Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kényszerbetegek ugye nem...

A kényszerbetegek ugye nem veszélyesek a környezetükre?

Figyelt kérdés

Aki ebben szenved tudja mi az és milyen tünetei vannak, konkrétan a rossz gondolatok, amik a beteg józan gondolkodásával elfogadhatatlanok, azokat sosem tenné meg a beteg csak a képzeleteiben vannak.

A barátnőm ebben szenved és nem meri elmondani a családjának, mert fél, hogy félni fognak tőle a családtagjai, pedig soha nem tenné meg azokat, amilyen képek bevillannak az agyába. Abszolut elfogadhatatlanok ezek a gondolatok számára és attól fél, hogy a családja nem meri egyedül hagyni otthon, mert ártani fog a gyermekeknek vagy önmagának, pedig nem így van.

Én is utána olvastam, de nem találtam olyan cikket, amiben az lett volna, hogy ezeket vagy hasonló tényleg elkövetné a beteg, csak az aki skizofréniás.


2013. júl. 11. 13:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Németh Attila dr.


HIETE Pszichiátriai és Pszichológiai Tanszék, Budapest


A szerzô áttekinti a kényszerbetegség spektrumába tartozó kórképeket beleértve a monoszimptomás hipokondriázist, a testdiszmorfofóbiát, az anorexia és bulimia nervosat, a trichotillomániát, a körömrágást, a kompulzív vásárlást, a kleptomániát, a kóros játékszenvedélyt és egyes parafiliákat. E betegségeket elhelyezi a kompulzivitás (kényszeresség) - impulzivitás tengelyen. Tárgyalja a pszichopatológiai hasonlóságokat és különbségeket. Mindegyik betegségben kimutatták a szerotonin rendszer diszfunkcióját, és a terápiájukban a potens szerotonerg antidepresszánsok hatékonyságát. "


Kezdetnek...

2013. júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ez a bemásolt szöveg a Te véleményed? Hú! Hát tényleg nagyon penge vagy a témában! Ennyi erővel így is csinálhattad volna: [link] Ezzel sem jutottunk előrébb a kérdés megválaszolásában! Azért figyelem ezt a kérdést, mert Én magam is küzdök ezzel a betegséggel. Rengeteget olvastam utána, járok pszichiáterhez, és még az ellenségemnek sem kívánom, hogy nap mint nap ezzel keljen megküzdenie! Nem tudom mi lesz a vége, egyáltalán meg lehet-e gyógyulni ebből!? De azt tudom, hogy ezek a gondolatok inkább engem csinálnak ki.
2013. júl. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudod, amikor leírtam a választ, már megbántam, mert rájöttem, hogy érintett lehetsz. Sajnos. Nos akkor a véleményem ( ami ugye nem változtat semmin): A kényszerbetegségek, akár pl. a sebesülések az emberi testen, lehet picik ( horzsolás) nagyobbak, ki vágás, apró szúrás, de végső esetben lehet akár derékban kettévágás is. Nos, aki elmegy az orvoshoz, aki megállapítja, hogy az illető sebesülése egy felületes horzsolás, annak nem kell tartania attól, hogy váratlanul leesik a lába. Vagyis ennek a betegségnek is vannak fokozatai, amiket szerintem igen jól kordába lehet tartani megfelelő életvitellel, gyógyszerrel. Ezért írtam már elsőnek is, hogy a legfontosabb orvossal tisztázni a betegség mértékét, és a kezelés módját. És ezért hurrogtatok le, amit most sem értek. És ne haragudj. Egy betegség kimenetelének megállapításában a gyk levelező csak a saját tapasztalatára, vagy a wikipédiára, vagy a googlira tud hivatkozni.

2013. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!