Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SEGÍTSETEK! Megmagyarázhatatla...

Bandi95 kérdése:

SEGÍTSETEK! Megmagyarázhatatlan dolgok történnek velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi történik velem... Mintha halucinálnék, pedik nem cigizek, nem drogozok, nem iszok alkoholt (Szilveszter az más)

Ma például a nappaliba ( kb 15 perce ) a karácsonyfa eldőlt pedig senki nem nyúlt hozzá, és nagyon stabilan állt. Amikor a szobámba laptopozok vagy valami mást csinálok este akkor sötét van a szobámban, és

nem merek este 11ig vagy akár hajnali 3 ig fentlenni, mert hangokat hallok, ha valami rosszra gondolok akkor úgy érzem, mintha megvalósulna még aznap. De olyanokat gondolok ami nem valósul meg. A szekrény zörög (nem egér csinálja), hangokat hallok. Nem tudom mican velem... Félek!


16/F


2012. jan. 7. 20:19
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Hogy van-e esély: Ezt csak akkor tudod meg, ha megpróbálod kideríteni :) Ezen mindenki átesik, adott esetben nem könnyű, nem is mindig happy end a vége, de a bizonytalanságnál (szerintem) minden jobb. De ez már másik témekör lenne, de azért: Hajrá ;).


A leányzó az szeptember óta van a képben?

2012. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
(Írhatsz, persze)
2012. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
irtam, de azért visssairhatnál
2012. jan. 7. 21:34
 34/38 anonim ***** válasza:
Neked írt üzenetek: Nincs ilyen üzeneted.
2012. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Jónak küldted? Én nem kaptam még most se semmit
2012. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Mostse?
2012. jan. 7. 21:41
 37/38 anonim ***** válasza:
One missed call
2012. jan. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

"Ma például a nappaliba ( kb 15 perce ) a karácsonyfa eldőlt pedig senki nem nyúlt hozzá"


Ha tényleg eldőlt, akkor ez nem hallucináció, és semmi köze az idegállapotodhoz. Okozhatta bármi, huzattól a fa alakjának megváltozásáig (száradás), ami miatt áthelyeződött a súlypontja, és a korábban stabil fa már nem is állt olyan stabilan.


"sötét van a szobámban, és

nem merek este 11ig vagy akár hajnali 3 ig fentlenni, mert hangokat hallok"


Aki sötétben és csendben ül, az könnyen elkezd hallucinálni. Sőt, egy teljesen sötét és csendes helyen mindenki.


Ha még jó ideges is vagy és nem tudsz semmire odafigyelni, akkor minden kis zajra nagyon érzékeny leszel.


"A szekrény zörög (nem egér csinálja)"


Hanem pl. a fa száradása, vagy szú vagy más rovar stb. Sok mindentől kattoghatnak, recseghetnek a bútorok.


Bizonyos hallucinációkkal orvoshoz kell fordulni. Ilyen pl.: ha idegen szagokat érzel, amik biztosan nem reálisak. Vagy a látási hallucinációk (nem létező emberek, szörnyek stb. látása). Hangok hallásánál: egy-két csörömpölés, telefoncsörgés, vagy kiáltás (pl. nevedet kiáltják) még nem számít, de az már igen, ha pl. folyamatos beszédet hallasz, vagy hallod, hogy "valakik" rólad vagy hozzád beszélnek. Ha ilyesmit tapasztalsz, menj orvoshoz.

2012. jan. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!