Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha egy pszichi...

Mit lehet tenni ha egy pszichiátrián az orvos egy teljesen egészséges embernél, mindenfajta tünet nélkül skizofréniát állapít meg, majd ír egy zárójelentést amiben össze-vissza hazudozik, és arra alapoz egy nem létező diagnózist?

Figyelt kérdés
Egy autóbalesetet követően, sajnos én enyhén ittas voltam, (személyi sérülés nem történt)engem beszállítottak a balesetibe megfigyelésre. Meg sem sérültem, de elaltattak, INTUBÁLTAK. Az orvos azt találta ki miután felkeltem, hogy szerinte furcsán viselkedek, "bizalmatlan vagyok" (ami nem volt igaz) majd átszállíttatott egy pszichiátriai klinikára, de nekem meg sem mondták, hogy hova, azt hazudták, hogy vérvételre visznek. Mikor megérkeztem oda, még mindig nem tudtam, hogy hova vittek, jött egy orvos, hogy megvizsgál, csinált egy neurológiai vizsgálatot, megkérdezte, hogy hívnak, és mondta, hogy megmutatja a kórtermet, ahol aludni fogok. Ekkor tudtam meg, hogy egy pszichiátriai zárt osztályra vittek, ahonnan ki sem engedtek, azt hittem elájulok. Meg sem vizsgáltak, vagy beszéltek velem. Ilyen még a filmekben sincs. Majd pár nap után kiengedtek, de azt nem mondták meg miért tartottak bent, Viszont vissza kellett mennem, pár nap múlva, én hülye visszamentem, azt hittem, hogy valami papírokat adnak, és amikor visszamentem, megint be kellett feküdnöm, kényszerítettek, gyakorlatilag megmondták, hogy nem mehetek haza és kész. Úgy viselkedtek, hogy azt hittem, hogy fenékbe szúrnak egy injekcióval, ha ellenkezek. A kórházban nagyon erős tudatmódosító gyógyszereket adtak, pedig tök egészséges, normális vagyok, soha nem volt pszichiátriai problémám. Persze a gyógyszereket kiköptem miután be kellett vennem előttük, de aztán észrevették, és folyadékban kellett meginnom és leellenőrizték, hogy megiszom-e. Tiszta horror volt, fogalmam sem volt, hogy mi a frászt akarnak már tőlem, nem mondtak semmit. Olyan Zárójelentést írtak aztán,miután kiengedtek, amiben az állt, hogy 2 hétig voltam bent a kórházban, pedig valójában csak 5 napot, de belevették azokat a napokat is, amit a kórházon kívül töltöttem. Olyanokat írtak le rólam több oldalon keresztül, hogy hallucináltam, meg ilyen agyrém hazugságokat, hogy módosult tudatállapotban voltam,és megjátszom magam, mert úgy csinálok, mintha normális lennék, pedig nem vagyok az stb. Ráírtak a zárójelentésre egy ilyen horror diagnózist, hogy állítólag skizofrén vagyok meg valami akut pszichózisom van egy hónapja ráadásul szerintük. (!) Összesen egyébként 3x beszéltem 5 percig egy orvossal a kórházban, aki megkérdezte, hogy kapok-e üzeneteket a tv-ből (ez hülye), mondtam neki, hogy nem nagyon, mire ő azt mondta, hogy nem hisz nekem...Köszi. Ez egyfelől vicces, meg ez a diagnózis nyilván arra érvényes, aki megírta ezt a zárójelentést, csak az a baj, hogy most össze akarják mosni az autóbalesetemet ezzel a nem létező diganózissal, hogy elmebeteg vagyok, mert a rendőrség megkapta a kórházból a papírt, és kértek egy igazságügyi elmeszakértői vizsgálatot, és megtudtam, hogy lehet, hogy amiatt a nem létező diagnózis miatt kényszergyógyszeres kezelésre ítélnek egy börtön pszichiátriába (IMEI). Mit lehet ilyenkor tenni, ha kiállítanak az emberről egy ilyen zárójelentést, és elmebetegnek nyilvánítják azt akinek semmi baja nincs tök egészséges és bezárják az IMEI-be??? Létezik ilyen? Már arra gondoltam, hogy a médiához fordulok, komolyan.
2011. máj. 14. 18:29
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
78%

én is inkább arra tippelek h el lett intézve ...


de az most a kérdezőtől függetlenül is tök durva h igazából abszolút védtelen vagy a pszichiátriával szemben, és ha egyszer rád ragaszt bármely pszichiáter egy diagnózist, az életben soha többet nem lesz olyan kollegája, aki annak ellentmond.

úgyhogy kemény egy helyzet ez, ezt el kell ismerni, és sajnos igen, a mai nap is működik a rendszer elég jól, ha vkit el akarnak tenni az útból (ismerek én is esetet erről).

2014. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
70%

Eleve abbol ahogy ir ket dologra lehet kovetkeztetni: 1. valamilyen paranoid betegsegben szenved, 2. kamuzik.

El lett intezve... te jo eg :D En toltottem a yakorlatom pszichiatrian is, nem egy pevos es egy apolo van az osztalyon, hanem jo par orvos (pszichiater), pszichologusok, apolok, segedapolok es stb. Senkinek nem tunne fel, hogy egeszseges a beteg?

Nekem is volt, hogy elkapta a kezem a kezelt es mondta halalraremulve, hogy ot elraboltak, egeszeges es stb. Aztan fel akarta vagni az ereit a sajat hajszalaval... szoval errol ennyit. Egyebkent is lehet diffetential dg-t kerni, vagy betegjogi kepviselohoz fordulni.

Tul sok horrorfilmet neztek... Amugy sem egy ordongosseg bejutni egy korhazi osztalyra. Eleg ha megnezed az adott intezmeny honlapjan a dolgozok listajat, szep feher rucit huzol, ahol magnes zaras az ajto csengetsz (de a kod altalaban nem bonyolult, nalunk pl az intenziveken az ev+adott honap). Ha szamonkernek megmondod, hogy Kiss Piroskat keresed, mert az unokatesod, ennyi. Ezek nem bortonok vagy titkos bazisok :D...

Azt elhiszem, hogy maganintezmenyekben es hasonlo helyeken elofordulhat visszaeles, de az "allami intezmenyekben" nem. Itt orulonk ha a valoban betegeknek tudunk helyet biztositani.

2015. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
23%
A valóságot úgyse ismerjük, az viszont igen sajnálatos tény, hogy a mai magyarországon gond nélkül megvalósulhatnak a leírtak, ugyanis semmiféle szakmai vagy egyéb kontroll nem létezik, ha egyszer egy pszichiáter szakorvos a fejébe vett bármit is ... ez ennyi csupán. Tehát határozottan elképzelhetőnek tartom a storyt, és én se mondanám magam járatlannak a területen.
2015. márc. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
36%

igaz már talán nem is nézi a kérdező a bejegyzéseket, de azért hátha:


Sajnos ezzel a típusú tetüvel másképp nem tudsz mit kezdeni.


1, szépen fel kell jelenteni jogellenes fogva tartás miatt és polgári pert indítani személyiségi jog megsértése miatt (2:45. § jó hírnév és a becsület megsértése) és a szabad mozgáshoz való alapjog korlátozása miatt.


2, Az senkinek nem tűnik fel, hogy a kiinduló pont enyhén gyanús? azaz mi az, hogy egy pszichiátriai szakvizsgával nem rendelkező akárki orvos (gondolom intenzíves) kitalálja, hogy "furán viselkedik"? Na ezt majd szépen fejtse ki bíróság előtt is szakmailag, hogy miben is látta a furaságot, és bizonyítsa be majd szakértő előtt, hogy zártosztályos kezelést igényelt az illető! Rögtön egy sor kompetenciabeli kérdés is felmerül.


3, Aztán felmerül a következő kérdés, amit én nem értek: az senkinek nem tűnik fel, hogy ha minden fairül ment volna, akkor miért cseszték volna át a kérdezőt azzal, hogy csak vértvételre viszik? szóval itt már megáll a gyanú a visszaélésre.


4, ha "furán" is viselkedett (ugye ezt nagyon nehéz lesz bizonyítani, bár nem lehetetlen), felmerül a kérdés, ehhez kell egy szakértő, hogy az a furaság kimerítette az ön vagy közveszélyesség kritériumait.


5, Amennyiben nem, és az illetőnek nem volt egyéb pszichiátriai előzménye sem az életében, egész jó eséllyel mehet a per, és hiába mosogatják majd tisztelt kollegái a főtetűt, aki le lett fizetve, szépen jó nagy nyilvánosságot is kell biztosítani az ügynek, és majd azért egy rámenősebb ügyvéd ízekre szedi a kedves orvost személyiségjogi szempontokból.


Volt már nem egy ilyen ügyem, sajnos Maon komoly hagyománya van annak h "mindegy mi a baja, dugjuk be a pszichiátriára" avagy elég egy boríték is, és máris "indokolt" lesz vki kezelése (ugye a meleg fiút a szülei mindenképp ki akarják gyógyítani, ismerő a helyzet sokaknak gondolom, avagy a megunt nagypapát olykor bedugjuk a pszichiátriára, ne rontsa már a levegőt otthon, stb). Tehát nem kell túl paranoidnak lenni ahhoz, hogy ez a történet igaz legyen. Ez az egyetlen módszer, amit ilyen esetben lehet kezdeni, és hidd el, persze mindegyik nagy úr a saját szemétdombján, de amint felsőbb szintekre jut az ügy jogilag, majd egyre jobban meggondolják, mit is mernek tanúként/alperesként vallani + az illető közben meg készíttessen magártól egy klinikai szakpszich. véleményt, ez azért így eléggé lezárja az ördögi kört


Hát ennyit tudok ajánlani, hátha vkinek hasznos a jövőben, aki pszichiátriai visszaélés áldozata. Ennek valahogy véget kéne vetni nálunk, hiába van nagy hagyománya és erős gyökere, mégse lehetetlen, csak nem szabad feladni és bele törődni!

2015. ápr. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim válasza:
58%
A pszichiáterek többségének diagnózisa körülbelül annyira megbízható és hiteles, mint egy horoszkóp. Magyarul semennyire. A tevékenységüket tudományként akarják beállítani, de gyakorlatilag sarlatánság, nincs semmilyen tudományos alapja. Az emberi lélek létezését tagadják, még definíciójuk sincs rá. Emberek életébe nyúlnak bele, Istent játszva, maguknak gyártják a betegeket azokkal a tudatmódosító szerekkel, amelyeket a kezeltjeikbe tömnek. A tüneteket azonosítják a lelki okokkal, és ha vegyileg elnyomják a tüneteket, akkor szerintük gyógyulttá válik az állítólagos beteg. A pszichiátria maga a halálipar, a pszichiáterek többsége a gyógyszerlobby zsoldosa. Kerüljétek el őket messzire! A skizofrénia leggyakoribb lelki háttere a szabadulni akarás a túlzottan uralni akaró családból. Ha a kémiai kényszerzubbonnyal elnyomják a fizikai és lelki tüneteket, akkor gyakorlatilag lehibernálnak egy megoldatlan élethelyzetet, vagy egy szükséges személyiségfejlődési fázist. Ez egy időzített bomba, amely évtizedek múlva hatványozottan robbanhat, például az életközépi válság megjelenésekor. Nagyon jól tudják ezt, mégsem választják a valóban hatékony kezelési formát, a pszichoterápiát. Inkább gyógyszerekkel teszik önmaguk alá piszkító, üres tekintetű élőhalottakká a kezeik közé kerülőket. Idáig még egy pszichiáter egyetlen betege sem gyógyult meg. Iszonyú pénzekről van szó, ahol az egyes emberek élete, sorsa, egészsége nem számít, mert mindent felülír a gyógyszerlobby profitja.
2016. aug. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

bizony-bizony, igazából ez a lényeg: "maguknak gyártják a betegeket ".


Én is majdnem áldozatuk lettem, csak még időben léptem jogi úton, és egész kellemesen rába..tak, ugyanis jelenleg ott tart a történet, hogy örülhet, ha nem csukják le, de hogy nem praktizálhat többet , az már most 90%.

Igaz, ez kb 6 évembe és rengeteg pénzembe került, de nem adtam fel a harcot, és nem is adom, amíg nincs börtönben pszichiáter úr. De az esetem sajnos egy országos kivétel, az embernek esélye sincs felvenni a harcot ezekkel az agyalágyultakkal, csak nekem egyéb okokból sziklaszilárd bizonyítékaim voltak a visszaéléseikre (pontosabban bűncselekményre).


Az a durva, hogy még csak érdemi jogvédő szervezet sincs nálunk, ugye az a betegjogi színház egy vicc, de még 2 állítólagos jogvédő szervezettel is volt igen lesújtó tapasztalatom.


Engem az érdekelne nagyon, h vajon ezek az igen durva, emberi életet véglegesen tönkretevő pszich visszaélések, élén az ilyen-olyan okokból jelen levő érdekpszichiátriával, csak magyar jelenség vagy ugyan ilyen durván működik ez más országokban is? (persze nem Oroszországra gondolok, hanem civilizáltabb helyekre)

2016. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni, több hasonló esetről tudok, nagyon gáz amit a pszichiátria megenged magának.
2019. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Simán nem tünik fel, hogy egészséges valaki, aki skizofréfnia diagnózist kapott, ennyire gagyi ez a terület. Volt régebben egy kísérlet, hogy bementek magukat betegnek mondták és akár mit csináltak, nem került re róluk a skizofrénia diagnózis, pedig egyáltalán nem voltak betegek csak tesztelték a rendszert.
2019. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
Mi történt ezután ? Betegjogi képviselőhöz fordultál vagy Igazságügyi elmeszakértőhöz ?
2019. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!