Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, és gyenge...

Depressziós vagyok, és gyenge az akaratom ahhoz, hogy kilépjek belőle, megszüntessem. Valami tanács?

Figyelt kérdés
Igazából nem is tudom minek írom ki a kérdést, mert szerintem tudom a megoldást erre a problémára. Ennek ellenére már lassan 2 éve nincs életem, szó szerint, nem vagyok képes semmit csinálni, az eddig sportos alakom, átment egy punnyadt alakba. És akármennyire próbálom, nem tudok ezen változtatni, és ezt szégyellem rettentő mértékben, ki sem tudom fejezni mennyire szégyellem, hogy nem vagyok képes változtatni, mert gyenge az akaratom. Mindig kb. a nap feléig jutok el, ha összeszedem magam utána meg visszasüppedek a "pokolba", és ez így is marad utána jó pár napig. Aztán megint erőt veszek magaom, elhatározom magam, bírom fél napig, esetleg 1 napig, aztán vissza. És 21 éves vagyok, nem így kéne élnem. Céljaim is vannak, tudom milyen életet akarok élni, és nem ilyenre akarok visszaemlékezni, de egyszerűen már nem is tudom mit csináljak. Öngyilkossági gondolataim nincsennek, bár ha belegondolok, lehet jobban járnék, ha ez még így fog menni még pár évig, mert ez nem élet. Szerintetek elmenjek pszichológushoz? Igazából nem akarok elmenni, saját erőmből akarom ezt megoldani, csak az a baj, már lehet nem is tudnék magamra büszke lenni, akkor sem ha sikerül, a sok kudarc miatt...
2011. máj. 24. 14:04
1 2
 11/11 anonim válasza:
Szia! Én 20 éves vagyok és én időszakosan küzdök ilyen problémával. Az időszakosat azon értem, hogyha beáll a rossz idő, megjön a tél belekerülök egyfajta téli depresszióban. Létezik ilyen, sokat olvastam róla , főleg az interneten és újságokban is. Nagyon nehéz átvészelnem az időszakot, de sosem adtam fel. Ha valami rosszat mondott valaki, halálosan komolyan is gondoltam, nagyon mélyponton találtam magam elég sűrűn. Most hogy megjött a tavasz , sokkal jobb kedvem is van, de tettem is érte sokat. Az a lényeg, hogy nagyon sok mindent kell csinálni és elterelni a gondolatokat a problémákról, de ha akad egy két rendes családtag vagy barát, azokkal megosztani és beszélni ezekről. Ha nem akad ilyen, jobb ha kiirod őket egy papirra és akkor már szubjektivan tudsz közeledni a problémádhoz. Egy pár tippet tudok adni, hogy engem mik vidítottak fel :) ......sok újság olvasás az egészséges életről, sportról és egészséges kajakészítésről, imádom a meséket(walt disney mesék, family guy), néha matekozok ( mert ez kell a továbbtanulásomhoz és ha egy feladatot megoldok akor már kisebb siker :) ), könyvveket olvasok( krimi és pszichologia), a pszichologia könyveket azért ajánlom mert ezek által jobban megismered az emberi jellemet és szokásokat és másképp látod utána adolgokat, szeretek bicajozni és futni, zenét hallgatni és most elkezdtem itthon jógázni( ezt eddig hülyeségnek tartottam , de úgy álltam neki, hogy egy próbát megér :) ). Még sorolhatnám, hogy miket szoktam csinálni, mert van több is :D Az a lényeg, hogy csinálj olyanokat, amikben a kedvedet leled és próbálj meg minnél újabb dolgokat. Ennek anyagi vonzata nincsen , nem sárkányrepülésre gondolok mondjuk ,hanem csak rajzolgatás vagy aerobik vagy éneklés :) A lényeg, hogy sose add fel:) kitartás :)
2011. máj. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!