sem kötelező.

2011. máj. 27. 14:47
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam, én elhiszem, de szakértő nem vagyok, tehát csak a véleményemet és ötletemet tudom leírni neked.Azt tudom csak tanácsolni, hogy hatóságoktól, pszichiátriai ,jogi szakértőktől(például ügyvéd)próbálj érdemi tanácsot, segítséget kérni.Azt sejtem, hogy nem lesz könnyű bizonyítani.
2011. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
60%

1. Semmi bajod nem volt, de az orvos elaltatott és intubált

2. aki felébredésnél ott volt, nem húzta ki a csövet időben

3. beutaltak pszichiátriára

4. ott begyógyszereztek


Tehát legalább 4 személy (egymástőlfüggetlenül, vagy aljasmódon összebeszélve) teljesen félrekezelt.

Tudod,hogy ennek a valószínüsége nulla?

2011. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Nem vitát szerettem volna nyitni, úgyhogy megkérem, hogy csak azok szóljanak hozzá a kérdésemhez, akik képesek értelmes válaszokat megfogalmazni. A valószínűségszámítást sem szeretnék kérni. Folyamatban lévő jogi ügyekben nem helytálló feltételezésekkel, vagy valószínűségszámításokkal érvelni. Az, hogy valaminek kicsi az esélye, és nem mindennap mindenkivel történik meg, semmiféle bizonyítóereje nincs.
2011. máj. 28. 14:01
 30/49 anonim ***** válasza:
84%
Miért a mentális egészség topikba írtad ki a kérdést? Miért nem a jogi kérdésekhez?
2011. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!