Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden pillanatban reformálni...

Minden pillanatban reformálni akarom a világszemléletem, vagy el akarom érni, hogy egyáltalán ne is legyen, de miért?

Figyelt kérdés

Nem tudok megszabadulni attól a gondolattól, hogy a jelenlegi világszemléletem téves. Minden pillanatban amikor épp nem csinálok semmit az jár a fejemben, hogy vajon az, ahogy jelenleg látom a világot mennyire hűen tükrözi vissza a valóságot. Abban hiszek, hogy mindig van mit tökéletesíteni mindenen, és ez alól az én egyéni emberi szemléleteim sem kivételek, tehát ahogyan jelenleg látom a dolgokat, azokat ennél 100szor jobban láthatnám, az amit élvezek milliószor jobban élvezhetném, mint ahogyan jelenleg teszem.

Folyamatosan törekszem a viselkedésem hibáit kijavítani, másképp szemlélni dolgokat, mint ahogyan azokat először automatikusan szemlélném, de úgy tűnik minden átértékelésre szorul állandóan. Nincs megállás, az élet folyton más-más arcát mutatja, lehetetlen alkalmazkodni, állandó rögtönzésre van szükség. Így felmerül bennem a kérdés, hogy vajon van e értelme bármit tényként közölni, azon kívül, hogy másokat manipuláljunk vele?



2012. febr. 7. 18:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

17:34


"Mi van, ha több vagyon van valakinek a kezében, mint bárki másnak?"


Carlos Slimnek állítólag nagyobb a vagyona, mint bárki másnak.


"Tegyük fel, hogy a hivatalos állás szerint az egész világ vagyona pénzben 100forint.. "


Feltehetjük, csak akkor a "forint" szónak új jelentést kell adni. Inkább nevezzük fforintnak, hogy ne keveredjen a forinttal.


"csupán EDDIG nem volt olyan aki tökéletesen tudta volna"


Mert most az ember megváltozott? Hirtelen képes lett arra, hogy sokkal több ügyet kézben tartson? Megszületett az a politikus, aki naponta nem 20, hanem 1000 embert is fogadni tud az irodájában?


"Amikor a zsiráfok még korai fejlődési szakaszban voltak"


Akkor már értem. Szóval feltételezzük, hogy x millió év múlva az emberek olyanok lesznek, hogy lesz köztük méhkirálynő jellegű főember, vagy borg kollektíva lesz az emberiség stb. Erről lehet fantáziálni, de világosabban vezesd fel. Ugyanakkor kérdéses, hogy mi ennek a fantáziának az értéke. Ha sci-fi író vagy, hasznosíthatod, más esetben kevéssé.


"Majd azok lesznek, vagy nem, lényegtelen"


Nem lényegtelen, mert az eszméket és gondolatmeneteket többek között azért találják ki, hogy segítséget nyújtsanak, illetve termékenyek, prófétikus erejűek vagy felforgató hatásúak legyenek.

2012. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A legtöbb ember úgy érzékeli, hogy a fejlődés csúcsán van (amiben azért van valami, mert egy síkban haladunk előre az időben, mármint érzékszerveink szerint), én úgy érzékelem, hogy az alján vagyunk, de nagyon.

Kicsit olyan érzésem van, mikor történelmet olvasol mondjuk az őskorról és összehasonlítod gondolatban a mai korral, hogy milyen sokat fejlődött az emberiség, na engem olyan érzés fog el, mintha egy kétszer akkora mértékű fejlődési szintről néznék vissza a jelenkorba. Valójában a kérdésem is erről szól, csak nem az emberiség hanem önmagam felé.


"Feltehetjük, csak akkor a "forint" szónak új jelentést kell adni. Inkább nevezzük fforintnak, hogy ne keveredjen a forinttal. "


Rendben nevezzük, de ezesetben lényegtelen, hiszen csak 1 rövidke elméletet, gondolatot írtam le.


"Mert most az ember megváltozott? Hirtelen képes lett arra, hogy sokkal több ügyet kézben tartson? Megszületett az a politikus, aki naponta nem 20, hanem 1000 embert is fogadni tud az irodájában? "


Nem most és nem is tegnap, de megszületHET, és nem ember, hanem emberek, egyenként. Ha nem lenne lelkiismeretem, babákat szakítanék el az anyuktól, hogy aztán több száz különféle izolációs módszerrel, eltérő nevelési formákkal felneveltessem őket, meglátva a különböző nevelések eredményét. Ha kvázi 1000évig képes lennék élni, megtalálnám a tökéletes nevelést, amiből kifejlődne a minden szempontból tökéletes, de legalábbis 100-szor hatékonyabb és kreatívabb ember, mint amilyen hatékonyak és kreatívak az emberek általában.


"Akkor már értem. Szóval feltételezzük, hogy x millió év múlva az emberek olyanok lesznek"


Inkább feltételezzük, hogy 200-300 év múlva. Ha a 19.század elején éltél volna, feltételezted volna a 20. századi dolgok eljövetelét?(gondolok itt találmányokra, gondolkodásokra és úgy összességében mindenre)



"Nem lényegtelen, mert az eszméket és gondolatmeneteket többek között azért találják ki, hogy segítséget nyújtsanak, illetve termékenyek, prófétikus erejűek vagy felforgató hatásúak legyenek."


Végső-soron lényegtelen, de ha élvezed, hogy profétikus hatást érhetsz el vele, akkor mindenképp érdemes belevágni, rövid az a 70-80 év nemde? Többet kellene élvezkednünk.


Borg kollektíva... :DD ilyenről szó sincs. Valamikor elő kéne bányásznom a star trek-eket, olyan régen láttam őket, pedig megvan DVD-n az összes rész :D

2012. febr. 10. 20:07
 13/13 anonim ***** válasza:
A válasz egyszerű: az agyadnak ingerlésre van szüksége, ezért járatod állandóan különböző problémákon, és ezért teszed fel itt a sokadik hasonló kérdést, amire nincs is igazán válasz, csak keresed a vitapartnered, ami valóban kielégítőbb ebből a szempontból, mint egyedül agyalni; az egódnak is vannak igényei: gondolkodó, különleges, más embernek akarod látni magad, mint a többiek a környezetedben, akik vagy egyáltalán nem törődnek világszemlélettel és apró semmiségekkel múlatják az időt, vagy keresik az állandóságot mondjuk bonyolult logikai rendszerekben, tudományban, amiben minden pontosan rögzítve van, tényekben, tételekben és meghatározott értékekben.
2012. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!