Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápia (lent)?

Pszichoterápia (lent)?

Figyelt kérdés
Hol tanulhatnék online a pszichoterápiáról és a menetéről, vagy akár könyvből? (Tanfolyamra nincs lehetőségem.) Konkrétan a hipochondria kezelési folyamata érdekel, de minden hasonló mentális betegség pszichoterápiás kezelése is. Akár személyes tapasztalatokat, tanulmányokat is szívesen fogadok. Köszönöm a segítséget! :)

2015. ápr. 9. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
A pszichoterápiát nem olyan könnyű megtanulni, előtte 5 évig tanulnak azok, akik elkezdhetik, tehát 5 év egyetem pszichológia szakon (vagy pszichiáter képzés) és utána (talán) plusz 3 év a pszichoterápia elsajátítása és ezt nem tanfolyamon tanítják, hanem egyetemen, ráadásul nagyon drágán. Rengeteg kárt is lehet okozni azzal, ha valaki másokon akar gyakorolgatni. Ha viszont csak érdekel a téma, akkor biztosan találsz erről szóló könyveket.
2015. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, ezért kérdeztem meg, hogy hol van online könyv vagy rendes könyv. Az, amit leírtál nem volt hasznos válasz, sőt nem volt válasz, szóval nincs zöld kéz, bocsi.. :) Mindenki maga tudja felmérni a tudását, mindenki meg tudja ítélni, hogy képes -e megtanulni egy bizonyos szakterület alapjait.
2015. ápr. 9. 17:33
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Haha :) soha nem érdekelt a zöld kéz, online ezt nem tudod megtanulni, ez van, a könyvtár pedig mindenki előtt nyitva áll. Aztán próbálj meg értelmezni olyan könyveket, amiket végzett pszichológusoknak írtak, jó móka lesz.
2015. ápr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a sok hasznos tanácsot. :)

Még jó, hogy nem számoltam be semmiről (pl. hogy eddig mit és hol tanultam és miért nincs lehetőségem úgy folytatni) és máris véleményed van...

2015. ápr. 9. 18:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én szociálpszichológus vagyok, diplomával, de nem kezdenék bele a pszichoterápia megtanulasaba, mert nehéz és nincs benne tapasztalatom. Könyvet azért nem ajánlok, mert telefonról írok és te is tudod használni a google-t, sok könyv szól erről a témáról.
2015. ápr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Egyet már találtam, amit megrendelnék: [link]

Viszont előtte szeretnék róla véleményt, ha van. :)

2015. ápr. 9. 18:39
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a könyvet, de a leírás alapján tökéletesnek tűnik, mert nem lesz tele unalmas tudományos szövegekkel. kezdesnek mindenképp jó.
2015. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is így véltem, köszönöm, meg is rendelem. :)
2015. ápr. 9. 19:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Tanulni jók ezek a könyvek, de remélem azt tudod, hogy attól, hogy elolvasol pár ilyet, még nem leszel feljogosítva arra, hogy pszichoterápiához bármi közöd legyen nem kliensként.
2015. ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A pszichoterápia olyan, mint a repülőgép vezetés. Könyvből megismerhető, de megtanulni csak gyakorlati képzésből lehet (több év, + kötelező saját élmény).
2015. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!