Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan pánikbeteg/szociofób...

Anowind kérdése:

Van olyan pánikbeteg/szociofóbiás akinek már elege van az életből, mert próbálna magán segíteni de nem megy egyedül?

Figyelt kérdés

- Az a helyzet, hogy én sem tudok magamon segíteni és arra gondoltam, hogy akik hasonló cipőben járnak mint én azzal kialakítanánk egy kis csoportot mondjuk a Facebookon és elbeszélgetnénk, megosztanánk egymással fájdalmainkat, gondjainkat és erősítenénk egymást. Olyan emberek lennének itt akik valamiért nem fogadják el magukat, félnek valamitől vagy szoronganak. Nekem pl. hiába vannak gyógyszereim, egy emberi kapcsolat azért többet jelent :)


- Ha van olyan aki jó ötletnek találja, vagy csiszolna rajta akkor írjon rám és szívesen várom a véleményét :)



2012. okt. 30. 13:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/169 A kérdező kommentje:
Ennyi az egész :) De nem teszem teljesen láthatatlanná a csoportot mert akkor nem tudnak belépni. Csak úgy, ha mindenki fe0lvesz ismerősei közé. De még egyszer hangsúlyozom: a bejegyzéseket senki nem olvashatja!!
2012. dec. 1. 19:16
 22/169 anonim ***** válasza:

Ezek a kritériumok csak nagyon kis részben igazak rám. Mondhatni évek óta túl vagyok a nehezén, inkább az foglalkoztat hogy "mi van utána?".

Hogy lehet leküzdeni a maradék rossz szokásokat, beidegződéseket. Megint egy felsőbb szintre lépni. Ha valaki ebből magára ismer akkor írjon. Nem problémákról akarok beszélni és fészbukcsoportba se lépnék be (bár vannak benne jó csajok:)) na de valamit ki lehetne találni.

2012. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/169 anonim ***** válasza:
65%
pont azt néztem, hogy ugyan mi bajuk lehet a csoportban a jó csajoknak :DD
2013. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/169 A kérdező kommentje:
Ha lelkileg beteg az ember, onnantól a külső nem számít!
2013. jan. 17. 20:21
 25/169 anonim ***** válasza:
96%

és nem lehetne csak egy kicsit semmitmondóbb neve vagy csoportleírása?

hogy azért ne legyen ennyire egyértelmű a csoport célja, hogyha belépne az ember

2013. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/169 anonim ***** válasza:
96%

elhiszem, hogy akik a Facebook-on találnák meg a csoportot nem csatlakoznának úgy, de itt biztosan írták már páran, hogy ez a probléma

a szociális fóbia első tünete, hogy nem szeretnénk, ha mindenki megtudná

2013. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/169 anonim ***** válasza:
91%
Ennyire ne legyetek már... ilyenek. MINDEN embernek vannak problémái, most aztán baromi gáz lenne tényleg, ha meglátná a szomszéd Marika vagy az általános iskolás voltosztálytárs, hogy benne vagytok egy Segítsünk egymásnak nevű csoportban. Vagy bárki. Nem lenne gáz. Tök semleges a csoport neve, ennél semlegesebb nehezen lehetne. Nincs rád írva, hogy neked pont szociális fóbia miatt kell segítség. Ha rád lenne írva, abban sem lenne semmi. Bezzeg pl ha laktózérzékeny lennél, minden további nélkül belépnél egy Laktózérzékenyek, beszéljük meg a kajálásunkat - csoportba. Miben rosszabb vagy elfogadhatatlanabb szociális fóbiásnak lenni, mint laktózérzékenynek? Egyikről sem tehetsz.
2013. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/169 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha zárt lenne a csoport, akkor érne valamit hogy semmitmondó a címe, így sajnos aki rákattint egyből látja miről van szó. Én mondjuk vállalnám a haverjaim előtt, de valszeg ezért sem vagyok már szoc.fóbiás. 4-5 éve, mikor jól jött volna egy ilyen csoport, biztos nem léptem volna be.
2013. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/169 anonim ***** válasza:

#27

a leírásban ott van, hogy pánikbetegség és szoc. fóbia

a szoc. fóbia egyik mellékhatása, hogy az ember nem szeretné, ha mások megtudnák

azt elhiszem, hogy aki mondjuk csak pánikbeteg, vagy csak ő pont leszarja, hogy megtudják-e mások, az szívesen belép így is

bár szerintem az már egy lépéssel közelebb jár a "gyógyulás" felé (ha már fel meri vállalni, el meri mondani)

2013. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/169 A kérdező kommentje:
28: A csoport zárt körű! A tagokat lehet látni, de a bejegyzéseket nem.
2013. jan. 18. 20:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!