Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire utalhatnak a következő...

Mire utalhatnak a következő tünetek?

Figyelt kérdés

-nem kevés túlsúly.

-rángó, remegő végtagok.

-érthetetlen beszéd, artikuláció teljes hiánya.

-orientációs zavarok.

-hajtépés.

-mentális beszámíthatatlanság.

-vérző orr.


Ebben a sorrendben jelentek meg a panaszok, a betegünk csak pénteken kerül orvoshoz.

köszönöm a válaszokat!!!


2013. jan. 29. 19:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

itt az a probléma kedves kérdező, hogy feltehetőleg az érintettnek náthája van, amit majd kihever, úgy, hogy naponta telefúj 30 zsepit.


Had idézzek neked: Agyi érkatasztrófa


"A tünetek észlelésétől az akut ellátásig:f [5]


Az esetek egy részében az akut agyi érkatasztrófa bizonyos előjelekkel [6] jelentkezik, ilyen például rövid, átmeneti agyi működészavar. A már bekövetkezett katasztrófa tüneteiből következtetni lehet, hogy az agy mely része károsodott, ezért különösen fontos, hogy a veszélyeztetettek ismerjék és felismerjék ezeket, és a tünetekről mindenképpen tájékoztassák a kezelőorvost.f [5]


Az akut agyi érkatasztrófa utáni első órák a túlélés és a maradandó károsodások elkerülése szempontjából kritikusak, ezért már a katasztrófa gyanúja esetén is azonnal mentőt kell hívni. Minél előbb kórházba kerül a beteg, annál nagyobb esélye van a túlélésre és arra, hogy a lehető legkevesebb maradványtünettel gyógyuljon fel a betegségből.f [7]"


Ezek után csak azt tudom feltételezni, hogy Ön kedves kérdező nagy ívben lesz@rja, hogy igazából a mami feldobja-e a pacskert vagy sem.


A mentősök nem először mennek ki ellenkező öregekhez, tudni fogják kezelni a helyzetet... Mellesleg amíg mi itt barkochbázunk, addig egy mentős - ha diagnózist nem is tud adni, de azért mégis nagyobb rálátása van az egészre, mint itt akármelyikünknek ...


Ha ennyire nem biztos a dolgában kedves kérdező, akkor hívja fel a mentőszolgálatot, mondja el a történteket, és kérdezze meg, hogy szükségét látják-e annak, hogy a hozzátartozót kórházba szállítsák

2013. jan. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
"... az érintettnek NEM NÁTHÁJA VAN" - ezt akartam írni
2013. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A 79%-os válaszadónak: Bocsi, hamar felkaptam a vizet! Hidd el, nem rajtunk múlott a dolog. Orvos látta, az mondta, hogy pénteken menjenek pszichiátriára. A családnak borzasztó súlyos anyagi problémái vannak. Biztosítás nincs. Már a lakásukat is elhagyták..tovább nem ragozom. Orvosi ellátásra anyagiak ellenében lett volna csak lehetőségük, pénz pedig nincs.


Utolsó válaszoló: Felesleges az iróna, már néhányszor leírtam, nem a 'mamimról' van szó, és azt is, hogy ha lehetett volna, orvoshoz mentek volna. Én a betegségére voltam kíváncsi, nem pedig arra, mit kell tennem! A válaszodat mindenesetre köszöntem!


Nem pusztán az orvos kifizetése okoz náluk gondot, de az is, hogy naponta egyenek /még mielőtt bárki ez végett is letámad: amennyi pénzt csak tudtunk, adtunk nekik/.

2013. jan. 29. 20:39
 14/21 A kérdező kommentje:
66% az utolsó kommented példázza mekkora gyökér is vagy!
2013. jan. 29. 20:40
 15/21 anonim ***** válasza:

semmi baj. sajnos ilyen esteben nem tudom mi a teendö,de az orcvosotok tuti nem százas. ha mi hozzá nem értök rájöttünk h agyvérzés vagy hasonlo akkor nem értem hogy nevezheti orvosnak magát az ilyen. de ha nincs pénzük meg iylenek akkor hogy mehetnek el pszichiátriára? bocs lehet hüyleéget kérdezek de tényleg nem tudom mi van akkor ha nincs tb, pénz, biztositás.

ha leesik a lépcsöröl a rokonom és eltörik a gerince d eugy h még megmenthetö nem hivhatok mentöt hanem hagyjam ott hisz megmozditani tilos és várjam meg mig meghal? ezért nem intéznek eljárást gondatlanságért? komolyan kiváncsi vagyok.

2013. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Valójában én sem tudom, mi lesz most. A dokijukat nem ismerem, mi messzebb lakunk tőlük, így is az előző lakhelyük orvosát kell felkeresniük. Gondolom apuméknak kell majd kifizetni a kezelést.
2013. jan. 29. 20:53
 17/21 anonim ***** válasza:

Nézd, 22 éves vagyok, és már nem egy ember köszönheti az életét a lélekjelenlétemnek, és a cinizmusomnak. Volt akit értek meglepetések... Igaz, hogy általában pont jókor voltam jó helyen, többnyire nem rajtam múlt, de ott voltam, és akkor amikor kellett, és én tudtam mit tegyek, amíg más, csak szarakodott.

Van olyan ismerősöm akinek a férje halt meg a kórházban, mert nekik is azt mondták, hogy "áhh nincs itt semmi komoly", holott ha elmennek a főorvosig, akkor lehet még ma is él a férje... Nem úgy mesélte az illető ezt, mint aki egykönnyen túltette rajta magát.


Szóval bocsáss meg a stílusért, csak nekem úgy tűnt, mintha tétováznál azon, hogy mitévő legyél, és azért érdekelődnél, hogy mi lehet a baj, hogy megnyugtasd a lelked, hogy nincs/nem lesz semmi gond.

2013. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Tényleg nem megnyugtatásért jöttem ide. Csupán tudni szerettem volna, mi lehet a baja. Orvoshoz megy az illető, szóval diagnózist kapunk mindenképpen, csak engem érdekelt! Keresgéltem a neten is, de nem kaptam minden tünetre megfelelő választ. Ezért tettem fel itt a kérdésemet. Amikor a keze elkezdett rángani, már akkor szóltunk nekik, hogy baj van! Eztájt kezdett érthetetlennek hallatszani a beszéde is. Egyértelműnek tűnt az agyvérzés, de én tényleg nem tehetek semmit! Hibáztatni nem akarok senkit, így is szenvednek!
2013. jan. 29. 21:52
 19/21 anonim válasza:
Agyvérzés. Hívni kell azonnal a mentőket, at hívja az ügyeletet és bemenni kórházba.
2013. jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Most látom csak hogy ez egy tegnapi vita, így elkésatem :(


A nagyi gondolom ment a lecsóba ?

2013. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!