Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem látom értelmét, ugye...

Nem látom értelmét, ugye szerintetek sincs? A legkézenfekvőbb megoldás befejezi lenne, nem?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jövőm nincs, a múltam tragikomikus és nem a jelenben élek.

Kisebb-nagyobb gondjaim vannak, amelyek szépen elveszik minden kedvemet az élettől - alapból nem volt túl sok. Vesztes vagyok, ezt valamiért a környezetem nem akarja beismerni... Ami mostanában kicsapta a biztosítékot az az, hogy egyre biztosabb vagyok benne, hogy elrontottam az életem és semmiféle értéket nem látok az életemben, igaz soha nem is kerestem dolgokat amivel "megtölthetném". Elvégeztem egy főiskolát, de semmit sem fogok érni vele, nem adott se önbizalmat, se jövőképet. Most jelentkeztem egy másik suliba, két ponttal csúsztam le a felvételiről. Nyilván én vagyok a hibás, mindig is egy erős 3-as tanuló voltam (állítólag meg lenne a jobb eredményhez az eszem), őszintén szólva mindig is inkább csak álmaim voltak, de nem céljaim. Ergo nem volt fontos tenni értük bármit is, nem törődtem magammal, el is rontottam az egészet, ez nyilvánvaló, legalábbis nekem - az, hogy erről a szubjektív családom hogy vélekedeik más kérdés.

A szerelmi életem egy tragikomédia. Évek óta tetszik egy lány, oda menni, megszólítani nyilván nem szólítottam meg. Mégis miért tettem volna, fent írtam, hogy semmi sem volt fontos nekem, az evidens az volt, ha csak távolról "figyelem". Ez még hagyján, mostanra olyan kicsinyes lettem, hogy mára az zavar, hogy ez a lány egy elit suli elit szakára jár, én meg itt szerencsétlenkedek a közepes(től kicsit jobb) jegyeimmel és érettségimmel. Szörnyű ember vagyok, nincs is értelme továb harcolnom...

A családomban is csak a baj van, jó lehetne nagyobb probléma is, de akkor is... belefáradtam abba is...

Egyetértetek abban, hogy nincs értelme folytatnom?

Lusta is vagyok hozzá, esélytelen is... meg tehetségtelen.



2012. júl. 31. 21:10
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

"Miért fásultál igy bele az életbe?"


Fent írtam.

2012. aug. 2. 22:29
 22/31 anonim ***** válasza:
Az álmokért is érdemes harcolni!Nincs itt semmi gáz,egyszerűen lusta vagy sztem és nincs akaraterőd.Van egy fősulid tanulhatnál nyelvet stb... Mindenkinek van problémája a családjában nekem is,és még sem akarom eldobni az életem.annyi lány van mint égen a csillag,felejtsd el azt a lányt és keress mást!
2012. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

00:09-es

Persze, hogy "csak" lusta vagyok... de lustaság miatt is befejezhetem, nem?

Már nem, illetve egyre kevésbé érdekelnek az álmaim.

MÉGEGYSZER elmondom, hogy SEMMIT sem érek ezzel a fősulival!!!Nehéz felfogni?

Tök értelmetlen folytatnom. Már teljesene kiábrándultam, kiégtem, megkeseredtem. Látom ezt a sok bulizós sz@rzsákot, akik fesztiváloznak, diszkóznak, vizespólóversenyre járnak, és tudod, mi az első gondolatom? Csupán csak annyi, hogy dögöljön meg mind! XD

Másik lányt nem fogok keresni, én erre nem vagyok hajlandó, nincs szükségem még egy optimista majomra a környezetembe, aki hinne bennem, támogatna, vigasztalna, netalántán még szeretne is! Köszönöm, de a hülyék inkább kíméljenek...

2012. aug. 4. 12:51
 24/31 anonim ***** válasza:
Neked az a legnagyobb bajod, hogy különbnek gondolod magad mindenkinél (még akkor is, ha a hibáidat beismered). Ha nem így lenne, tudnál szeretni, tisztelni, felnézni, tanulni. Nagyon gáz a hozzáállásod.. Sajnállak és megvetlek. Bocs, de ez az igazság. Ja, és hogy 23 évesen úgy gondolod, már elment melletted az élet - hát ez meg maga a közröhej.. Ezt a hozzáállást valóban nincs értelme folytatnod, mert nem vezet sehova. Az életedet? Az meg még csak most kezdődik. Ha hagyod...
2012. aug. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Biztos én vagyok a hülye, de légyszíves áruld el, miért vagyok különb?

Mert nem vagyok egy strucc, aki 30 évesen, sikerek nélkül is azt gondolja, hogy van remény?

Miért nem tudok szeretni? A családom miatt vagyok még itt, kizárólag...

Ezt most kivételesen nem veszekedés miatt írtam, tényleg kíváncsi vagyok.

2012. aug. 6. 16:57
 26/31 anonim ***** válasza:

Hol írtam olyat, hogy különb vagy? Nem vagy. Csak úgy teszel, mintha az lennél. Pl. itt:

"Látom ezt a sok bulizós sz@rzsákot, akik fesztiváloznak, diszkóznak, vizespólóversenyre járnak, és tudod, mi az első gondolatom? Csupán csak annyi, hogy dögöljön meg mind! XD Másik lányt nem fogok keresni, én erre nem vagyok hajlandó, nincs szükségem még egy optimista majomra a környezetembe, aki hinne bennem, támogatna, vigasztalna, netalántán még szeretne is! Köszönöm, de a hülyék inkább kíméljenek..." A családodról sem beszélsz vmi túláradó szeretettel, pl. itt: "A családomban is csak a baj van, jó lehetne nagyobb probléma is, de akkor is... belefáradtam abba is... " Ezekből vontam le a fenti következtetést. Egyébként meg mégis milyen sikerekre áhítozol, ha még arra sem vagy képes, hogy odamenj egy lányhoz, aki tetszik neked?

2012. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

"az a legnagyobb bajod, hogy különbnek gondolod magad mindenkinél"

Én sem írtam azt, hogy különb lennék, egyszerűen nem értettem, miért írtad. Most már oké, de még mindig nem érzem jogosnak az érveidet. Nevezetesen azt, hogy a megkeseredettségemet "különb" felsőbbrendűségnek tituálod. Ez alapján a fél világ különb... te is, amiért azt írtad, hogy "Sajnállak és megvetlek." No mindegy.

Végül: az EGÉSZ kérdés arról szól, hogy nem akarok elérni semmit, be akarom fejezni. Ehhez képest azzal jössz, hogy "Egyébként meg mégis milyen sikerekre áhítozol, ha még arra sem vagy képes, hogy odamenj egy lányhoz, aki tetszik neked?"?

?????

2012. aug. 7. 19:30
 28/31 anonim ***** válasza:
Vaze, kösd fel magad, oszt meg van oldva a gond. Ne rinyálj itt, mert még szánalmasabb leszel. Már nem azért, de itt a kutyát nem érdekli, hogy mi van veled.
2012. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"15-20 évesek nyerik sorra az érmeket! Én meg itt vagyok 23 évesen, semmit sem értem el és semmit sem fogok elérni az életben... akkor mi értelme folytatni??? "

Van aki csak 30-40 évesen vagy még később találja meg az élete értelmét.

2012. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Menj be egy templomba!
2012. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!