Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nootropil, azaz a piracetam...

A nootropil, azaz a piracetam alkalmas intelligens emberek továnni értelmi képességeinek növelésére?

Figyelt kérdés
Azaz egyfajta manager tablettaként funkcionálhat a piracetam, mint a '80-as években a manager tabletta volt?
2014. dec. 4. 18:03
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2022. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
A Cavintont folyamatosan kell szedni
2022. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
A kavington jobb a piracetamnál?
2022. jan. 29. 13:28
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Bennem felmerül a kérdés, hogy miért hiszik azt egyébként egészséges emberek, hogy tablettákkal javíthatnak bármilyen szinten az életükön?

Hosszútávon gyógyszerfüggőséghez, kiábránduláshoz, rosszhoz vezetnek ezek a dolgok...

Ha ilyen egyszerű lenne jobb teljesítményt elérni az életben, mindenki ezeket használná, és mindeni agytröszt lenne.

2022. ápr. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
14@ mert láttuk a csúcshatás c. filmet.
2022. máj. 2. 17:24
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

14


Elég sok sikeres ember használ gyógyszereket, "drogokat" a munkájához, legyen az stimuláns, vagy épp valami pszichodelikum microdoseolva. Ha te szerinted hosszútávon nem lehet teljesítménynövekedést elérni szerekkel, akkor javaslom gondold át, hogy miért is létezik a dopping szó, vagy épp miért annyira elterjedt az ADHD gyógyszerek alkalmazása, legyen az tőzsdei, kreatív, vagy egyéb munka.


Félreértés elkerülése végett, nem, nem okoznak kognitív előnyöket, viszont sok más egyéb dologban segítenek.


"14@ mert láttuk a csúcshatás c. filmet."


Én meg láttam a Star Wars-ot, holnaptól legyek Jedi?

2022. máj. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
De ha szerinted az ADHD gyógyszerek pl a Ritalin alkalmas ennek az állapotnak a továbbfejlesztésére, fenntartására akkor te is egyetértesz a kérdésemben foglatakkal nemde?
2022. máj. 6. 21:54
 20/38 anonim ***** válasza:
92%

Nem, mert baromságot írsz. Nem az értelmi képességeid növelik a stimulánsok, hanem egyszerűen segítenek ébren lenni, segítenek figyelni, fáradtságot elnyomni, és a legfontosabb ezeknél -> növelik az önbizalmat. Az önbizalom növekedésével a végeredmény a "teljesítmény növekedése", de nem az értelem növelése útján, hanem azzal, hogy az ember magabiztosabb.


Természetesen amit írok a neurotipikus emberekre vonatkozik.

2022. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!