Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhatja rossz nevelés azt,...

Okozhatja rossz nevelés azt, hogy valaki nehezen tudja magát megvédeni és állandó önbizalomhiánnyal küzd vagy genetikai és ez a sorsa?

Figyelt kérdés
Én sose tudtam beilleszkedni egy osztályközösségbe sem és mindig elszigeteltem magam vagy engem.Általába az emberektől is félek ez kísér kisgyermekkorom óta.Van lehetőség a változásra?
2011. szept. 28. 13:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ő is pedagógus mármint a párom.
2011. okt. 3. 10:01
 12/19 anonim ***** válasza:
Én ugyanez vagyok. És meg akarok halni.
2011. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én se tudom, hogyan védhetném meg magam ebben a helyzetben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok-..

Nem elég, hogy nélkülözok, még bántalmaznak is miatta, sőt kétségbe is vonják a nélkülözés tényét.

2011. nov. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát már én is meg akarok halni.

Nem tudom, hogy védhetnem ki a bantasokat.

2011. nov. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Engem is rengeteget krgattak, régen külső miatt is, sokszor el sem követett dolgok miatt büntettek, maximális és másokat túlszárnyaló teljesítményért is csak a fitymálást kaptam, felnőttektől is, úgyhogy elég agresszív lettem sajnos, tényleg sokszor teljes gőzzel támadok vissza ártatlanabb dolgokra is,

meg sikerült kialakítanom egy vakmerő és nagypofájú megközelítést mindenre, engem a nagy állatok, a késes mitugrészok, a mumus oktatók csak hergelnek, mindig beugatok valamit, a férfiakat percek alatt meghódítom, extravagáns vagyok és feltűnő nő...

De valójában már attól is szorongok, ha a pizzériával kell telefonálnom, mielőtt beleszólnék a telefonba, kiver a víz, arról nem is beszélve, ha mondjuk a főbérlőnek kellene valamit mondani, és semmi védelmi eszközöm nincs arra, hogy ne zökkentsenek ki a pszichésen agresszív emberek. Össze kell szednem magam hogy kimenjek az utcára, és görcsölök, ha beszélgetésbe kell elegyedni valakivel. Ha van bérlőtársam, mikor hallom, hogy kinn van a konyhában, mikor inni akarok egy pohár vizet pl., inkább megvárom, hogy bemenjen a szobájába, mert szarul érzem magam attól, hogy meg kell szólalni és mondani kéne valami normálisat. Még akkor is zavarban vagyok, ha a kedvesem hív fel telefonon és megkérdi, milyen napom van, nem tudom, mit kéne mondanom, miről kéne beszélgetnem, nem tudok megnyikkanni, pedig ez személyesen nincs így.

:S

2014. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

a bántalmazások, üvöltözések, bűntudatkeltések.


ezt kb. tuti, hogy eltanultad otthonról

2014. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
jah, lehet :S
2014. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Van remény!


Szerintem olvasd el a Dianetika könyvet vagy nézd meg a dvd-t és megtalálod a választ a kérdésedre és a megoldást is.


Nekem rengeteget segített!!

2014. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A Mérgező szülőket, a Szavakkal verve könyvet és a Trauma és gyógyulás könyvet olvasd!


ezek nem vallási könyvek

2014. ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!