Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek depressziós vagyok,...

Mit tegyek depressziós vagyok, de senki sem vesz komolyan? 17/l

Figyelt kérdés

2014. szept. 23. 20:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, hogy a depresszión semmi más nem segít, mint az aktív, sportos, közösségi élet.

Eleinte semmi erőt nem érez hozzá az ember, de idővel bele lehet jönni, csak a kezdet nehéz.


Kezdj bele például valamilyen extrém- vagy küzdősportba.

2014. szept. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Ugyan ezt élem át. De én nem szóltam anyunak. Rájött magától is. Kiakadt, és egyre csak bizonygatta, hogy ez a korral jár, és majd kinövöm. Egy éve élek depresszióban és lassan már csak az öngyilkosság marad lehetőségként. De ha még csak pár hete vagy ebben, akkor ajánlom, hogy állj anyud elé azzal az ötlettel, hogy talán majd elmúlik, de azért szeretnél pszichológushoz járni. Ha ezt az ötletet elveti, akkor nem tudok mást ajánlani, hiszen ez nem "mű-depresszió", akkor szinte csak ez a megoldás van. Zárkózz be a szobádba, legyél egyedül a sötétben, ez segít megbékélni azzal az új éneddel, akivé ez a betegség változtat, hiszen már ez vagy. Ha járnál is pszichológushoz ő sem "változtatna vissza", valami mindenképp más lesz. És azután még egy fontos dologban kell döntened. Emberek között színészkedsz, eljátszod a boldog lányt, akinek semmi sem fáj, vagy megmutatod az igazi éned, aki mindent keserűen lát, és akit nem érdekel már semmi. Szóval dönts. A te életed. És annyit mondhatod, ha tényleg kinövöd, az még nem most lesz. Addig is kell egy álca. Amint mondtam, egy éve depressziós vagyok. Én a színészkedést választottam, és ha te is ezt választod: végig kell nézned, ahogy a undorító is khm..ri-bancok (trágárságszűrő) sajnáltatják magukat, hogy ők aztán mennyire önbizalom hiányosak és depisek.. És neked szó nélkül kell tűrnöd. Akkor is, ha már hányingered van tőlük. Csak szólok. Remélem segíthettem. 13/l
2014. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Már több éve depressziós vagyok semmi sem segit szal..
2014. szept. 27. 12:55
 14/16 Becevio válasza:

Tudod, a depressziónak a lényege az, hogy gátlódtak olyan idegpályák, amik lehetővé tennék, hogy az élet szép oldalát is lásd. Épp ezért javaslom, hogy fordulj pszichiáterhez, mivel a hangulatjavító gyógyszerek segítenek ennek az idegpályának a működését helyreállítani!

Ez nem egy új személyiség, hanem egy betegség, amiből van gyógyulás!

2014. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

hát, én lehet depressziós vagyok

van egy beszédhibám (dadogni szoktam), ez kiskoromban még könnyen kezelhető lett volna, de fsz voltam és nem törődtem vele

mostanra már komoly, van hogy egyáltalán nem bírok érthetően beszélni

nem tudom mit csináljak, nem merek csajokkal beszélni mert félek, hogy kiröhögnének

konkrétan többször is lehetett volna valami, különböző lányokkal, de tudtam, hogy ha elkezdek dadogni, akkor nagyon leégek

boltba is nehezen megyek be, kezdek teljesen antiszociális lenni és nem tudom kezelni

mit csináljak?

2014. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Neked kellene tenned magadért valamit . Ha tanulsz, akkor az iskola pszichológussal beszélni. Ha nem akkor a házi orvossal. Végig gondoltad miért jó neked ha vagdosod magadat? Miért bünteted magadat? Mindenre van megoldás, csak ott a bökkenő, hogy te is megakarsz e gyógyulni, vagy sajnáltatni akarod magadat. Mitől félsz? Depidnek mi az oka? ezen kellene elgondolkodnod. Írj privit beszélgessünk, hogyan kezdődött?
2014. okt. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!