Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem látom értelmét, ugye...

Nem látom értelmét, ugye szerintetek sincs? A legkézenfekvőbb megoldás befejezi lenne, nem?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jövőm nincs, a múltam tragikomikus és nem a jelenben élek.

Kisebb-nagyobb gondjaim vannak, amelyek szépen elveszik minden kedvemet az élettől - alapból nem volt túl sok. Vesztes vagyok, ezt valamiért a környezetem nem akarja beismerni... Ami mostanában kicsapta a biztosítékot az az, hogy egyre biztosabb vagyok benne, hogy elrontottam az életem és semmiféle értéket nem látok az életemben, igaz soha nem is kerestem dolgokat amivel "megtölthetném". Elvégeztem egy főiskolát, de semmit sem fogok érni vele, nem adott se önbizalmat, se jövőképet. Most jelentkeztem egy másik suliba, két ponttal csúsztam le a felvételiről. Nyilván én vagyok a hibás, mindig is egy erős 3-as tanuló voltam (állítólag meg lenne a jobb eredményhez az eszem), őszintén szólva mindig is inkább csak álmaim voltak, de nem céljaim. Ergo nem volt fontos tenni értük bármit is, nem törődtem magammal, el is rontottam az egészet, ez nyilvánvaló, legalábbis nekem - az, hogy erről a szubjektív családom hogy vélekedeik más kérdés.

A szerelmi életem egy tragikomédia. Évek óta tetszik egy lány, oda menni, megszólítani nyilván nem szólítottam meg. Mégis miért tettem volna, fent írtam, hogy semmi sem volt fontos nekem, az evidens az volt, ha csak távolról "figyelem". Ez még hagyján, mostanra olyan kicsinyes lettem, hogy mára az zavar, hogy ez a lány egy elit suli elit szakára jár, én meg itt szerencsétlenkedek a közepes(től kicsit jobb) jegyeimmel és érettségimmel. Szörnyű ember vagyok, nincs is értelme továb harcolnom...

A családomban is csak a baj van, jó lehetne nagyobb probléma is, de akkor is... belefáradtam abba is...

Egyetértetek abban, hogy nincs értelme folytatnom?

Lusta is vagyok hozzá, esélytelen is... meg tehetségtelen.



2012. júl. 31. 21:10
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Kedves Fiatalember! Szerintem jó volt, hogy írtál, kiírtad, ami bánt, és meg fogsz lepődni, erről a mostani, szomorú állapotodról, nem is Te tehetsz elsősorban. Az egész szocializált világunk hamis alapokra épült. Ennek a kifejtése messzire vezetne, ez a kis hely nem alkalmas rá. Amikor valaki felnőtté válik, rákérdez a lét alapvető értelmére, és benne a saját létezésének az értelmére. Ez így van rendjén. Valaki ettől "bepánikol." Nem könnyű...A gyermek nem igazán erre a felnőtt létre számított, nem ezt várta, és csalódik.Ezt az egészet fel kell tudni dolgozni, és helyre tenni. Ha a világ, amely körülvesz nem is jó, de az élet az igen. Ami nem jelenti azt, hogy könnyű és boldog mindig. Cak nem szabad feladni! Kérdezem: minek kellene sikeresnek lenni? (persze a siker jó dolog, és vágyunk is rá, de nem annyira fontos).Egészséges vagy, fiatal, van fedél a fejed fölött, és jogod van ahhoz, hogy boldogtalan legyél. Miért? Mi a francnak mindig az a nagy tolongás. Még munkád is van, ami tényleg rendben van. Nem tudod, hogy mit akarsz? Ki a csuda tudja, hogy mit akar? Én tudom azt hiszed? Pedig nem vagyok már fiatal. Na és? Majd lesz valahogy. Teszed a dolgodat, ahogy tudod. Nem vagy lusta, ez nem igaz. Vagy: lusta vagy, csak nem rossz értelemben. Nem lehetünk egyformák. Egyik ember pörög össze-vissza, a másikról meg azt gondolnánk, hogy jó lenne tényleg halálnak. Néha egy családon belül is. Sőt, magunk is viselkedhetünk szélsőségesen. Ne vádold magadat. Én például az a fajta ember vagyok, (szerencsés-teszem hozzá), aki képes szeretni az emberi gyengeségeket, hibákat is. Szeresd meg Magadat!
2012. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!