Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha harapdálom és vagdosom...

Ha harapdálom és vagdosom magam az nagyon beteg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves lány vagyok és tudom h sok feszültség van körülöttem. Családi parák nem kis dózisban, iskolai gyűlölködés férfi és szerelmi problémák hát csak a normális...(nagyon nem!) Mindenki másképp adja ki a fáradt gőzt de szeretném tudni, hogy az enyém is normális-e? Ha valami nagyon fáj vagy nagyon bánt akkor karcolgatom, vagdosom magam. (de csak ha nagyon elegem van, ha elszakad a cérna)Nem akarok öngyilkos lenni sőt azt se akarom h mások észrevegyék és rákérdezzenek nincsenek ilyen vágyaim csupán ha vérzek és fáj az lenyugtat, Valamint kifejezetten tetszenek a sebek.... nem feltűnő helyen nem túl mélyen olyat nem tennék ami tartósan kárt okoz (lásd öngyilkosság)csak egyszerűen lenyugtat de ennek utánanézve tudom hogy ez biológiailag megmagyarázható. Ez nem a nagyobb para mert mióta komoly barátom van (több mint 8 hónapja) max 3x csináltam ilyet. A másik a harapdálás. Ha ideges vagyok úgy érzem a számban gyűlik fel a feszültség és ha valamire ráharapok megkönnyebbülök. Kitapasztaltam h a karomon a csuklócsont környékén vastagabb a bőr és ott nem fáj annyira. Ott "szoktam" megharapni magam, nem fáj, de lenyugszom bár egy olyan 3 óráig még elég élesen megmarad a nyom. De néha ha nem vagyok ideges akkor is jólesik csak kicsit harapdálni a bőröm. Nem tudom h ez para vagy sem, mert tartós kárt nem okozok magamnak de kicsit dúrvának tűnik... én nem verexem, nem ordítozom bár néha jól esne...én karcolom és harapom magam. Nem tudom hogy ezt meg szeretném e szűntetni de lehet hogy le kéne szokjam róla és ha igen akkor hogy? van valami ötletetek? lécci csak értelmeseket!
2011. júl. 29. 18:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, mennyire normális, de én is vagdostam magamat. 13 éves korom óta, most vagyok 19 és a nyomok még mindig látszanak a karomon... Egyszer volt hgoy úgy összevagdaltam a combomat, hogy moccanni sem bírtam, de valamiért tényleg annyira jó volt! PEdig én nem olvastam ezt az endorfines cuccot, szóval lehet benne valami... Már egy ideje abbahagytam, mert nem tűnnek el, és unokatesóm észrevette, (valami sztorit kitaláltam) de nem akarom, hogy a családtagjaimban leromboljam a rólam állított képet. Sokan javasolják itt, hogy menj el szakemberhez, csak azt elfelejtik, hogy nem semmi pénzbe kerül, ha egy jó pszichológushoz akarsz elmenni. Szerintem egyébként amíg nagyobb kárt nem teszel magadban, addig nem olyan gáz... (Harapdáláshoz annyit, hogy a testvérem szó szerint rágja a kezét... :D)

Remélem, minden oké lesz :)

2011. júl. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én is csináltam ilyeneket, a vagdosás abbamaradt viszont a számat azóta is rágom belül, a körmeimet szinte tövig rágom, és az ajkaimat is harapdálom ha nagyon ideges vagyok, vagy zavart...Stabil párkapcsolatban vagyok 8 hónapja lassan és valószínűleg az otthoni gondok miatt csinálhattam ilyeneket. Pánikbeteg vagyok, és ősztől majd járok terápiára is...

18L

2011. júl. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

miért csak lányok vagdossák magukat? ejj ejj

meg kell oldani a problémákat nem sírni miattuk

2011. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 emo1girl válasza:
Nem beteg . Én csak 13 vagyok es szinten ezt csinalom .utana neztem es ez egy társadalmi eltagolodasnak szamit . Ha ugy erzed kart teszel magadban fordulj pszihologushoz
2014. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!