Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A SEROQUEL mit okoz hosszú...

A SEROQUEL mit okoz hosszú távon (több év alatt)?

Figyelt kérdés
Elsősorban a mellékhatásokra/szövődményekre vagyok kíváncsi. Azok véleménye érdekelne, akik régóta szednek, vagy hosszú ideig szedték a Seroquelt, vagy a környezetükben van ilyen beteg. Azok visszajelzését is szívesen várom, akik esetleg e gyógyszernek köszönhetik TARTÓS felépülésüket.
2010. jan. 16. 04:21
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

A SEROQUEL és klónjairól érdeklődök. Minden tanácsot figyelmesen elolvasnék és utána meghozom a saját döntésemet a saját felelősségemre. Egyrészt tudom, hogy minden betegnél kicsit más jellegű, típusú és erősségű hatásokat+mellékhatásokat okoz az egy és ugyanaz a gyógyszer. Másrészt tapasztaltam több szabványos gyógyszer-molekulánál, hogy a szabvány nem mindig egyezik (klónok, generikumok). Szedtem már rosszabbat, mint seroquel és az is ketiapin-hatóanyag volt. De ez a seroquel is nagyon gyalázatos. És én is arról tudok beszámolni, mint az egyik előttem szóló, hogy érzelmi gátoltság, fékezettség, emésztési problémák, izom és bőr problémák, lakáshoz kötöttség, látászavarok, fáradékonyság.


Azon gondolkozom, hogy leállok vele, mert már nem bírom tovább. Na most, ha baj lesz belőle és orvos rájön, nem szedem az előírt, megbeszélt terápiát. Akkor nagy a valószínűsége, hogy valami még kellemetlenebb élményben lesz részem (dupla dózis, szuri, depot injekció stb.). De ha szedem tovább, ahogy kell, majd megkérek valakit, hogy változtasson a receptjeimen, az se egyszerű. Kit kérjek meg? Azt aki ezt ideálisnak tartja? Vagy azt akihez nem vagyok jogosult? Ezzel szinte megválaszoltam magamnak a kérdést: Csak ahhoz fordulhatok, aki kezel, ő pedig nem fog változtatni. Én meg nagyon szeretném elhagyni vagy csökkenteni a seroquel-t! 300-at szedek + altatót. Ha kihagynék pár napi seroquel-t, és jobban lennék, és ezen a sikeren elindulva még több napot kihagynék, akkor mivel számoljak? Lehet, hogy 3 hét múlva kiderül, nem volt érdemes. Az is lehet, hogy fokozatosan elhagynom lenne érdemes -50 mg.okkal. Ez olyan kis változást indukál, hogy hetek/hónapok tellenek el, mire kiderül az eredmény, hogy érdemes volt-e egyáltalán megmásítanom az orvos utasításait. Viszont van egy pici érvem, ami előre vihet talán: A gyárból megkapom buborékfóliában a csomagot, napi 300-at. Minden nap ugyanazt, ugyanolyan mennyiségben. Egyik héten csak vizet iszom és szedem a gyógyszert, 300-at, a másik héten csak kávét iszom és szedem a gyógyszert 300-at, után következő héten csak diót eszem folyadék nélkül és eszem a gyógyszert 300-at. Valami minimális rugalmasságot megengedhetnék az optimum érdekében.


Szóval bárki, bármit írjon. A felelősség az enyém marad.

hajrá

2016. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!