Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akar mindenki öngyilkos...

Miért akar mindenki öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés
Mióta ilyen depisek az emberek?Örülnének hogy normális,értelmes emberek!!Minden hülyeségen már öngyilkosak lesznek!Inkább oldják meg a bajaikat!! Tudom,nincs nagy élettapasztalatom 13/L vagyok de akkor is.Nekem se tökéletes az életem de akkor se akarok öngyilkos lenni!!!Mindenki lesz egyszer depis de jóra fordul úgyis egyszer minden...Inkább éljetek boldogan mert szeintem az élet egy ajándék és nem kellene eldobni :D

2013. márc. 23. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
őszintén kérdezed?magam sem tudom,már nem nagyon látom értelmét ennek... minden olyan nehéz mindenkinek talán ezért és az élet nem egy habostorta
2013. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Pontosan azért gondolkodsz ennyire pozitívan, mert nincs élettapasztalatod, és tizenhárom éves vagy.
2013. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet nincs élet tapasztalatom de az öngyilkosság nem ér semmit...DE velem egyidősök is akartak már azok lenni..És ők pasikon..Na ezt se érthetem mert még pasim se volt de egyszer úgy is szakítottak volna lehet rossz de ennyire??Egyszer úgy is lesz mindenki olyan helyzetbe hogy legszivesebben ott hagyna mindent! Akkor most mindenki megöli magát?
2013. márc. 23. 19:38
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet nem vesztek olyan komolyan mert 13 vagyok de tudom hogy később se fog változni a véleményem..Ja és még azt szeretném elmondani,hogy a fogyatékosok vagy a többi betegségben élő ember na meg akiknek nincs lábuk kezük azoknak 1000x nehezebb az életük...és valaki egy másik ember miatt (legyen az pasi vagy egy sima barát/barátnő) megölnék magukat ..Erről még annyit nekem is voltak/vannak olyan barátaim akiknek úgy mondd "alkalmi barát" voltam(vagyis csak addig voltam jó amíg valaki más nem volt ott neki)és a igaz barátaimat pedig ott hagytam miatta. Aztán ő ott hagyott én pedig egyedül voltam .Utána kezdődött elöről.Nem sajnáltatni akarom magam de ilyen embereket ott kell hagyni nem pedig megölni magad...
2013. márc. 23. 20:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt, hogy valaki szerelmi bánat miatt akar öngyilkos lenni, én sem értem, ahogy azt sem, hogy valaki egy átmeneti negatívumon megy keresztül. Azt, amikor olyan szar helyzetbe kerül, hogy a házát, amiért egész életében dolgozott, elveszi a bank, de Ő inkább magára gyújtja, azt már kezdem valahogy megérteni. Olyat, akit egész életében semmibe vettek, megaláztak, és senki nem volt ott mellette - és nem azok, akik ezt csak beképzelik maguknak - azokat is meg tudom érteni. Akik elveszítik a családjukat balesetben, vagy bármilyen katasztrófában, így elveszítik életük értelmét is, azt is teljességgel megértem. Ha valaki tartósan súlyos - esetleg halálos - beteg, azt méginkább.


És emellett én is elfogadom, hogy akik súlyos testi-szellemi fogyatékosok, hamarabb lehetnének öngyilkosok, mint az első két érv, de nem teszik, ami miatt tisztelem őket.


Köszönöm, második voltam. Ezért mondtam, hogy tizenhárom éves korodra, annyira nem látsz bele mindenbe.

2013. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére még nem történt olyasmi az életedben, ami miatt öngyilkosságba akarnál menekülni.

Majd tedd fel ezt a kérdést 40-50-60 évesen..

2013. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó értem én,hogy tényleg fiatal vagyok még ehhez de minden második embernek nem hiszem hogy elveszik a házukat vagy ilyenek..Ja és a velem egyidősökkel mi van?Van olyan ismerősöm akinek nincsenek anyagi gondjai meg Barátai is vannak és azt is tudom,hogy a családjával sincs gondjuk..és ők mért akarnak meghalni???Az ilyeneket nem értem?És mostanába rengetegen ilyenek?? Ezekkel mi van túl tökéletes az életük???
2013. márc. 23. 20:33
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kérdésem meg: Miért nem akar mindenki öngyilkos lenni?
2013. márc. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne téveszd össze ezt avval, aki szomorú, sopánkodik és bedobja témának, hogy "jahj, öngyilkos leszek". Aki tényleg fontolgatja az a legritkább esetben játssza feltűnően az ügyeletes mártírt. Úgy érezem a te problémád, hogy túlzottan közszájon forog ez a kijelentés.


Amúgy én a szerelmi bánat miatt (komolyan) ilyesmin tűnődő embert is megértem, hisz neki eleve van valami defektje, és ha ilyen mélyre juttatja egy szerelmi csalódás, és akkor nem ez volt az egyetlen, kizárólagos, kiváltó ok.

Szóval, akinek komolyan ilyen szándékai vannak, annak nagyon mélyen valami kattanása, és nem igazán tudod megvigasztalni avval, hogy "Örülnének hogy normális,értelmes emberek!!", mert sajnos nem így van.

2013. márc. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
:// kár
2013. márc. 29. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!