Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan személy akinek...

Van itt olyan személy akinek nem "használt" a pszichológus?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 18:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ja, és a barátod biztos nem "eltaszít", hanem érzi a határait, hogy nem tud segíteni, és milyen jó barát, hogy elirányított szakemberhez. Igaz barát...
2011. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Igaz barát. Azért szeretem annyira. Amúgy mennék máshoz, de nem tud mást keresni, mert nagyon elfoglalt.
2011. okt. 21. 17:26
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem ő ám az egyetlen út a pszichológushoz...


Budapesti vagy?

2011. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igen.
2011. okt. 21. 23:36
 15/21 anonim válasza:
Nekem segített, májusban hagytam abba, de úgy érzem, megint fel kéne keresnem, szóval...
2011. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy budapesti vagy-e, mert TB által fizetett lehetőségek vannak, itt lakóhely szerint van pszichiátriai gondozó, ahol általában pszichológus is dolgozik, meg kell érdeklődni. Némely kórházban is van.

Ezen kívül előfordulnak alapítványok (pl. a 16. kerületben tudok egyet), illetve vannak pszichológusok, akiknek a TB-vel van szerződésük. Ez ügyben felhívhatod a Magyar Pszichológiai Társaságot: [link]


Drukkolok!


:)

2011. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos szint felett nem segítenek.. Mert nem tudnak, persze erről diszkréten kussolnak. Tehát egy bizonyos önismereti szint felett nem tud mit tenni, feltérképeztétek életed/problémád összefüggéseit, ráadásul ha megfelelőképpen is látod magad, tudnád/tudod a helyzetekre a megoldást akár önállóan, akár rávezetve, akkor nincs mit tenni. Csodát ők sem tesznek, mindösszesen ráeszméltetik saját magára az embert, s összefüggéseket adnak vissza, ennyi történik. Jómagam sokat megjártam, az elején is derengett ez, amit most leírtam, de a végére meg aztán végképp világossá vált. Ha csak nem vagy nagyon buta ember és nem súlyt valami súlyosabb érzelmi defektus amit ún. elkerülőszemélyiséggel próbálsz (tudatalatt) megoldani nincs az az ember aki jobban ismerne téged, mint te saját magad.. Tanásot kérni lehet, de bizony ezek is elfogynak és akkor csak annyit látsz, hogy magadra maradsz (ezen nem kell feltétlenül bepánikolni). Egy jó munka, egy jó társ, egy belőled szakértő barát bizony vetekszik a fizetős 'megoldásokkal'.
2012. júl. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Azt a nőt, igazából rég otthagytam, azthiszem, hogy novemberben. A másik, igaz barátommal mai napig tartom a kapcsolatot, de lecsökkent a találkozásaink száma, és már csak havi 1x találkozunk, de kérdezd, hogy érzem magam. Azért nem megyek pszichológushoz, mert úgy érzem magam mint egy hosszú vontatószalagon, és megy a szalag, húz engem is, és "Jöjjön a következő." Disznóvágás. És nem akarnak segíteni. Az a nő elvileg a legjobb, rengetegen jártak hozzá, mégsem éreztem, hogy egy kicsit is meg akarta érteni az életemet. A másik ember pedig tudom, hogy tudna többet segíteni, de nincs "ideje", és szilárdan ragaszkodik az elvéhez, ami szerint nem is tud..
2012. júl. 14. 12:26
 19/21 anonim ***** válasza:
Így látatlanban is: azthiszem te ezt igen jól látod, hogy a nem tudás csak egy kifogás. Hejj, pedig mennyi időt, energiát meg lehetne spórolni az őszinteséggel. Konkrétizálhatnád is, ha van kedved, úgy többet tudnánk kihozni a dologból.
2012. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Na ezt lehet, hogy félreértelmeztem, a 'másik ember' is szakember, ő azt mondta nem tud segíteni? Mert akkor kevésbé vélelmezhető, hogy nem is akar. Bár a pénz az meg mindig jól jön, úgyhogy fene tudja. Azt is illik felismerni mikortól nincs értelme valakihez járni. Nem mindig szól feltétlenül. Vagy jelzi, de oly finoman amit ember legyen a talpán aki megneszeli, aztán perkálj a semmire.:)
2012. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!