Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax vagy Rivotril, mi a...

Xanax vagy Rivotril, mi a lényegi különbség közöttük?

Figyelt kérdés

2014. máj. 7. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tök más a hatóanyaguk, ez nem olyan mint a Xanax-Frontin különbség. A Rivotril erősebb és nem csak pszichés zavarokra írják fel, hanem epilepsziára is.
2014. máj. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hektorr7 ***** válasza:
100%

Én mindkettőt szedtem már. Nekem a xanax sokkal jobban bevált. Egyrészt azért mert jobban oldotta a szorongásomat másrészről nem kábított el annyira.

A rivotril is jó szorongásoldó de attól az ember kicsit olyan gyogyós lesz. Mintha fátyol lenne az ember szemein, én homályosan láttam tőle, fáradt volt az egész testem és másoknak is feltűnik ha rivotrilt szed az ember annyira lenyugtatja.


Xanaxból én bármennyit képes vagyok beszedni még akkor se fogok nagyon leszedálódni csak fáradtabb leszek meg olyan hogy lesz*rok mindent kb, nem érdekelnek a problémák.

A rivotril pedig úgy nyugtat hogy inkább a testet.

Összességében én úgy éreztem hogy a xanax sokkal jobb legalábbis nálam mert óldja a feszültséget, szorongást és alig szedál le csak egy kicsit leszek tőle kómás de még pont annyira hogy senkinek nem tűnik fel h. nyugtató van bennem

A rivotril az kiüti az embert nem túl jó érzés mindig azon kattogtam hogy hol egy ágy vagy szék ahol aludhatok, pihenhetek. Szó szerint zombit csinál az emberből. Am. rivotrilból több mg kell a hatáshoz míg a xanaxnál csak kevés. Én napi 1,5 mg t szedek 3x0.5 mg-set és úgy érzem hogy még pont jó ez nem szorongok de észnél vagyok

2014. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hektorr7 ***** válasza:
100%

amúgy rivotrilnak klonazepám a hatóanyaga a xanaxnak pedig alprazolám.

Am. a xanax 12 órán keresztül hat míg a rivotril egy teljes napig


ja meg a xanax és a frontin ugyan azok csak más gyártójuk van. xanax pfizer frontin pedig egis

2014. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a különbség, hogy egyik embernek ez hat, a másik embernek a másik. Erre nincsen magyarázat. Általában az orvosok xanax-al kezdenek, és ha nem válik be, jön a rivotril. Persze vannak más fajta nyugtatók is, de ez a kettő a leggyakoribb...
2014. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A Xanax lenyugtat, lenyom, álmosít, a Rivotril meg inkább olyan (nekem), mint meginni egy sört. Nyugodtabb vagy, de nem feltétlenül tompább, hanem inkább lazább.

Ez csak tapasztalat, ha a hatásmechanizmusuk különbsége érdekel, ahhoz sajnos nem értek.

2014. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahogy visszaolvasok, rám kb ellentétesen hatnak, mint hektorr7-re. :D Vagyis hogy ami neki a Xanax, az nekem a Rivotril. Fura.
2014. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hektorr7 ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon minimális dozírozásban szeded a rivotril-dat! Megkérdezhetem mennyit veszel be belőle/nap?


A xanax nem tompít, inkább úgy mondanám kicsit lelazítja az embert. Testileg is és lelkileg egyaránt. Ez a sörös hasonlat nem volt jó. A rivotril az nem olyan mint egy sör hanem mint egy pálinka ha már ilyen hasonlatot használunk.


Amúgy meg csak mondom hogy a xanax az jobb hangulatot is okoz, míg a rivotril inkább rosszat. Tehát depresszióban is azért írják föl legtöbbször a xanax-ot mert nem lesz tőle mégdepisebb az ember hanem pont ellenkezőleg inkább gátlások nélkülivé teszi, kicsit bolondosan vidámmá :O)

2014. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam a sörös hasonlatot, mert nálam pont olyan. Tehát nem rossz a hasonlat, hanem rám érvényes. :D A bolondosan vidám is a Rivotril nálam (de depisebb a Xanaxtól sem voltam, annak nem vettem észre hatását a hangulatomra). Nem vitatkozni akartam amúgy, mert ez csak a személyes élményem, a tiedet sem akartam megkérdőjelezni, csak érdekes volt a fordítottság. :) Nem szedtem egyébként keveset, és szerencsére nem is szedem egyiket sem, mostmár.
2014. máj. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mint minden gyógyszer ez is egyén és betegség függő, illetve az sem mindegy, hogy szedsz-e mellettük más gyógyszert


ÁLTALÁNOSSÁGBAn az a vélemény, hogy a xanax az rövidebb ideig hat (3-4 óra) és inkább nyugtató, a rivotril ezzel szemben komplexebb gyógyszer, 6-8 óráig hat és inkább szorongásoldó.


én súlyos szorongásra próbáltam mindkettőt. a betegségem sajnos nem olyan szinten van, hogy közösségben feszengek, vagy nehezen utazom tömegközlekedési eszközön, hanem konkrétan a lakásból kimenni probléma, vagy egyedül maradni itthon... szóval én szedtem mindkettőt, nekem a xanax sokkal jobban bevált (ezt szedem most is), a rivotril, nem hogy gyengébb, hanem konkrétan semmi hatással nem volt rám, pedig uo. dózisban szedtem. a rivotril kb annyit ért mint egy homeopátiás cukorkagolyó. mellékhatás egyiknél sem volt.


függés kérdéshez: ha nem háziorvos írja fel és nem marékszámra szeded ahogy a kedved tartja + folyamatosan felügyel egy SZAKORVOS (hetente, kéthetente)akkor nincs gond sem a rászokással, sem a leszokással. az sem feltétlenül igaz, hogy egyre nagyobb dózisok kellenek, én 3-4 éve szedem, és most is pont ua. szedek mint az első napon. az elhagyás sem gond, ha betartod a SZAKORVOS utasítását és hetek alatt csökkented nullára.


igazából ez a két gyógyszer azért veszélyes, mert sokan egyrészt feleslegesen szedik, másrészt kontrollálatlanul, harmadrészt, pedig sokan ha már jó vannak akkor egyik napról a másikra leteszik, amitől persze sz*rul lesznek és jönnek a netre szétfújni a rémtörténeteiket. egyébként ha rajtam múlna, az összes benzodiazepin származékot betiltatnám háziorvosi felírásra és csak pszichiáternek engedélyezném.

2017. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nalam a xanax sokkal jobb volt rivotrilnal semmit se ereztem...ulok, varom a hatast es semmi... erdekes amugy, pedig rivcsit erosebbnek mondjak. Oke xanaxbol 3x annyit szedtem, de xanibol a 0,25 is hatott elsore, rivcsibol 0,5 meg se ereztem....
2017. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!