Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fogadjam el magam?

Hogyan fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok és nem merem felvállalni magam.

Kezdeném azzal hogy nem tudok artikulálni, úgy beszélek, olyan hangom van mint egy homoszexuálisnak plusz orrhangom is van. Sokan megkérdezik hogy miért beszélek ilyen furán, és kiröhögnek, sokat cikiztek miatta... ezek miatt nem merek beszélni mások előtt és szorongok, néha még otthon sem szólalok meg. Szókincsem nem nagyon van. Szerintem szociális fóbia is kialakult nálam. A másik hogy a kinézetemmel sem vagyok megelégedve, hosszúkás fejem van mint egy aliennek, drogosnak stb.folyton nézem magam a tükörben, fotózgatom magamat.

Sok lány szerint cuki vagyok, sok csajnak bejövök, de én mégse vagyok képes elfogadni magam, nincs önbizalmam se. És még sorolhatnám. Szeretném megtudni hogy mi segíthet az önelfogadásban és az önbizalom növelésében, hogyan hagyjam figyelmen kívül a sértegetéseket, mit csináljak hogy merjek beszélni többet ?


2014. márc. 15. 15:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Még egyszer: amire figyelj az nem is az, hogy ne mondj bénát. hanem arra, hogy mi van utána.
2014. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy csak a környezetemmel van a baj, sok a menő, hangadó gyerek, és ha valaki egy kicsit más azt már rögtön meg kell szólni. Szerintem azért alacsonyítom néha le magam mert, ezeket magamra veszem és sokat foglalkozok az ilyenekkel, amit mondanak el hiszem magamról. A hangom is csak akkor fura igazából ha zavarban vagyok. most is hogy itt irkálok elhiszem magamról hogy ilyen meg olyan vagyok. Érdekes csak a redvás osztályomba ilyenek az emberek, meg vagyok áldva ezekkel.
2014. márc. 15. 17:14
 13/13 anonim ***** válasza:

A kérdésed alapján a szókincseddel nincsen probléma, a többi csak döntés kérdése.

Gyakorlat: Mondd el magadnak párszor hangosan, hangsúlyozva, beleéléssel a következő mondatot: "Elfogadom és szeretem magam olyannak, amilyen vagyok, és hiszem, hogy én alakítom a saját sorsomat!"

Ezek után ezt naponta ismételd, szerintem jobban fogod érezni magad.

2014. márc. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!