Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj van.12 éves koromig...

Baj van.12 éves koromig bepisiltem, aztán abbamaradt. Aztán 14 éves koromban egyszer megint, és azóta rettegek hogy be fogok pisilni, így minden este pelenkát veszek fel. Anyukámnak elege van, meg is értem! Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

ha nincs rajtam, nem tudok elaludni, mert rettegek, és egyszer mikor így próbáltam elaludni, anélkül, majdnem bepisiltem, vagyis azt éreztem hogy befogok, és alig tudtam felkelni. Ez 14 éves korom óta megy, most 16 vagyok.


A pelenka drága, mivel nincs semmi bajom felírni nem írják fel, és másra is jó lenne az a pénz. de egyszerűen anélkül nem merek elaludni, mert attól félek hogy balesetem lesz, és egyszerűen nem bírnám azt ki.



2012. júl. 27. 11:06
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Ha nagy bajom lenne már rég kijött volna....
2012. júl. 27. 22:26
 12/35 A kérdező kommentje:
ja én fiú vagyok, nekem is jó az intimtorna?
2012. júl. 27. 22:26
 13/35 anonim ***** válasza:

Hát ilyen hozzáállással nem tudok mit ajánlani... vegyél mosható pelenkát, kisebb a költség.

Vagy legyél nagyfiú, és menj el orvoshoz, ha már a szüleid nem rángattak el jó pár évvel ezelőtt, ahogy kellett volna.

A szervi okok kizárása nélkül pedig a tb tuti nem támogatja a pszichológiai kezelésedet, pedig ahhoz képest a pelenkák ára sztem elhanyagolható kiadás.

2012. júl. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Először is édesapám meghalt mikor kicsi voltam. másodszorra pedig, egyszerűen nem akarok orvoshoz menni. ezt az intim tornát vagy mit, csinálnám ha megmondanád hogy kell. a mosható pelenka azt hol lehet venni? és nem rossz hogy azt mosni kell? nem unhigénikus?
2012. júl. 28. 11:45
 15/35 anonim ***** válasza:

pedig nagyon jó lenne orvoshoz menni. nem valószínű, hogy meg fognak műteni, de felírnak valami gyógyszert, amitől elmúlik a dolog. ha pedig nincs szervi baj, akkor irány a pszichomókus.

(viszont az előző jól mondta, a tb addig nem támogatja a pszichodokit, ameddig nincsen tisztázva, hogy nem egészségügyi ok áll-e a bevizelés mögött.)

gondolj bele, mennyi kellemetlenséget megspórolsz ezzel... egyrészt a pelenkapénzt, másrészt meg az állandó rettegést... ha ott alszol barátoknál, ne adj' isten a barátnődnél, táborba mész vagy nyaralni, nem kell folyton ezen idegeskedni.

2012. júl. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
soha nem megyek táborba, de dokihoz akkor sem megyek szal nah. gyógyszert nem akarok szedni. miért nem tudtok egy normális természetes tanácsot adni? Vagy törődjek bele, és fogadjam el? Mert már ezt meg is próbáltam, de mikor magamba nézek látom hogy ez nem normális:(
2012. júl. 28. 16:52
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

"miért nem tudtok egy normális természetes tanácsot adni? "


azért mert minden normális ember orvoshoz menne ilyen problémával. ne legyél már besz*ri nyafogós kisfiú!

2012. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
bocs de nem vagyok kisfiú. már nincs 2 év a nagykoruságomig....
2012. júl. 28. 21:13
 19/35 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok. a "besz*ri nyafogós kisfiú!" részt kivéve, egyet kell értsek az előttem szólóval, ennél értelmesebb tanácsot nem lehet adni. nézd, ajánlhatunk itt neked bármit, de ha van valamilyen betegséged/rendellenességed, akkor ott a kiváltó okot kell kezelni, nem (csak) a tünetet. most írhatnánk, hogy csinálj ilyen tornát meg olyan tornát, tartsál diétát stb., de ez valószínűleg nem fogja megoldani a gondot.

saját példámból kiindulva: nekem aknés volt a fejem egy évig, kentem rá minden sz*rt, és csak az oldotta meg a problémát, amikor hormontartalmú gyógyszert kezdtem el szedni, mert a hormonháztartásom felborulása miatt volt az akné. kenegethettem volna még évekig drága krémekkel, valószínűleg mérséklődött volna, de teljesen csak akkor szűnt meg, amikor megkaptam a megfelelő kezelést.

egyébként meg nem értem, miért nem akarsz orvoshoz menni... ismerősnek az ismerőse? félsz, hogy összetalálkozol valakivel a rendelőben? ha igen, akkor menjél másik városba, vagy magán dokihoz... ha ekkora a baj, szerintem anyukád is belemegy és rászán némi pluszpénzt. vagy attól tartasz, hogy ijesztő lesz a diagnózis? viszont így előrelépést nem nagyon fogsz tudni elérni.

azért kívánom, hogy előbb-utóbb megoldódjon a dolog.

2012. júl. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

még valami. ami veled történik, azt másodlagos enuresisnek hívják, vagyis már volt olyan időszak az életedben, amikor nem fordult elő baleset. az ágybavizelés visszatérésének általában pszichés okai vannak. itt egy cikk: [link]


egyébként azt nem írtad, hogy az elmúlt két évben bepisiltél-e egyszer is. (azt írtad, hogy félig, de azóta?) nem lehet, hogy a félelem erősebb, mint a baj? az az egy alkalom lehetett attól is, hogy sokat ittál lefekvés előtt, rosszat álmodtál, túl mélyen aludtál stb.stb... és ha azóta nem történt semmi, akkor itt szerintem inkább a félelmet kellene kezelni, valószínűleg nincs is szervi oka a dolognak.

2012. júl. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!