Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol vizsgáltathatnám meg...

Hol vizsgáltathatnám meg magam hogy asperger szindrómás vagyok-e?

Figyelt kérdés

most olvastam róla egy cikket és teljesen rám illenek a tünetek szinte 100%-ban.

hol vizsgálják ezt, kihez forduljak?

hogyan vizsgálják,valami teszttel?


2016. ápr. 19. 17:29
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

hát nem tudom segítene-e.de szeretném tudni ha aspergeres vagyok mindenképpen mert nem árt tisztában lenni vele,mint bármilyen másik betegségnél sem.megélhetés szempontjából sem mindegy.hiába vagyok én is saját magam és mások szerint is jóval intelligensebb az átlagnál de mivel a tanulás nem érdekelt így nincs túl magas iskolai végzettségem.utáltam hogy megmondják mit csináljak,és olyanokkal foglalkozzak ami nem érdekel.ha beraknak más emberek közé dolgozni a teljesítményem nulla körül van,kidobnak vagy fel se vesznek többnyire.megállapítottak személyiségzavart és mozgásszervi problémát.rokkantságin meg azt mondták küzdje le menjen dolgozni...mert ez szerintük így működik.

szóval szeretném tudni több okból is.


szerintem finoman bedobhatod.nekem fogalmam sem volt az egészről amig nem olvastam róla.és ahogy leírtam azt sem magamtól tettem.persze mindenki maga dönt de legtöbben szerintem hasonlóan vannak vele,tudni akarják ha valami bajuk van.egyébként olvastam hogy a betegek kb fele sosem tudja meg,nem fedezik fel nála. de egyre több embernél derül ki felnőttként.


igen,lehet. gondolom nem zárják ki egymást.eddig személyiség zavart állapítottak meg ami miatt a pszichológus szerint nehézkes a beilleszkedésem.finoman fogalmazott:) nehézkes...

2016. ápr. 22. 15:37
 22/27 anonim ***** válasza:

Az alapján, amit írtál, szerintem érdemes megnézetni.

Én a helyedben felhívnám őket és megkérdezném, milyen szakorvos tudná valószínűsíteni az Aspergert. Előzetesen ahhoz a szakorvoshoz mennék. Hátha nem is erről van szó.

2016. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Igen, ezért tényleg fontos lenne tudnod, hiszen vannak problémáid. Egy ilyen diagnózis sokat segíthet, hogy ne magadat hibáztasd bizonyos dolgokért ami ebből a "betegségből" (bár valójában sok helyen nem betegségként tekintenek erre, hanem a szokásostól eltérő gondolkodásmódként, érzékelésként) fakad.
2016. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, mindenképpen utánajárok majd hogy ki tudná megvizsgálni.
2016. ápr. 23. 18:26
 25/27 anonim ***** válasza:

Én a napokban kaptam meg a diagnózist, pont az Autizmus Alapítványtól. Ha bármi kérdésed van - akár a vizsgálattal, akár az életemmel kapcsolatban - írj nyugodtan üzenetet!

S ha feljutsz Pestre, én szívesen elkísérlek a vonattól a Delej utcáig és vissza is.


Szerintem is érdemes magad kivizsgáltatni! Viszont vidéken ez sajnos majdnemhogy lehetetlen, felnőttkorban pedig főleg..

Ha az Autizmus Alapítványról beszélünk, érdemes elfelejteni minden, a magyar egészségüggyel kapcsolatos tapasztalatot; ott ugyanis Őszintén szeretnének segíteni. Ráadásul a rászorulók vizsgálati díj-kedvezményt is igénybe vehetnek (egy munkanélküli igazolás+ a Győrből való utazás költségei igen meggyőzően hathatnak)



23f

2016. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
kösz,írok privátot
2016. ápr. 29. 18:58
 27/27 anonim válasza:
2016. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!