Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Mit tegyek? Halálvág...

Segítség! Mit tegyek? Halálvágyam van, depressziós vagyok. Emellé idegösszeomlás is?

Figyelt kérdés

1-2 hónapja egyre rosszabbul érzem magam, fáradékony vagyok, sokat alszok ha unatkozok, nem nagyon tudok semminek örülni, semmilyen hangulatom van egész nap, családi problémák vannak körülöttem, amik teljesen felőrülnek idegileg. Évek óta tart, de most lettek durvábbak, most még jobban megviselnek. Páromat 2 hetente 1x látom, mivel a családom elérte, hogy nem szeretne nálam tölteni egy percnyi időt sem. Ez is kikészít teljesen. Iskolába járok esténként, munkát pedig nem nagyon találok mellette. Itthon már lassan alig bírom. A háziorvos felírt frontint (napi 1x 0,25mg) kaptam beutalót pszichiátra, mert úgy ítélte, depressziós vagyok. Én sajnos azt érzem, hogy emellé egy idegösszeomlás is társul. Mit tegyek? Néha a családi viták hevében mikor az ordibálás után hangom sincs, elgondolkodom, hogy hívjak-e egy mentőt, hogy idegösszeomlásom van és nem bírom tovább. Csuklómon van 1-2 vágás nyom, és a könyök hajlatomban is. Már kínomban nem tudom hol levezetni a feszültséget. Segítsetek.


20/L


2012. jan. 21. 21:36
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!


Ez csak a problémák töredéke, sajnos amíg nincs munkám nem tudok elköltözni sem, pedig minden vágyam, és majdnem minden megoldódna. Szerdán megyek pszichiáterhez addig csak a napi egy frontint szedem ami nyugiban tart nagyjából. Remélem a pszichiáter fog tudni segíteni valamit :(

2012. jan. 22. 10:42
 12/22 anonim válasza:
100%
a barátodhoz nem tudsz elköltözni? csak mert akkor ő nem látná a családodat és te is megszabadulnál a családi gondoktól, plusz a barátoddal lehetesz. arra pénz sem kell. vagy még nem vagytok olyan viszonyban hogy összeköltözzetek? ezen szerintem nem nagyon tudunk segíteni, de a gyógyszerszedés nem nagyon fog használni. ha ez sokáig így marad a gyógyszerekkel csak rosszabbat teszel :( remélem tudtam segíteni
2012. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Több évig szedtem Frontint és antidepresszánst (azt nem olyan sokáig) és tapasztalatból írom, hogy nem fogja megoldani a problémáidat, sőt, csak rosszabb lesz. Engem annyira gallyra vágtak ezek a szerek, hogy nem győzöm helyrehozni magamat. Nagyon megbántam.
2012. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszolónak. Sajnos nem tudok, a viszony megvan, de párom is a szüleivel él és anyukája nem engedi, meg nem is menne olyan könnyen hiszen beleegyezés is kéne a főbérlőtől. Én is félek, hogy gyógyszer nem fogja megoldani, és egyre jobban rettegek a kórházba kerülés gondolatától is.


Utolsó válaszoló. Ennél jobban talán már nem tudna tönkretenni semmi, ezt csak egy költözés hozhatná rendbe, de amíg nem találok munkát (ami azért esti suli mellett elég nehéz sajnos:() és nincs pénz, nem tudok elköltözni. Ismerősökhöz 2-3 napokra mehetnék, de azzal nem nagyon lennék előrébb. Ezen csak a végleges kitörés segítene. :( Csak kérdés, hogy mikor tudok kitörni:(

2012. jan. 24. 21:40
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam bódult gyógyszerektől. Jobban éreztem magam, illetve inkább leszartam a problémákat. Aztán néhány így átvegetált hónap után rájöttem, hogy inkább érezzem szarul magam és legyek tiszta, de ne ilyen "leszedált", mert az nem én vagyok, hanem valami "droid" az én testemben.


Azt nem tudom milyen, ha ilyen rossz a helyzet otthon, de a párodnak el kell ezt mondanod és neki ki kellene állni melletted, véleményem szerint. Még akkor is veled kellene lenni, ha ez neki kellemetlen, szükséged van rá. Mondd meg neki, hogy szeretnél többet vele lenni, mert csak ilyenkor tudsz megnyugodni. Úgy is lehet találkozni, hogy nem vagytok sem nála, sem nálatok, csak összefutottok, sétáltok, stb. Addig is kiszakadnál az otthoni környezetből. Bár ha esténként iskolába jársz, akkor nem tudom mennyire tudjátok megoldani. A hétvégék azért még ott vannak.


Próbálj a barátnőiddel, osztálytársakkal több időt tölteni. Ezt a csukló vágdosást meg felejtsd el. Semmi értelme, be kell látnod, hogy ez egy átmeneti időszak, előbb utóbb túl leszel rajta, nem érdemes, ezért ilyeneket csinálni. Aggódom érted. Erős légy!

2012. jan. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
A válaszom: ha már kórházi kényszerpihenőn gondolkozol, keress rá TÜNDÉRHEGYre. És vonulj be. Három hónapig nyugi lesz, párod látogathat... csak hétvégén kell hazamenni... Ez a sok minden, ami körülötted van, minden normális embert taccsra tenne. Nem benned van a hiba. Vonulj el, és rendezd a soraidat. Mielőtt még nem késő. Nehogy a párkapcsolatod is rámenjen! KOmolyan mondom, saját tapasztalatból. Ez a hely egy csoda!
2012. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
"Én is voltam bódult gyógyszerektől. Jobban éreztem magam, illetve inkább leszartam a problémákat. Aztán néhány így átvegetált hónap után rájöttem, hogy inkább érezzem szarul magam és legyek tiszta, de ne ilyen "leszedált", mert az nem én vagyok, hanem valami "droid" az én testemben." írták előttem. Nos, szerintem a TERÁPIA és a GYÓGYSZER együtt nagyon hatékony. A gyógyszer pedig csak egy ideig kell... aztán majd úgyis elhagyod... De addig ne kísérletezz!
2012. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek akik így utoljára írtatok 3an. :)

Azóta volt egy másfél hetes kényszerpihenőm a pszichiátrián kaptam napi 1x Falvent és 3x frontint és teljesen jól érzem magam tőle. Mióta itthon vagyok balhé sincs, párommal is oké minden, és munkát is kaptam a suli mellett. Lekopogom, talán jót tett ez a kényszerpihenő. 3 hónapot a suli miatt nem mertem volna bevállalni. Vizsgák stb. Megoldhatatlan lett volna. Szóval drukkoljatok légyszi, hogy minden így maradjon:) És nagyon köszönöm a tanácsaitokat:)

2012. febr. 19. 09:26
 19/22 anonim válasza:
100%

egy jó pszicholó8gus akivel megbeszélheted ezeket a dolgokat lehet jó lenne,és még tanácsokkal is ellátna:)


1.válaszoló:inkább nézd meg a pokémont még1x

2012. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szia.. ha problémád van írj nekem.. Én segitenk neked szívesen... :) Leírom a saját tapasztalatom.. és mivel tudsz ez ellen természetesen küzdeni.. Omega 3 Vitaminok+Magnézium :)
2012. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!