Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem látom értelmét, ugye...

Nem látom értelmét, ugye szerintetek sincs? A legkézenfekvőbb megoldás befejezi lenne, nem?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jövőm nincs, a múltam tragikomikus és nem a jelenben élek.

Kisebb-nagyobb gondjaim vannak, amelyek szépen elveszik minden kedvemet az élettől - alapból nem volt túl sok. Vesztes vagyok, ezt valamiért a környezetem nem akarja beismerni... Ami mostanában kicsapta a biztosítékot az az, hogy egyre biztosabb vagyok benne, hogy elrontottam az életem és semmiféle értéket nem látok az életemben, igaz soha nem is kerestem dolgokat amivel "megtölthetném". Elvégeztem egy főiskolát, de semmit sem fogok érni vele, nem adott se önbizalmat, se jövőképet. Most jelentkeztem egy másik suliba, két ponttal csúsztam le a felvételiről. Nyilván én vagyok a hibás, mindig is egy erős 3-as tanuló voltam (állítólag meg lenne a jobb eredményhez az eszem), őszintén szólva mindig is inkább csak álmaim voltak, de nem céljaim. Ergo nem volt fontos tenni értük bármit is, nem törődtem magammal, el is rontottam az egészet, ez nyilvánvaló, legalábbis nekem - az, hogy erről a szubjektív családom hogy vélekedeik más kérdés.

A szerelmi életem egy tragikomédia. Évek óta tetszik egy lány, oda menni, megszólítani nyilván nem szólítottam meg. Mégis miért tettem volna, fent írtam, hogy semmi sem volt fontos nekem, az evidens az volt, ha csak távolról "figyelem". Ez még hagyján, mostanra olyan kicsinyes lettem, hogy mára az zavar, hogy ez a lány egy elit suli elit szakára jár, én meg itt szerencsétlenkedek a közepes(től kicsit jobb) jegyeimmel és érettségimmel. Szörnyű ember vagyok, nincs is értelme továb harcolnom...

A családomban is csak a baj van, jó lehetne nagyobb probléma is, de akkor is... belefáradtam abba is...

Egyetértetek abban, hogy nincs értelme folytatnom?

Lusta is vagyok hozzá, esélytelen is... meg tehetségtelen.



2012. júl. 31. 21:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Ezt a zenét nem rég találtam, gondolom elküldöm neked csak úgy.

http://www.youtube.com/watch?v=xM6UEbc--WQ


Ja és tanulj meg programozni.

2012. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Azért mentem oda, mert reménykedtem benne, hogy jó lesz, nem erre számítottam.
2012. júl. 31. 22:05
 13/31 anonim ***** válasza:

Nem reménykedned kell. El kell döntened, hogy mit akarsz a világtól, mit szeretsz, mi érdekel komolyan, miben vagy jó, esetleg mivel tudsz a legjobban érvényesülni.

És cselekedni kell. Nem fogják a tudást beléd verni. Utána kell járnod magad a dolgoknak és tanulni, gyakorolni, fejlődni, építeni a jövőd. Még nem késő. Ha nyelvet tanulsz az is nagyon jó. De magától semmi sem jön.

2012. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
49%
Katonaság kéne neked szerinte. Ott megtanulnád h mi a rend. Ezért is gond h eltörölték a sorkatonaságot, én azonnal visszaállítanám, ha még nem késő. Rengeteg az elkallódott fiatal. Kemény munka kéne neked, utána megtanulnád tisztelni a körülötted lévő embereket meg dolgokat. Miért nem mész el dolgozni valahova és egy év múlva újra jelentkezhetnél fősulira, addig meg szerezhetnél még nyelvvizsgát, az plusz pont.
2012. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Na látszik h késő van, a felét rosszul írtam meg helytelenül :(
2012. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb úgyis vége úgyhogy probléma se létezik.Mi történhet velünk.Maximum meghalunk.Szóval ha úgyis vége lesz egyszer akkor minek problémázni?Amúgy meg az iskolával kitörölheted a feneked,többet árt mint segít.(legalábbis jelen időben) Elég gáz hogy erre 23 éves korodban jössz rá de legalább rájöttél.Az életben van egy pozitív visszacsatolás amit úgy hívunk feltétlen boldogság.Amit akkor érzünk ha akkor és úgy cselekszünk ami a dolgunk ezen a világon.Meg van negatív visszacsatolás amit kapunk amikor nem azt csináljuk amit kéne.Az élet nem hazudik.Ha meg már egyszer úgyis vége lesz akkor minek a pofonokért tartjuk oda az arcunk amikor kaphatunk simogatást is.
2012. aug. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Mindenről lemondtam, sohasem éltem, most már mindegy.

Már nem vagyok fiatal, mindennek vége. Aki máshogy gondolja, nézze már meg pl az olimpiát! 125-20 évesek nyerik sorra az érmeket! Én meg itt vagyok 23 évesen, semmit sem értem el és semmit sem fogok elérni az életben... akkor mi értelme folytatni???

Nem tudok elvégezni egy kétéves képzést sem, mert kevés a pontom...:D Okj-t meg nem akarok, az nem főiskola...

Nekem már semmit sem tartogat az élet. Nem értitek, hogy hiába döntöm el miben vagyok jó, nem vesznek fel a suliba... ergo: KUKA!!!

Egyébként van munkám, dolgozom. Más: lehet, hogy ne ér semmit a suli, mindesetre a kicsi lelkemet megnyugtatná az, ha ilyen-olyan papírom.

Egyzsóval: hagyjátok abba ezt a bama, bugyuta optimizmust!!!

A végén még olyan marhaságokat fotok javasolni, hogy kezdjek el sportlni, vagy, hogy járjak el bulizni és szerezzek egy barátnőt...

2012. aug. 2. 21:25
 18/31 anonim ***** válasza:

"olyan marhaságokat fotok javasolni, hogy kezdjek el sportlni, vagy, hogy járjak el bulizni és szerezzek egy barátnőt..."


Ha neked ezek marhaságok..,akkor mit szeretnél az élettől?

2012. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

"Ha neked ezek marhaságok..,akkor mit szeretnél az élettől?"


Befejezni.

2012. aug. 2. 22:19
 20/31 anonim ***** válasza:
Nem ezért születtél le a földre,hogy eldobd magadtól az életed..,dolgod van neked is.Céljaid,terveid nincsenek?Szakmát nem akarsz tanulni?Fősulival,pöpec okj-s tanfolyamot elvégezhetnél,már csak nyelvet kéne tanulni hozzá.Miért fásultál igy bele az életbe?
2012. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!