Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol vizsgáltathatnám meg...

Hol vizsgáltathatnám meg magam hogy asperger szindrómás vagyok-e?

Figyelt kérdés

most olvastam róla egy cikket és teljesen rám illenek a tünetek szinte 100%-ban.

hol vizsgálják ezt, kihez forduljak?

hogyan vizsgálják,valami teszttel?


2016. ápr. 19. 17:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

10: Nem pesti a Kérdező!

Az a problémája, hogy NEM pesti cím nincsen!

2016. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

18:35 nincsenek.egy 'az' szócska maradt le a mondat elejéről ha az segít valamit.


18:42 de máshol nincs? 3-szor pestre felutazni az legalább 15ezrembe kerülne.mivel munkanélküli vagyok régóta ezt nem engedhetem meg magamnak.na meg arról nem is beszélve hogy egyedül nem mennék mert az életben nem találnék se oda se haza onnan.

2016. ápr. 19. 19:02
 13/27 anonim ***** válasza:
Keress rá a neten, honnan tudjam, hogy máshol van-e. Vagy hívd fel az autizmus alapítványt és megmondják hogy vidéken hol van ilyen hely.
2016. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Akkor nincs meg.

Más cikkek vagy nagyon általánosságokat írnak, ami nem ad ki egy kórképet, vagy egyenesen idegrendszeri rendellenességnek mondják, ami ki kellett ütközzön a fejlődéses során. Szóval atipikus dolog felnőttként gyanakodni rá.

Neked mik a "tüneteid", amik miatt szeretnéd?

2016. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, és mond el neki a tüneteidet...
2016. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

19:13 néztem de nem találtam.gondolom ha lenne csak kiirták volna a weboldalra,de majd felhivom őket.


20:08 itt is nagy általánosságokról van szó.amik külön külön bárkiben meglehetnének.de mivel személyiségzavarom eddig is volt és minden amit leírtak igaz rám ezért szeretném kivizsgáltatni.elöször nem is én olvastam a testvérem nyomta a kezembe a cikket hogy nézzem már meg mintha rólam írtak volna:)


konkrétan szociális kapcsolatokkal való probléma(kerülöm az embereket már gyerekként sem voltak barátaim,ha köztük kell lennem azt nagyon utálom,szorongok és feszült leszek tőle legszivesebben elfutnék)

nehéz beilleszkedés(többnyire még nehezen sem megy inkább sehogy)

rugalmatlanság,öntörvényűség

utálom a szemkontaktust és az érintést (közeli családtagokkal előfordul de másokkal nagyon zavar még egy kézfogás is)

empátia hiánya

kevés dolog,téma érdekel de az nagyon



20:55 és azzal mégis mire megyek?ha nincs a környéken aki megvizsgálja?

2016. ápr. 20. 21:16
 17/27 anonim ***** válasza:

nem mindegy, hogy miért kerülöd a szociális kapcsolatokat:

nincs rá igényed, nem tartod fontosnak, vagy mert szorongást okoz mások társasága? Ugyanez a szemkontaktussal: miért esik nehezedre? mert akkor nem tudsz rendesen koncentrálni arra amilyen szituációban vagy, vagy egyszerűen úgymond szégyellősen nem állod mások tekintetét? Ha inkább az utóbbiak jellemzők, akkor lehet, hogy mégse asperger lesz.


Vicceket szoktad érteni? A nem szó szerinti dolgokat szó szerint értelmezni? Iróniát megérezni? Íratlan illedelmességi szabályokat betartani és érteni? Vannak rögeszmés nagyon specializálódott érdeklődési területeid?

2016. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

hát a szociális kapcsolatoknál is-is.

szemkontaktusnál egyszerűen zavar.de nézni sem szeretek másokat még az utcán sem ha elsétál mellettem valaki inkább másfelé nézek ha tehetem.azt sem szeretem ha engem néznek.a szemkontaktus még roszabb mert akkor mindkettőnk figyelme a másikra irányul ami zavar mindenben nemcsak a koncentrálásban.


a vicceken soha nem nevetek.ha velem próbál meg viccelni valaki azon inkább megsértődöm pedig nyilván nem a bántás volt a célja.ha elmesélsz egy sima faviccet azt megértem.


erre eddig nem is gondoltam de igen általában minden szó szerint értelmezek.itthon már megszokták,máshol még nem volt ebből kínos helyzet vagy hasonló szerencsére.


iróniát akkor érzem ha nagyon egyértelmű.például ha tudom valakiről hogy utál valamit de jókat mond róla akkor értem hogy nem gondolja komolyan.más esetben nem igazán.


illemszabályokat értem csak azt nem hogy mért vannak.nagy részét nem tartom be.akit ismerek annak visszaköszönök és esetleg nem vágom rá az ajtót ha jön valaki mögöttem például a hipermarketben.de amúgy nem tartom be őket.ha valaki leejt valamit elöttem nem segítek felszedni,ha tüsszent várhatja hogy azt mondjam egészségére,nem fogom stb.


érdeklődésnél igen van ami nagyon érdekel más meg egyáltalán nem.gyerekkorom óta érdekelnek a pc-s játékok és a csillagászat meg a már kihalt állatok főleg a dinoszauruszok.ehhez jött még azóta a második világháború ami érdekel.

lehet velem órákon beszélgetni egy ablaküvegről is de az egyáltalán nem érdekel.meg úgy semmi más se nagyon.

2016. ápr. 21. 20:01
 19/27 anonim ***** válasza:
Aha. Hát, így leírás alapján benne van a pakliban... AMúgy szerintem az a kérdés, hogy egy esetleges diagnózis segít-e neked bármiben? Ha igen a válasz, akkor érdemes kivizsgáltatnod magad. Nekem szerintem az egyik rokonom az, de nem került még szóba. Amíg ő benne nem merül fel, ő nem hozza fel, addig szerintem én se fogom. Mit gondolsz, ezt jól teszem? ("magasan funkcionál" ahogy mondják, egyetemet végzett, "működik" a világban. de sokszor "meg nem értett" szociálisan, amiből bizonyára adódnak problémái, de nem tudom,hogy őt ez mennyire zavarja, vagy hogy egy felnőttkori diagnózis segítené-e)
2016. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
kifelejtettem: megzavart egy kicsit amit a szemkontaktusról, szociális kapcsolatokról írtál. Arra gondoltam először, hogy talán szociális fóbiád van és azt kevered össze az Aspergerrel. Most meg az jutott eszembe, hogy valójában akár lehet, hogy mindkettő jelen van nálad. De ez már csak nagy fokú feltételezés, hiszen nem ismerlek, de nem tartom kizártnak, hogy a két dolog gyakran együtt jár.
2016. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!