Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki öngyilkos...

Van itt olyan, aki öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

Van itt olyan,aki öngyilkossági szándékot fontolgat?

Esetleg mély lelki bántalmakkal küszködik?

Szívesen beszélgetek bárkivel,segítek,amibe tudok :)



2012. okt. 17. 08:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én nagyon ifjú tiniként akartam öngyilkos lenni, de az csak kamaszos hiszti volt és kinőttem belőle. Mindenesetre akkoriban elég masszívan foglalkoztatott a gondolat, de ma már úgy látom, h valójában "szükségem volt" azokra a sötét időkre, mert ezáltal ki tudott bennem fejlődni egy mély empátia. Legalábbis erre a következtetésre jutottam, ahogyan elemezgettem önmagamat :) Azóta is sokat szoktam gondolkodni az öngyilkosságon, de nem úgy h meg akarom tenni, hanem úgy általában a lélektanán. Ezért most arra szeretném kérni azokat, akik ilyesmiben törik a fejüket, h írják le nekem az érzéseiket. Érdekel h mások érzései mennyiben hasonlítanak az én hajdani érzéseimre. Nem igazán eseménytörténetre lennék kíváncsi, hanem magukra az érzésekre. Köszönöm :)
2012. okt. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
37%
Aki öngyilkos akar lenni annak ezt mondom: "Húzzál lefele a terembe azt nyomjaaad"
2012. okt. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

De aranyos vagy kérdező:)

Hallucinogén szereket tudsz szerezni?

2012. okt. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Tiniként sosem fordult meg a fejemben ilyen. De az elmúlt 1 évben egyre sűrűbben vannak ilyen gondolataim. Mivel megfontolt vagyok a tökéletes módszert szeretném megtalálni, de még nem sikerült:/ Minden napom átlagosan ezzel az idézettel tudnám leírni:

"A keserű embernek rövid időn belül nem maradnak vágyai. Sem élni, sem meghalni nincs kedve – és ez a legnagyobb baj."

Nem tudja senki, hogy ilyen gondolataim vannak, és nem is beszélgetnék senkivel erről, hiszen úgysem értenék meg. Az egyik tábor azt kántálná, hogy jaj de értékes vagy meg az élet szép. Közepes az életem jobb és rosszabb napokkal, de teljesen értelmetlen, a mai világban a becsületes emberek el vannak nyomva, saját célok elérésére, örömre, élet szépségeinek felfedezésére nincs lehetőség...

A másik fele meg tuskó, akiben nincs együttérzés. (És a szülők részéről a legnagyobb önzés, hogy ha megölöd magad egyből rinyálnak, hogy jaj az életük tönkrement, miközben napi szinten tojnak a fejedre...)

2012. okt. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Zsazsa92 válasza:
Nekem itt van a fejemben a gondolata..tegnap este nagyon elgondolkodtam h felvágom ereim egy késsel csak nem volt éles kés,de elèggè kèsz vagyok!!:(
2012. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Már régóta így vagyok egyszer majdnem megtettem. Komoylan kint állatm az erkélyen és már majdnem de valahogy mégsem. Depressziós vagyok. Pszichológus fog kezelni de hát ez van.
2012. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nagyonszépenkérek minden olyan lányt/fiút, akit piszkálnak valami miatt, vagy megverik mert nincs pénzük egy pakk fűre, vagy csak szimplán kinézték, mert ő a gyenge, hogy NE forduljon magába! Nem szabad hagyni, hogy holmi szaréletű, elveszett ember ítélkezzen fölöttetek. Nem kell megmutatni, hogy ki is vagy te valójában, egyszerűen mutasd meg neki az agyi szinteddel, hogy többet érsz, mint ő. Ahogy észreveszik, hogy te nem az a fajta vagy, aki mindent magára vesz és sírva rohan a sarokba, leszáll rólad. NEM szabad magatokra venni semmilyen alaptalan negatív kritikát. Ha te mégis ilyen lennél, hogy sajnos igenis szíven ütnek ezek a dolgok, akkor sose fojtsd magadba. Szüleid, barátaid,pszichiáterek, tanár. Fontos, hogy add ki magadból ezeket a dolgokat, mert később annyi gyűlik fel benned, hogy droghoz, alkoholhoz, vagy éppen gyógyszerekhez nyúlsz. Az öngyilkosságnál nincs önzőbb dolog a világon. Ellöksz magadtól minden lehetőséget és rögtön a legkönnyebbel indítasz. Ezzel csak magad alacsonyítanád le. És mivan a szeretteiddel? Nekik vajon milyen érzés lehet tudatában élni azzal, hogy téged már nem ölelhet meg soha többet, mert te gyenge voltál? Ezért fontos hogy ha tényleg szekálnak, ne verekedj, ne szólj vissza, nézd őket levegőnek, mert az fáj nekik a legjobban.
2012. nov. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én az szeretnék lenni. És hogy miért? Mert ha van még egy élet következő élet akkor elölről szeretném kezdeni ugyanis élsportoló szeretnék lenni meg hegedűlni szeretnék amit már gyerekkorban el kellett volna kezdeni. Ha nincs "következő élet" akkor pedig tök mind1 akkor nincs nagyon értelme az életnek, élsz a "semmiért" öreg korig dolgozni stb... ez nem jó. Persze a munka az fontos de mivel nem volt "kamaszkorom" legfőkéépp a szüleim hibájából hogy már 15 évesen dolgozni küldtek, és ha valaki nem éli meg a kamaszkorát ami nagyon fontos ahhoz hogy valaki felnőtt legyen. És a másik hobbim a bűvészkedés lenne azt már 6 éves korom óta érdekel de sosem vittek egy iskolába egy bűvésziskolába ahol tanulhatok és adnak motiváiót. Szóval ezek számomra jelenleg nincsenek meg és az idő megy. Már 20 éves vagyok bűvészkedni nagyon szeretnék de mondjuk világbajnok vagy eurpóai bajnok aligha lehetnék, és jelenleg nincs is rá pénzem tanfolyamokra.
2012. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Még előző válaszoló vagyok. Azoknak van úgy gondolom értelme élni azoknak az embereknek akik valamiben jók, feltudnak mutatni valamit, tök mind1 ogy mit. Gondolom te is kérdező valamilyen tevékenységben jó vagy vagy csinálod és nem otthon a net előtt ülsz mindig. Sőt nekem így még csajom se lehet, nem tudok mit felmutatni és így nekem nem jó. 20/f
2012. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló! Megjegyezném h a hegedű tanulás mindegy mikor kezded ha elég lelkes vagy hozzá. Én pont 20évesen jöttem rá,hogy nagyon akarnám...Egy barátom meg is győzött hogy keressek valakit aki szépen megtanít. Már egy éve járok tanulni és egész szépen megy.(ja igen...ami pénz kellett hozzá,magam kerestem össze,ami megintcsak adott némi célt nekem-mivel öngyilk szélén álltam am...)

Szóval a h. talán nem veszett ügy nálad sem. Amúgy . Hajrá!

2012. nov. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!