Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kényszerbetegek ugye nem...

A kényszerbetegek ugye nem veszélyesek a környezetükre?

Figyelt kérdés

Aki ebben szenved tudja mi az és milyen tünetei vannak, konkrétan a rossz gondolatok, amik a beteg józan gondolkodásával elfogadhatatlanok, azokat sosem tenné meg a beteg csak a képzeleteiben vannak.

A barátnőm ebben szenved és nem meri elmondani a családjának, mert fél, hogy félni fognak tőle a családtagjai, pedig soha nem tenné meg azokat, amilyen képek bevillannak az agyába. Abszolut elfogadhatatlanok ezek a gondolatok számára és attól fél, hogy a családja nem meri egyedül hagyni otthon, mert ártani fog a gyermekeknek vagy önmagának, pedig nem így van.

Én is utána olvastam, de nem találtam olyan cikket, amiben az lett volna, hogy ezeket vagy hasonló tényleg elkövetné a beteg, csak az aki skizofréniás.


2013. júl. 11. 13:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
#9 Teljesen egyet értek veled!!! Én írtam a #7-est
2013. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Én lennék az 1-es, és elnézést kérek, hogy félreértettem a dolgot. Viszont ha ennyire nyilvánvaló, hogy a kényszerbetegek egyáltalán nem veszélyesek a környezetükre, akkor miért kellett megkérdezni? Vagy valami mégiscsak motoszkál?
2013. júl. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért kérdezte meg, mert úgy ahogy te sem voltál benne biztos, a kérdező sem biztos a dologban. Európában félelmetes dolog valamiért még manapság is, ha valaki pszichológushoz, vagy pszichiáterhez jár. Legalábbis ezt tapasztaltam, amikor jártam.
2013. júl. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, beírtam a Googliba, hogy "kényszerbetegségek". És a választ összefoglalva azt kaptam, hogy ez egy gyűjtőfogalom, kezdve az egyszerű szőrtépegetéstől, a legmorbidabb bűntettekig.

"A spektrum egyik végén vannak azok, akik még az agresszív gondolatoktól is szoronganak, akik számára rendkívül fontos az átlátható rend, akik rettegnek minden kiszámíthatatlanságtól, s tökéletességre, teljes biztonságérzetre törekszenek. A másik véglet, mikor semmilyen erkölcsi korlát nem szab határt az impulzivitásnak, az agresszivitásnak."( wikipédia )

Ez nem más, mint amit magam is gondoltam. Mi itt nem tudhatjuk, hogy a kérdező hol van ezen a skálán. Most lehet lepontozni.

2013. júl. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ez érdekes! Én is beírtam a Google-ba, hogy "kényszerbetegségek" és csak egy wikipédiásat dobott ki!

[link] <--- EZT

Ebből szűrted le ezt a "rengeteg" információt erről a betegségről???

2013. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A Wikipédiáról: Miért nagyszerű a Wikipédia: [link]


Miért nem nagyszerű a Wikipédia: [link] Amikor az érettségire készültem sokat segített nekem a Wikipédia, de egy témakörben más oldalakat is felkerestem, hogy minél több információt kaphassak az adott témáról.

2013. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
58%

Legközelebb kéretik odaírni a kérdéshez, hogy csak kedvező válaszokat várok. A többit lepontozom.

Igen, és én is leírom, hogy a kényszerbetegek maximum a muslincákra veszélyesek, de azokra se nagyon.

2013. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem az volt a baj, hogy nem kedvező választ írtak, hanem úgy írták, hogy semmi fogalmuk sincs erről a betegségről.
2013. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Tudtommal sem annyi a kényszerbetegség, hogy valami bevillan az agyába, azt slussz. De ha ezt kell írni, akkor jó
2013. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19-es! Már előzőleg leírtam, de akkor leírom megint, hátha most el tudod olvasni! "Nem az volt a baj, hogy nem kedvező választ írtak, hanem úgy írták, hogy semmi fogalmuk sincs erről a betegségről."

Ha ennyire tudod, hogy mi ez a betegség és hogy milyen tünetei vannak akkor kérlek fejtsd ki! Tényleg kíváncsi lennék a véleményedre!!!

2013. júl. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!