Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok szabadulni...

Miért nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok,és már két éve tudom,hogy a fiúkhoz vonzódom. És magamban elfogadtam már,de körülbelül három hónapja,folyamatosan majdnem minden órában eszembe jut. És idegesítően,és minél jobban nem akarok rá gondolni,annál jobban előjön ez a gondolat. Nem bírom sokáig.


Nem tudom mit tegyek,a szüleim,család,iskola.. olyan nagy alattam a nyomás. Látszólag minden rendben,de lelkileg óriási háborúk dúlnak bennem.


Nem tudtok valamit javasolni? Mit tegyen ilyenkor az ember? Nem akarok pszichológushoz elmenni. Hanem valami alternatív módot keresek arra,hogy eltűnjön ez az érzés. Vagy ez egész életemen át gyötörni fog?

Nagyon kétségbe vagyok esve. :(


Csökkent a teljesítőképességbem, már nem tudok úgy nevetni,felszabadult lenni. Mindenhez csak a melegséget tudom kötni. Emiatt sok barátom eltávolodott tőlem,mert megváltoztam. Nem tudok úgy kezelni már dolgokat ..


Mindenkinek köszönöm,aki bármilyen tanáccsal hozzátud járulni ehez a problémámhoz.


2009. nov. 16. 18:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

szerinem azért nem, mert rajtad kívül nem tudja senki.

a suliban ne mondd el a többieknek, várj, míg 18 leszel, aztán már szabadabban felvállalhatod önmagad.

addig is érdemes lenne valakivel erről beszélgetned, hogy ne legyél egyedül ezzel a dologgal.

otthon elmondhatod, bár nem tudom, hogy reagálnának.

vagy legalább egy pszichológusnak kiöntheted a szíved, amíg nagyobb nem leszel, úgy értem, igazán felnőtt, nagykorú.

2009. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szerintem most 16 évesen még ne könyveld ezt el tényként, még dúlnak benned a hormonok és változol. Sokan azért kezdenének inkább a saját nemükkel, mert félnek az ellentétes nemmel való kapcsolatot kezdeményezni. Még legalbb 2, de inkább 4 évig várj, nyissál a lányok felé, sose lehet tudni. De amúgy ha idősebb lennél, azt mondanám, hogy keress fel melegszervezeteket, akik tapasztalatból tudnak veled beszélgetni. De ezzel még várj.
2009. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Már fél éve tudja két osztálytársam. De sose beszélünk ezekről..nem tudom miért.


Ez már rég nem a hormonok dúlásáról szól.

2009. nov. 16. 19:03
 4/26 anonim ***** válasza:

huu..hát ez nem egyszerű dolog.

Először is muszály lenne megbeszélned a dolgot a szüleiddel,sokkal jobb lenne ha tudnának róla (mondjuk lehet tudnak róla, nemtudom nem fejtetted ki),de ha nem akkor ezt minél előbb rendezned kéne, mert akkor legalább ez a teher eltűnik a válladról.A barátaid is meg fogják egyszer tudni,úgyhogy, tudom nem könnyű de velük is tudatni kéne, és ha őket ez zavarja ,akkor nem igazi barátok...ne érezd emiatt feszéjezve magad.

Nem lehetünk tökéletesek,de el kell fogadnod magad, muszály lesz. semmi képp ne hagyd el magad,akármilyen probléma is áll az utadba, vagy bántás ér(mert nem mondom,érhet).Én biszex vagyok, ezt nem tudják rólam a többiek...de ha leszbikus lennék,az sem zavarna senkit,legalábbis a baráti körömet illetően,de ha zavarná őket magasról tennék rá....Ne érdekeljen ki mit gondol énis ezt teszem..mmár rájöttem,hogy tök felesleges.Mert ez csak téged stresszel.Így is élhetsz teljes életet és felesleges görcsölnöd,hisz nincs miért..

2009. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Szerintem melegnek lenni ugyanolyan dolog, mint heteronak lenni!Bennem semmi ellenérzés nincs a melegekkel szemben!Amint találsz egy párt magadnak hidd el ez megfog változni!Remélem mihamarabb, mert biztos gyötrő lehet az érzés hogy sokan nem fognak elfogadni, stb!

Ülj le a szüleiddel, és mond el nekik !Bízz bennük, támogatni fognak, még akkor is, ha mondjuk az első reakció riadalom, meglepetés,félelem lesz amit a szemükben kiolvashatsz! Ha már a szüleid, vagy a testvéred (ha van) melletted áll már nagyon nagy támasz!

Kitartás, és sok-sok sikert, és légy bátor!Merj lépni, hogy élni tudj!

2009. nov. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Talán ne is a szüleidnek mondd el először. Fordulj pszichiáterhez. Segít földolgozni a felismerésedet, és abban is, hogy milyen módon add ezt elő a szüleidnek. Ő a legjobb formát fogja megtalálni a veled folytatott beszélgetésekből a szüleidről kialakult kép nyomán. Ezt tanulta sok éven át, és hát nyomós ok az is , hogy ezt a szakot választotta. Feltétlenül keress fel egy szakorvost, és fordulj hozzá a legnagyobb bizalommal.
2009. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Szóval nem pszichológushoz, hanem pszichiáterhez, aki orvos!
2009. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Még hadd írjam le Terentius szép gondolatát, ami - úgy gondolom - nagyon ide illik:

"Ember vagyok. Semmi sem idegen tőlem, ami emberi - sem bennem, sem másokban."

2009. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Én sem értem, hogy egyeseknek mi bajuk a melegekkel.

Hát nem aranyosak?


http://www.youtube.com/watch?v=uNokX8n32ww

Főleg a végén...



(Reménykedem abban, hogy tudod, mi az az irónia, és hogy nem fogod bennem a társad keresni.)

2009. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
ku*va vicces voltál utolsó...
2009. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!