Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax vagy Rivotril, mi a...

Xanax vagy Rivotril, mi a lényegi különbség közöttük?

Figyelt kérdés

2014. máj. 7. 12:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A xanax(aprazolam) engem nagyon tompított, sőt nem hogy nyugodt lettem tőle hanem idegrohamokat kaptam,migrénes fejfájást is okozott. A rivót(clonazepam) nekem találták ki, egy sz@r, fárasztó nap után ha beveszek egy 2 mg-ot attól kipihenem magam,másnap is érzem a hatását mivel hat a szerotonerg receptorokra is ezért stabil a hangulatom egész nap, én alvászavar miatt szedem, amúgy ahány fajta benzodiazepin annyi féle hatás és mindenkinél más.

Néhány egyéb benzó tapasztalat amiket kiprópáltam:- diazepám- nyugodtság, fényérzékenység, nagyobb adagnál forgó jellegű szédülés, álmosság, tompaság.

Bromazepám- beszédkényszer, orientációzavar, gátlástalanság, nagyobb adagnál memória és időzavar , agresszió(nálam ez a benzó hatott pont úgy mint az alkohol)

Lorazepám- belső nyugalom, hallgatagság,befelé fordulás, éjszaka rémálmok, nagyobb adagnál szorongás, depresszió,végtagfájdalmak, izomgyengeség(alig bírtam felkelni másnap az ágyból).

Nitrazepám- álmosság, étvágytalanság, tompaság, nagyobb adagban álmatlanság, depresszió.

2017. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Körzeti Xanaxot írt fel, de a rossz hírneve miatt nem szedtem.

Majd amikor igazán szükségem volt rá, akkor szakorvos, pszichiáter adott Rivotrilt, 3 hónapig, aztán leszedett róla.


A lejövés kemény volt a Rivotrilról, sírógörcs meg minden. Kába nem voltam tőle, de segített aludni.



Aztán áttett Scippára, azt azóta szedem, naponta. Jól vagyok, jobban, mint valaha korábban az életem során.

2023. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!