Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápia (lent)?

Pszichoterápia (lent)?

Figyelt kérdés
Hol tanulhatnék online a pszichoterápiáról és a menetéről, vagy akár könyvből? (Tanfolyamra nincs lehetőségem.) Konkrétan a hipochondria kezelési folyamata érdekel, de minden hasonló mentális betegség pszichoterápiás kezelése is. Akár személyes tapasztalatokat, tanulmányokat is szívesen fogadok. Köszönöm a segítséget! :)

2015. ápr. 9. 16:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én ezt nem értem, hogy ennek mi köze a kérdéshez. Meg szeretném tanulni az alapjait, a részleteit, hogy hogyan is működik pontosan. Senki nem mondta, hogy gyakorlat nélkül bele szeretnék kezdeni valami önálló praktizációba, azt sem mondta senki, hogy később nem fogok tudni gyakorlatot szerezni. Kit féltetek ilyenkor, mikor ezt leírjátok és miből gondoljátok, hogy felelőtlenül viselkednék? Miért van az, hogy az értelmiségi emberek is egyre butábbak? (Ezt senki ne vegye személyeskedésnek, ez a tapasztalatom :/)
2015. ápr. 10. 17:25
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért kaptál ilyen válaszokat, mert a kérdésfeltevésedből úgy tűnik, hogy kicsit lazán veszed ennek a dolognak a megtanulását. Kezdjük ott, hogy valami tanfolyamról beszélsz a kérdésedben. Nincs ilyen tanfolyam. Képzett pszichoterapeuta 8 évet tanul egyetemen, aki pedig papírok nélkül kezd másokat kezelni, azt nagyon keményen büntetik. De rendben, én elhiszem, hogy neked nem ez a célod, csak tájékozódni akarsz, abban semmi rossz nincs. De még mindig ott tartunk, hogy úgy gondolod, hogy talán majd szerzel gyakorlatot. Ha legalább az alapképzésed meglenne, mesterképzéssel együtt, azt mondanám oké, de ahogy elnézem még ezek sincsenek meg, pedig ennek a megszerzése is 5 év, ha egyáltalán felvesznek (igen a fizetősre is felvételi van). Lehet álmodozni, de szerintem csak egy szintig érdemes. Ami pedig a hülyeséget illeti, az nem diplomától függ.
2015. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez talán hasznos lehet: [link]
2015. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Rosszul (és kevés részlettel) tettem fel a kérdést, nem gondoltam, hogy sokakat ilyen érzékenyen fog érinteni. Köszzönöm a választ! :)

Utolsó, neked is!! :)

2015. ápr. 12. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!