Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopata lennék?

Szociopata lennék?

Figyelt kérdés
Észrevettem magamon, már kiskorom óta, hogy nem igazán vagyok olyan mint a többiek. Nem érdekelt ha rosszat csinálok és utána megbüntetnek, nem érdekelt ha megbántottam valakit, mikor meséltek nekem tragédiákat, mikor az iskolában szomorú filmeket néztünk mindig azt mondták csak képzeljem el milyen lenne ha én lennék ott, de én nem tudtam. Folyamatosan hazudok, kerülöm a felelősséget, kényszeresen, és szinte nem tudok úgy beszélgetést folytatni valakivel hogy ne próbálnám akaratlanul is manipulálni, elég durva dolgokat tettem a barátaimmal középiskolában, egyszerűen nem érdekelt ha fájdalmat okozok nekik (lelki eredetű, nem fizikai, sosem bántottam fizikálisan senkit, még.) Önző vagyok hihetetlenül, kedvelem a filozófiát és már évek óta kedvenc témám a szociális szabadság, hogy milyen lenne teljesen erkölcstelenül, szégyen nélkül megtenni amit csak akarsz, és ezt is teszem. Olvasgattam az interneten, tudom magamról nagyon szükségem van a figyelemre és hajlamos vagyok magamnak bemagyarázni dolgokat, fiatal vagyok, buta, nagyon összezavarodott, még csak most fejlődik a személyiségem de nem tudom hova halad. Azt olvastam a szociopaták legfőbb jellemzője hogy nekik úgy jó ahogy van, de nekem nem jó, én szeretnék normális lenni, szeretnék szeretni, törődni, bűntudatot érezni mint mások, akkor mi is történik velem pontosan? Csak bemesélek magamnak mindent? Akkor miért igaz rám szinte kivétel nélkül minden antiszociális személyiségzavarra jellemző tulajdonság, és miért tudok mindegyikre példát is mondani amivel bizonyíthatom?
2016. aug. 9. 23:47
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Te nem szociopata vagy.
2016. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
akkor mi?
2016. aug. 9. 23:56
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
hát így elsőre bunkó parasztnak mondanám. a "beszélgetés közben való manipulálás" is gondolom annyiból áll, hogy nagy nehezen tarhálsz egy cigit vagy meghívatod magad egy sörre. de ettől még nem vagy szociopata.
2016. aug. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:

Első vagyok. A szociopata ember nem ilyen.

Te egy beteg ember vagy de nem tudom hogy van e ennek pontos neve.

16/L

2016. aug. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Lehet inkább megelégszem a bunkó paraszt dologgal, valószínűleg igazad van. Egyébként manipuláció alatt például azt értem hogy kiismertem egy embert 2 év alatt, elértem hogy ha megbántom ő kérjen bocsánatot, úgy éreztem kötődök hozzá, kedvelem, de nemrég lefeküdtem azzal akibe szerelmes volt, nem érdekelt hogy bántom, ő persze teljesen összetört, elhitettem vele hogy összevagdostam a kezem hogy bűntudatot érezzen miattam, érzett is de aztán letagadta, ez várható volt de aztán elmondtam neki ez nem igaz, nem bántottam magam és mivel tudtam hogy még mindig felnéz rám, és önmagát utálja jobban nem engem, azt írtam neki büszke vagyok rá amiért tartja magát, és éreztem rajta hogy jó kedve lett amiért megdicsértem, az a célom hogy megbocsájtson, de a lehető legjobb úton haladok.
2016. aug. 10. 00:10
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem vagy szociopata, ezt a viselkedést "ne kend" erre. Lehet a gyerekkorodban értek rossz dolgok, amik elraktározódtak a tudattalanodba, s így hat ki a viselkedésedre. Ez valószínűbb szerintem.
2016. aug. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok pszichológushoz menni, egyedül ezt hogy tudnám megoldani? Ezzel küszködök 3 éve de mindig "visszaesek"
2016. aug. 10. 00:17
 8/22 anonim ***** válasza:
Kis lépésekben kezd a változást. Próbálj meg egyszer jót tenni valakivel, érezd hogy jót cselekedtél. Gondolkodj, hogy mi az amivel nem vagy elégedett magaddal/életeddel/gyerekkoroddal kapcsolatban. Ki az aki bántott és rosszul esett hogy ezt tette. Másra is gondolj, ne csak magadra. Sportolsz valamit? Azzal vezesd le a fölös indulatokat. Egyébkent hány éves vagy?
2016. aug. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hidd el nagyon sokat próbálkoztam, a barátaim akik nem adják fel hogy "jó" embert csináljanak belőlem szintén próbálnak helyes útra terelni, de szinte lehetetlen. Mintha nem tanulnék a hibáimból, vagy mintha nem is akarnék. Egyébként 17, mint mondtam alakulóban van a személyiségem, de ha továbbra sem tudok tartós változást felmutatni nem hiszem hogy jó vége lenne ennek pár éven belül.
2016. aug. 10. 00:35
 10/22 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy, hogy ilyen barátaid vannak! Egyébként hasonlóan viselkedtem ilyen idősen mint te, azért próbálok tanácsot adni mert én már ezen átestem. A barátaim nem segítettek, csak "elviseltek" de még így is nagyon hálás vagyok nekik + a családomnak. Én sosem tartottam ezt szociopata viselkedésnek magamnál, hanem inkább a múltamban lévő sérelmekből fakadó feszültség felszínre törése.

Kellett pár pofon más emberektől, főleg nálam durvább viselkedésű emberektől. Megkaptam amit érdemeltem, amit eddig másokkal csináltam. Aztán indult be a nagy változás a lelkemben, hogy a korosodás miatt vagy a pofonok miatt azt nem tudom. (Bár addigra a feszültséget okozó tényezők is enyhültek) Lényeg, hogy hosszú és fájdalmas változás volt, mostanra normálisnak mondanám magam, DE hatalmas lelkiismeretfurdalásom van!! El nem tudod képzelni hányszor előjön a gondolat, hogy Úristen hogy tehettem ezt meg azt (semmi durva dolog, nem bántottam fizikailag senkit, inkább ezek a manipulálások, zsarolasok + hasonló amiket még te is írtál) de megérdemlem a bűntudatot.

Neked azt mondom, hogy ha már ezen töprengsz hogy ez a viselkedés nem jó, jobb lenne máshogy, akkor már elindultál egy jó úton, a változás felé. Még mindig azt állítom, hogy valami benned lévő elnyomott régi lelki seb okozhatja ezt, vagy nem tudom nem voltál elkényeztetett gyerek? (Nem sértésből)

A magját kéne megtalálni ennek a dolognak és az alapján agyalni a megoldáson, mert simán meg tudsz változni, hisz sokan megtették már


Bocs ha nyálasra sikerült vagy valami xD

2016. aug. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!