Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden pillanatban reformálni...

Minden pillanatban reformálni akarom a világszemléletem, vagy el akarom érni, hogy egyáltalán ne is legyen, de miért?

Figyelt kérdés

Nem tudok megszabadulni attól a gondolattól, hogy a jelenlegi világszemléletem téves. Minden pillanatban amikor épp nem csinálok semmit az jár a fejemben, hogy vajon az, ahogy jelenleg látom a világot mennyire hűen tükrözi vissza a valóságot. Abban hiszek, hogy mindig van mit tökéletesíteni mindenen, és ez alól az én egyéni emberi szemléleteim sem kivételek, tehát ahogyan jelenleg látom a dolgokat, azokat ennél 100szor jobban láthatnám, az amit élvezek milliószor jobban élvezhetném, mint ahogyan jelenleg teszem.

Folyamatosan törekszem a viselkedésem hibáit kijavítani, másképp szemlélni dolgokat, mint ahogyan azokat először automatikusan szemlélném, de úgy tűnik minden átértékelésre szorul állandóan. Nincs megállás, az élet folyton más-más arcát mutatja, lehetetlen alkalmazkodni, állandó rögtönzésre van szükség. Így felmerül bennem a kérdés, hogy vajon van e értelme bármit tényként közölni, azon kívül, hogy másokat manipuláljunk vele?



2012. febr. 7. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Minden pillanatban reformálni akarom a világszemléletem, vagy el akarom érni, hogy egyáltalán ne is legyen, de miért?"


Mert tudod, hogy a kész rendszer a gondolkodó sírköve.


"Nem tudok megszabadulni attól a gondolattól, hogy a jelenlegi világszemléletem téves."


Én meg biztos vagyok benne, hogy néhány ponton téves. Eddig mindenki világszemlélete téves volt néhány ponton. Az ember nem mindentudó lény.


"vajon van e értelme bármit tényként közölni, azon kívül, hogy másokat manipuláljunk vele?"


Ezzel kicsit témát váltasz. De a válasz elég egyszerű. Mondjuk dolgozol valahol. Egy műszer 5 R/h-t mutat. Megkérdezi tőled egy munkatárs, hogy mekkora a dózisteljesítmény. Leolvasod a műszert és válaszolsz: 5 R/h. Tényt közöltél, manipulációs szándék nélkül.

2012. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De az 5 R/h, csak egy emberek közt létrehozott számrendszer értéke.

Lehet, hogy kicsit extrémen hangzik, de gondolj bele, hogy manipulálni akarsz 1 csoportot, a célod az, hogy egész életükben ellegyenek, mint kisbaba a kiságyában. A kisbaba 4 oldalt lát rácsokat, azok rácsok, az általad említett munkások pedig azt mondják 5 R/h, 6 R/h stb... Nem használják a képzeletüket, hanem valaki más játékát játsszák. Ha kitalálnék egy a matematikához hasonló tudományt, sok dologban eltérő rendszert ahol a jelölések is mások és az emberek azt tanulnák 2-3 ezer éven át akkor kvázi egy gigantikus manipulációról van szó, az én bábjátékaim addig amíg azzal a rendszerrel foglalkoznak, amit én találtam ki... Tehát továbbra is fennáll a kérdés, a manipuláción kívül van értelme egyáltalán az emberekhez való beszédnek? Szerintem nincs, a manipuláció lehet tudattalan, tudatos stb..


Más: Azért probléma nekem ez, mert bármit mondok rögtön eszembe jut, hogy azt lehetett volna még jobban mondani.. Ez borzasztóan zavaró, mert állandóan azt az érzést kelti, hogy amit eddig kimondtam az hülyeség volt, szóval, hogy a múltbéli(akár az 5 másodperccel ezelőtti) énem egy idióta volt és most felül kell múlnom, de ez a folyamat örökké tart. Valójában izgat és lehangol a téma egyben.

2012. febr. 8. 15:22
 3/13 anonim ***** válasza:

15:22


"De az 5 R/h, csak egy emberek közt létrehozott számrendszer értéke."


Át lehet térni más mértékegységre, meg lehet beszélni kettes számrendszerben, ez a közölt tényen azonban nem változtat. Félreérted szerintem a számok és mértékegységek jelentését.


"Nem használják a képzeletüket"


Az használja, aki akarja. A gondolat szabad.


"Ha kitalálnék egy a matematikához hasonló tudományt, sok dologban eltérő rendszert ahol a jelölések is mások és az emberek azt tanulnák 2-3 ezer éven át akkor kvázi egy gigantikus manipulációról van szó"


Nem, miért is? A sakkjáték pl. valami nagyon hasonló jelenség. Manipuláció? Aztán van többféle matematika és matematikai logika. Vannak programozási nyelvek. Manipulációk? Végül, ha már formális szimbólumrendszereknél általában tartunk, ott van a költészet, festészet, és egyáltalán a nyelvek. Manipulációk? Ha minden manipuláció, akkor semmi sem az.


"kérdés, a manipuláción kívül van értelme egyáltalán az emberekhez való beszédnek?"


Helyesen látod, hogy nagyon sok megszólalásunk célja a manipuláció, de egy csomó más esetben nem ez a cél. Sokféle célból lehet kommunikálni.


Kamaszos sarkítást alkalmazol. Gondolom, kb. 16-18 éves vagy. Ilyenkor az embert felháborítja a világ rosszasága, és ilyenkor mond ilyeneket, mint hogy minden csak manipuláció stb.


"bármit mondok rögtön eszembe jut, hogy azt lehetett volna még jobban mondani.."


Döntened kell. Vagy mondasz valami tökéletlent, vagy gondolkozol a tökéletes mondaton, egészen halálodig.


"amit eddig kimondtam az hülyeség volt, szóval, hogy a múltbéli(akár az 5 másodperccel ezelőtti) énem egy idióta volt"


Nem idióta, bár normális ember folyamatosan fejlődik, ezért a régi énje kicsit fejletlenebbnek tűnik visszatekintésben. És ez ellen mi a terved? Soha nem csinálni semmit? Az nem megoldás.

2012. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne megoldás? Valójában EZ a tökéletes megoldás, csak sajnos unalmas és én nem szeretek unatkozni. Az unalom kicsit olyan, mint amikor valahonnan folyamatosan zúdul a pénz és te nem rakod össze a kezed, hogy beleessen az öledbe, hanem hagyod melléesni mindet.


Nem érted mire értettem a manipulációt. Ne olyan szemmel nézd ezeket a dolgokat(művészetek, sakk, matek, mértékegységek, akármi), mint teljes, elfogadott, egész rendíthetetlen eszközöket, hanem gondolj bele, hogy ha képes lennél létrehozni a minden szempontból TÖKÉLETES emberi manipulációt, amivel elérhetnéd, hogy ne okozzon neked kárt a többi ember, akkor az milyen lenne? Olyan amiben rájönnek az emberek, hogy manipulálva vannak, vagy olyan amiben fel sem merül bennük, vagy akiben igen azt a többség hamar lecsitítja, vagy őrültnek nézi?


Igen, egy csomó más esetben nem az a CÉL, de akkor is manipulálunk tudattalanul.


Nem feltétlenül akarok lázadozó, kitörni vágyó valaki lenni, szívesen élek akár egy "szabad" világban, akár egy olyanban amit mások irányítanak és soha nem jövök rá, hogyan, de mindenképp valami izgalmas munkát szeretnék, viszont előre látom, hogy emiatt egy utazás lesz az egész életem.

2012. febr. 8. 16:35
 5/13 anonim ***** válasza:

16:35


"ha képes lennél létrehozni a minden szempontból TÖKÉLETES emberi manipulációt, amivel elérhetnéd, hogy ne okozzon neked kárt a többi ember, akkor az milyen lenne?"


Hétszámra nem fordul elő velem, hogy valaki kárt okoz nekem. Azt hiszem, varázsló vagyok :)))


"Nem feltétlenül akarok lázadozó, kitörni vágyó valaki lenni, szívesen élek akár egy "szabad" világban, akár egy olyanban amit mások irányítanak és soha nem jövök rá, hogyan"


Senki sem irányítja a világot, a leghatalmasabb emberek sincsenek még a közelében sem, hogy "irányítsák".


"de mindenképp valami izgalmas munkát szeretnék, viszont előre látom, hogy emiatt egy utazás lesz az egész életem."


Elképzelhető, de ne kapaszkodj ebbe a képbe (utazás). Ne utazás az utazásért legyen. Válassz magadnak egy tudományt, amiben elmélyedhetsz.

2012. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem vagy varázsló, csupán nem döngetsz kapukat :).

Azért bátor kijelentés, hogy senki nem irányítja a világot, én fenntartom annak a lehetőségét, hogy vagy irányítják, vagy sem (egyébként irányítják különben anarchia lenne).

Igen, nincsenek a közelében, mivel nem ők a leghatalmasabbak. Ha én irányítanék 1 világot, a büdös életben nem látnád viszont az arcom semmilyen újságban, vagy médiában. De nem tudhatom, ahogyan te sem, hogy kinek mekkora hatalom van a kezében, még akkor sem ha hatalmi pozícióban vagy.

Nem kapaszkodnék az utazás képébe, de muszáj lesz, ha nem akarom eltölteni akkora izgalmak között az életem, hogy mikor fől ki a kávé, vagy a tea.

2012. febr. 9. 07:04
 7/13 anonim ***** válasza:

07:04


"Azért bátor kijelentés, hogy senki nem irányítja a világot"


Mindenki befolyásolja a környezetét. Te is. Vannak emberek, akik nagyobb befolyással bírnak, mint te. A "világ irányítása" kifejezés viszont szinte értelmetlenül tág jelentésű. Az időjárás pl. a világ egyik fontos jelensége, és senki sem "irányítja". A gazdasági élet is roppant fontos, de azt sem "irányítják", legfeljebb kismértékben befolyásolni tudják. A politikai életet sem irányítja senki, bár viszonylag számottevő mértékben befolyásolható.


"Ha én irányítanék 1 világot"


Az egy kitalált világ lenne.


Ha meg akarod érteni, hogy miért nincs olyan, hogy valakik "irányítják a világot", akkor olvass közgazdaságtant, közigazgatás- és államtant, szociológiát, társadalomtörténetet, pszichológiát... aztán visszatérhetünk a kérdésre.


Természetes, hogy ameddig nem gyűjtöttél műveltséget, addig kurucinfós szinten képzeled el a társadalom működését. Azonban innen tovább lehet lépni.


"Nem kapaszkodnék az utazás képébe, de muszáj lesz, ha nem akarom eltölteni akkora izgalmak között az életem, hogy mikor fől ki a kávé, vagy a tea."


Milyen izgalmak között akarod tölteni az életed? Meg tudod ezt fogalmazni?

2012. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kérlek ne sértegess a kurucinfoval, azért a 14 éves szintet már rég meghaladtam..


Jól tudom miről beszélsz a közgazdasággal kapcsolatban. Ez egy rendszer, amiből mindenki kiveszi a részét, ha összeomlik, azért nem egy ember a felelős, vagy egy "gonosz" aki a világot irányítja, hanem számtalan ember.. Ezeket felfogva mondom neked, azt, hogy abszolút elképzelhető egy irányító személy kiléte. Annyi lehetetlennek tűnő dolog történt ezidáig. Ha a hiszem ha látom elvet alkalmazva nem tudnád elképzelni ezt az egészet, azzal csak önmagad korlátozod. Nem kell elhinni, csupán fenntartani a lehetőségét annak, hogy "lehet"... Tételezzük fel, hogy egy átlagember nem ismer olyan embert a környezetében aki volt az űrben.. ő is rávághatná, hogy lehetetlen az, hogy egy ember az űrbe menjen. Egyszerűen nem találkozott, minden műveltsége ellenére sem (ami állhat abból, hogy a világ minden fővárosának könyvtárát betéve tudja) olyan emberrel aki volt az űrben, ezért nem hiszi el. Te és én sem nem találkoztunk eddig olyan ötlettel, amivel a jelenlegi világrendszerek keretei közt abszolút hatalomra tehetnénk szert, de ez korántsem azt jelenti, hogy ne létezne.


Ha én irányítanék 1 világot, az valóban egy kitalált világ lenne, a kitalációm, amit áthelyeztem a valóságba, akár 10 percig tartana az uralkodásom, akár 50 évig.


Nem árt néha szabadjára engedni képzeletünk korlátait.


Milyen izgalmak között akarom tölteni az életem?:

Először is az időm véges (legalábbis ezt hiszem, és mint tudjuk semminek a lehetőségét sem szabad elvetni...:)) tehát az időm eltölthetem 1 szobában ülve, vagy rengeteg helyen, az öregedési folyamat ugyan úgy végbe megy a testemen, bárhol vagyok, ezért olyan helyeken kell lennem amilyen körülmények lehetőséget teremtenek azokra a dolgokra amiket még életemben szeretnék megtapasztalni. És ez a következő:

MINDEN AMIT CSAK MEG TUDOK, AMIBŐL TANULHATOK ÉS AMI SZÁMOMRA JÓ.

-Teljesen eltérő gondolkodású emberekkel megismerkedni.

-Szép nők közt lenni, vagy legalábbis a környezetemben legyenek, akik vevőek akár szexuális, akár másfajta izgalmakra (egyesek egész életüket eltöltik úgy, hogy alig találkoznak nőkkel, mert az iskolájuk, a munkahelyük is olyan volt ahol általában csak férfiak vannak).

-Számomra az utazás is már valamilyen formában kaland, ha ehhez társul valamilyen munka, az csak hab a tortán.


Valójában, minden percben elpazarlok 1 lehetséges kalandot. Pont a minap hallottam, hogy valakitől mellettem megkérdezik, hogy mi akar lenni, ha nagy lesz? Ezen a kérdésen mindig is kiakadtam, hogy lehet ilyen kicsinyes dolgot kérdezni? Egy ember életének nem az a célja, hogy "valami" legyen, hogy aztán élete végéig azt csinálja... Mindenki azáltal, hogy van, MÁR valaki, és, hogy mi ő? Hát Ő maga. Ha tehetném, minden lennék ami csak lenni tudok.

2012. febr. 9. 16:00
 9/13 anonim ***** válasza:

"Kérlek ne sértegess a kurucinfoval"


Nem sértegetés volt a célom.


"Ezeket felfogva mondom neked, azt, hogy abszolút elképzelhető egy irányító személy kiléte."


Nézzünk egy nagyhatalmú embert. Barack Obama pillanatnyilag a világ egyik legnagyobb hatalmú embere. Mégis, ha megvizsgáljuk a kormányzása történetét, akkor az figyelhető meg, hogy állandóan olyasmikben kénytelen részt venni, amikhez nem sok kedve volt, és a tervei nagy részét nem tudta megvalósítani. Kényszerlépéseket tesz, a saját lépéseit elhalasztja. Nagyon korlátozott a szabadsága. Pedig nem voltak észvesztően nagyratörő, világátalakító tervei. Apró változtatásokat akart csinálni, és még ezek is csak részben sikerültek.


"Tételezzük fel, hogy egy átlagember nem ismer olyan embert a környezetében aki volt az űrben.. ő is rávághatná, hogy lehetetlen az, hogy egy ember az űrbe menjen."


Aki ismeri a fizikát, az tudja, hogy embereket ki lehet juttatni az űrbe. Aki ismeri a politikát és közgazdaságtant, az tudja, hogy nincs uralkodó, aki tökéletesen uralni tudna egy országot, nem hogy a világot.


Egyébként 4 vagy 5 telefonhívásra vagy Farkas Bercitől, és további 1-2 hívásra az összes többi űrhajóstól.


"Te és én sem nem találkoztunk eddig olyan ötlettel, amivel a jelenlegi világrendszerek keretei közt abszolút hatalomra tehetnénk szert"


Dehogynem, van egy csomó ilyen hagyományos elképzelés. A világot ezek szerint Isten, más elméletekben a Sátán uralja. Azt az ökörséget, hogy egy ember irányíthatja a világot, persze nem szokás feltételezni.


"Nem árt néha szabadjára engedni képzeletünk korlátait."


Nem árt, de a fantasztikus elképzeléseket az igazolja, ha termékenyek.


Tehát ha feltételezel valamit, ami csak fikció, DE ebből érdekes további gondolatok következnek, amelyek végül érdekes új gyakorlati lehetőségeket tárnak fel, akkor van egy hasznos elméleti találmányod.


Pl. a modern politikai elméletek egyik kiindulópontja a szerződéselméletek volt, amelyek egy mesével kezdődnek arról, hogy milyen volt az ősember élete. Ezt senki sem tudja, ez egy fikció. De érdekes dolgok következnek belőle, ebből nőtt ki a fél modern liberalizmus, szociáldemokrácia stb.


"Teljesen eltérő gondolkodású emberekkel megismerkedni.

Szép nők közt lenni

az utazás is kaland"


Tanulj sokat, menj egyetemre és menj külföldi tanulmányútra. (Ezzel a gondolkodás és az utazás kipipálva). Vagy olyan szakmát válassz, ami eleve nemzetközi karriert valószínűsít. Szép nők mindenhol vannak (bár bizonyos országokban több...), és az, hogy mennyire lesznek vevők rád, a személyiségedtől és a pénzedtől függ.


"Ezen a kérdésen mindig is kiakadtam, hogy lehet ilyen kicsinyes dolgot kérdezni?"


A gyerek még különösebb gátlás nélkül közli, hogy rendőr. Vagy pilóta. Miért nem megy ez a nagyobbaknak? Érdekes kérdés.


"Egy ember életének nem az a célja, hogy "valami" legyen"


Nem célja, valóban. De aki nem valami, az nem minden, hanem: semmi.


"Ha tehetném, minden lennék ami csak lenni tudok."


Volt egy ilyen punk dal fiatal koromban: "lehettem volna akármi, de nem volt türelmem kivárni". Itt tartasz most, de tovább kell lépni.


Félelmetes ugrás, tudom. Dönteni kell valami korlátozottabb, meghatározottabb dolog mellett. Ezzel lemondasz a végtelenségről (ami persze csak illúzió!), lemondasz arról, hogy minden legyél. De legalább valami leszel, nem pedig semmi. És nemcsak 1 dolgot lehet csinálni az életben, de észszerűen korlátozni kell magadat, mert csak korlátozott területeken lehetsz mester. Minden döntésünkkel kevesebbek leszünk, mert kizártuk az ellentétes döntést. DE minden döntésünkkel többek leszünk, mert az életünk kapott valami határozott formát. Igen, ez a félig üres vagy félig tele pohár esete. Ha nem fogadod el az elköteleződést valami mellett, akkor kevesebbet érsz el minden szempontból, mint aki akármilyen szűk dolgot választott és abban elért valamit.


Ha sok különböző gondolkodású emberrel akarsz találkozni sok országban, akkor ennek megvannak a konkrét módszerei. Lehetsz sokat utazó menedzser egy multinál, lehetsz agrárszakember a FAO-nál, vagy lehetsz nemzetközi konferenciára járó kutató pszichológus, lehetsz bohém, csavargó életet élő művész vagy akár vándorló munkás. Sok mindennel teljesíteni tudod ezt a célkitűzést, és azt kell választani, ami a legjobban fekszik neked.

2012. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Világos az Obama-s példád, de neked is legyen világos, amit én írtam és amit azzal vezettem be, hogy első körben a túlzott népszerűséget kerülném el... Ezáltal remélem máris világos, hogy ha lenne olyan ember amit leírtam, nem neveztetné ki magát a világ előtt holmi miniszterelnöknek, vagy elnöknek/királynak/császárnak, bárminek, számára ezek a személyek bábok lennének, akik elvonják róla a figyelmet. Tegyük fel, hogy a hivatalos állás szerint az egész világ vagyona pénzben 100forint.. honnan tudhatnánk, hogy ez az összeg ennél több vagy kevesebb? Mi van, ha több vagyon van valakinek a kezében, mint bárki másnak? Mi van, ha vannak akikről nem készül felmérés és nem olvashatsz a tanulmányokban? És még mindig nem feltétlenül kell gonosznak lenniük... :).


"Aki ismeri a politikát és közgazdaságtant, az tudja, hogy nincs uralkodó, aki tökéletesen uralni tudna egy országot, nem hogy a világot. "


Ez nem helyes... csupán EDDIG nem volt olyan aki tökéletesen tudta volna... Amikor a zsiráfok még korai fejlődési szakaszban voltak(planktonok, vagy egyéb vízi élőlények), nem volt olyan zsiráf aki felért volna 1 fa koronájáig... most már van.

Mátyás előtt volt olyan király aki azzal szórakoztatta magát hogy beöltözött álruhákba, vagy bort folyatott a kútból? Az akkori közgazdaságként funkcionáló tanokban fel sem merült ilyen.


"Azt az ökörséget, hogy egy ember irányíthatja a világot, persze nem szokás feltételezni. "


Olyan emberekről akik körülötted és körülöttem élnek, akiket ismerünk, féltékenységeik, lustaságuk, gyengeségeik között őrlődve, nyilván nem fogják irányítani a világot és őrültség még ezt feltételezni is...


"Nem árt, de a fantasztikus elképzeléseket az igazolja, ha termékenyek. "


Majd azok lesznek, vagy nem, lényegtelen.

2012. febr. 10. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!