Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyűlölöm magam! Mit csináljak?

Gyűlölöm magam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, gondolom,a szuicid hajlamokat örököltem- a családban már több öngyilkosság,- kísérlet történt. A problémám elég sokrétű.. Egyrészt hatalmas önpusztítási vágyat érzek magam iránt, ugyanakkor sajnálom magam.

Édesapám az ő részéről be nem tervezett 3. testvérem születése előtt idegrohamot kapott,majdnem öngyilkos lett. Velünk se bánt kegyes kézzel, de ez a legkisebb,amit felróhatok neki. 5 éves koromban -a szüleim kapcsolata már akkor elég különös volt- láttam a szüleimet közösülni. Nem zavartatták magukat, apám annyi mondott, hogy "húzd innen a beled". Ez okozhatta nekem a máig tartó inszomniát, és talán ez lehetett az egyik kiváltó oka annak,hogy ilyen szinten gyűlölöm őket... Nem,nem gyűlölöm őket, csak EGYÜTT LÁTNI. Ugyanis az ő kapcsolatuk csak a szexre épül. Gyűlölik egymást. A leg fájdalmasabb számomra, hogy nem érdekli őket,hogy milyen szinten részesülünk a nemi életükben. Na mindegy,ez már nem foglalkoztat.

Apám kiskoromtól kezdve dagadtnak hívott engem, ezért elég erős testképzavar alakult ki bennem, ami napi maximum egyszeri evésre korlátozódott.

Egyszerűen nem akarok élni,nekem már nincs miért: a családom nagy része utál, a nővérem minden nap a halálomat kívánja,éanyám szerint én egy aljas sz.rházi vagyok...

A jegyeimet is sikerült szépen lerontanom, a kinézetem is-főleg az ő hatásukra- elviselhetetlen,a szabadidőmet semmittevéssel töltöm. Barátaim nincsenek.


Mit gondoltok,érdemes még élnem?


2011. máj. 30. 13:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Most úgy érzed, nem tudsz segíteni másokon... De ez nagyon fura dolog ám... Egyszer belefogsz, és ez ad értelmet minden napodnak.


Tudod mit: kezdd állatokkal. Itt a nyár, lassan szünet lesz. Látogass el egy kutya-cica-kisállatmenhelyre, és jelentkezz segítőnek. Mondjuk nem tudom, hogy 13 évesen rád bíznak-e komolyabb dolgokat, de hátha tudsz tenni valamit. És amikor visszatérsz másnap-harmadnap, és látod a lelkes, hálás csillogást egy négylábú szemében, akkor a Te lelked is gyógyulni fog!


Annyira fiatal vagy... gondolj bele: lehetne normális családod egyszer, egy férfi, aki szeret, akit szeretsz... ne mondj le róla..

2011. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
60%

Én elhiszem, hogy 13 éves vagy, általában az ilyen "életedzett" lányok sokkal talpraesettebbek...


Az öngyilkossággal kapcsolatban érdemes elgondolkozni azon, hogy mi lesz utána Veled? Ugyanis nem csak vallási elgondolás az örök élet, hanem tény. Ugyanis te test és lélekből vagy a Földön. A lelked azaz Te, aki gondolkodsz és tudatos elmével rendelkezel más dimenzióban nem anyagi formában létezel, csak kihatsz a testedre és például feltudod emelni a karod... Érdemes a húrelmélet után nézni, ami leírja a legkisebb anyagi részecskét alkotó szuperhúrok létezését, ami nem a földi tér-idő dimenzióban van, hanem szükségszerűen léteznie kell másoknak is. - Itt van a lélek is.


Te valamilyen okkal, céllal és feladattal kerültél ide. Értelme van hogy megszülettél. Te egy egyéniség, egy különálló független személy vagy minden embertől. Mások befolyásolhatnak, taníthatnak, megbánthatnak. De azért mert a családod kiutált, te egy teljesértékű ember vagy.


Nekem is sok rosszat kellett megtapasztalnom gyermekkoromban, de ha azokat nem tapasztaltam volna meg, nem tudnám milyen a rossz és a jót nem úgy tudnám megbecsülni. Ugyanis ha minden fenékig tejfel lenne, uncsi lenne az élet és nem lennénk boldogok, mert nem tudjuk mi a jó. A földi élet egyik értelme, ennek a megtanulása, hogyha úgy alakul a túlvilágon megtudjuk becsülni és értékelni tudjuk a tökéletességet.


Ne add fel! Vannak akik segítenek. Én is szívesen teszem, ha szeretnél beszélgetni privátban, írj nyugodtan. :)


(Van egy videó youtube-on, Élet a halál után, ha gondolod nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=dicXP1vDen4)

2011. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nézd. sz*rd le a családodat, és keress valamit, vagy valakit, aki/ami értelmed az az életednek! Nagyon fiatal vagy még, annyi minden történhet még veled, jó dolgok is, ne írd le magadat! Küzdj! Szerezz barátokat, járj el otthonról, társaságba, szakkörre, sportolni...Ha ezeket mind kipróbáltad, és majd 10 év múlva is ugyanígy fogsz érezni, az már elgondolkodtató, de még nagyon fiatal vagy, és BÁRMIT, érted, bármit megtehetsz, még bármi lehet belőled, semmihez sincs késő!!! Mivel a családod nem igen változik, csak rajtad múlik, hogy te változtatsz-e? És ne szégyellj ehhez segítséget kérni, iskolapszichológus, nevelési tanácsadó, családsegítő...sok családsegítőben vannak programok, táborok hasonló helyzetben lévő gyerekeknek, csak nézz körül. Ne süppedj bele az önsajnálatba és a kilátástalansába (bár aláírom, hogy nagyon nehéz és komoly a helyzeted), de még időben vagy, hogy változtass rajta, és megtaláld azt, ami értelmet ad az életednek! Ne késlekedj, mert ahogy telnek az évek ebben a helyzetben, egyre nehezebb lesz...nekem elhiheteted, 22 évesen most jöttem ki a pszoichiátriáról. Ebben nincs semmi jó, ne ilyen életet akarj magadnak! Én is folyamatosan keresem a kiutat, de minél mélyebben belekerülsz, annál nehezebb lesz, de te még nagyon fiatal vagy, és tudatában a problémádnak, így minden lehetőség adott benned, hogy minél hamarabb kikerülj belőle, mielőtt még igazán belekerülnél!
2011. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, sokat segítettetek!

Várom a további válaszokat:))

2011. máj. 30. 14:39
 15/21 anonim ***** válasza:
Ez a probléma igen bonyolult. Ezt semmi kép sem szabad elfojtanod különben későbbi életedben fog megmutatkozni nem szégyen segítséget kérni másoktól és nem éri meg öngyilkosnak lenni ilyenkor a legkisebb öröm is csodákra képes.És azt gondolom tökmindegy hány éves az ember ha bajban van.Nem fogsz örökké a szüleid mellett maradni ha ez vigasztal és lesz még lehetőséged örülni csak soha ne add fel!
2011. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Szia!

Fiatal vagy, és előtted az élet!

Ne félj segítséget kérni! Ahogy az előttem szóló is leírta, iskolapszichológus, családsegítő, vagy egy tanár, akiben kicsit is megbízol. Biztos, hogy nem fognak elutasítani, és segíteni fognak!

2011. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves 14:31-es...


Méghogy tény lenne az örök élet?

Lélek mint az a princípium, amivel gondolkodunk?

Húrelmélet mint bizonyíték a lélek létezésére?


Teljesen megőrültél?


Ez az a szint, ahol már az ellenvélemény kinyilvánítása is méltatlan...

2011. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kedves 23:01, akkor ne nyilváníts.
2011. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

14:31


Szerintem ez egy orbitális hülyeség.


Ha megölöd magad az agyad egyszerűen leáll és megszűnsz létezni.Nem leszel szellem ,nem lesz lélek egyszerűen csak nem leszel többé.


A fények meg a többi hülyeség amivel etetik (ami mellesleg lehet hogy igaz ,mivel az agy bármire képes) az embereket az is csak a remény miatt van meg azért hogy megerősítsék az emberek hitét.

2011. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Kedves 12.26!


Az igazságot nem tudom, nem vagyok megvilágosult és mindentudó. De én erre a következtetésre jutottam. Lehet, hogy nem így van, de a gondolatok működését még nem írták le materiális kémiai, vagy fizikai folyamatokkal.


Egy biztos előbb utóbb megtudjuk... Én mindenesetre így látom. Tiszteletben tartom, hogy szerinted hülyeség, de valld be őszintén, hogy te sem tudod bebizonyítani a te igazad egyértelmű, kétségbe nem vonható magyarázattal, vagy eszközzel.


Kicsit a kérdező témájától eltértünk, ezért elnézést kérek tőle, de úgy éreztem ezt fontos volt megosztanom.

2011. jún. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!