Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopata lennék?

Szociopata lennék?

Figyelt kérdés
Észrevettem magamon, már kiskorom óta, hogy nem igazán vagyok olyan mint a többiek. Nem érdekelt ha rosszat csinálok és utána megbüntetnek, nem érdekelt ha megbántottam valakit, mikor meséltek nekem tragédiákat, mikor az iskolában szomorú filmeket néztünk mindig azt mondták csak képzeljem el milyen lenne ha én lennék ott, de én nem tudtam. Folyamatosan hazudok, kerülöm a felelősséget, kényszeresen, és szinte nem tudok úgy beszélgetést folytatni valakivel hogy ne próbálnám akaratlanul is manipulálni, elég durva dolgokat tettem a barátaimmal középiskolában, egyszerűen nem érdekelt ha fájdalmat okozok nekik (lelki eredetű, nem fizikai, sosem bántottam fizikálisan senkit, még.) Önző vagyok hihetetlenül, kedvelem a filozófiát és már évek óta kedvenc témám a szociális szabadság, hogy milyen lenne teljesen erkölcstelenül, szégyen nélkül megtenni amit csak akarsz, és ezt is teszem. Olvasgattam az interneten, tudom magamról nagyon szükségem van a figyelemre és hajlamos vagyok magamnak bemagyarázni dolgokat, fiatal vagyok, buta, nagyon összezavarodott, még csak most fejlődik a személyiségem de nem tudom hova halad. Azt olvastam a szociopaták legfőbb jellemzője hogy nekik úgy jó ahogy van, de nekem nem jó, én szeretnék normális lenni, szeretnék szeretni, törődni, bűntudatot érezni mint mások, akkor mi is történik velem pontosan? Csak bemesélek magamnak mindent? Akkor miért igaz rám szinte kivétel nélkül minden antiszociális személyiségzavarra jellemző tulajdonság, és miért tudok mindegyikre példát is mondani amivel bizonyíthatom?
2016. aug. 9. 23:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az mint a szociopatizmus tünete. Annyiban különbözik a dolog, hogy a szociopata nem tud arról, hogy ő ilyen, nem akar változni, nem gondolkodik el azon sem, hogy egyáltalán rosszul vélekedne valamiről. A szociopaták egyébként nem szaladnak el a felelősség elől, kifejezetten szeretik és nagyon terhelhetőek is, mert intelligensek, okosak, a legtöbbjük nagyon sikeres. ( Ugye mivel képesek átgázolni bűntudat nélkül másokon, ezáltal egyre feljebb a ranglétrán. )

Nem vagy szociopata, de erre nem is tudom mi lenne a megfelelő szó :D

2016. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
11: a másokon való átgázolás vajmi kevés a sikerhez. szorgalom, kitartás, kemény tanulás, alkalmazkodás, másokkal való koopercáció; ezek a legfontosabbak. ezek viszont egy szociopatából szinte kivétel nélkül hiányoznak.
2016. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Végre egy ember, aki hozzám hasonlo.. pontosan én se tudom miért lettem ilyen, de ha visszagondolok kiskorom ota fejlödött ez bennem. Most idén elértem azt a szintet, amikor már teljesen megszünt majdhogynem minden érzelmem, ugyérzem egy uj szintre léptem.. egy olyan szintre, amit az átlag emberek nem érhetnek el, mig lelkiismereteskednek, hagyják hogy az érzelmeik irányitsák öket. A hozzánk hasonlo emberek vihetnék elörébb a világot, mert mi reálisan nézünk mindent, nem reagáljuk tul az emberi létet, mint a többiek.. például ott vamnak a börtönök, rengeteg gyilkos és eröszaltevö van bent.. öket mind használhatnánk rabszolgának, keményen megkell öket törni, majd rákényszeriteni öket a munkára, a termelésre. (Csak ugye a buta\*érzö* emberek ezt nem hagyják, aztán meg csodálkoznak, hogy ez ujra ölt, amaz ujra eröszakolt stb)

Mondtad, hogy te is manipulálsz.. ez nálam is igy van, kielemzem az összes embert a környezetemben (akaratlanul.is) és utána a céljaim elérésére használom öket. Persze akik nekem nem ártanak, azokat nem.csak használom.

2016. aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
12. A másokon való átgázolás nagyon is része annak, hogy a szociopaták sikeresek. Mivel nem éreznek empátiát. Gond nélkül másszák meg a ranglétrát, lefelé pedig taposnak, felfelé pedig tolakodnak. Sok híres miniszterelnök is szociopata volt. Eléggé benne vagyok a témában hidd el. Szociológiát tanultam. :)
2016. aug. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
De nem azért lettek miniszterelnökök mert szociopaták voltak.
2016. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Senki egy szóval sem mondta, hogy azért lettek miniszterelnökök. Ezt csak, mint érdekesség megjegyeztem, de látom sikerült megragadni a mondanivaló lényegét :D
2016. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, hogy így lettek vezetők.. :) sok mindent el lehet érni egy ilyen "adottsággal"..
2016. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Így van. Ha valakiben nincs empátia akkor sokkal egyszerűbben érvényesülhet sok esetben, mint az aki érzékeny, együttérző. Én pl sokszor azt kívánom, hogy bárcsak megragadhatnám azt a sok érzelmet amitől szenvedek és kihajíthatnám az ablakon xd
2016. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
16: akkor viszont értelmetlen volt a példa.akkor mondhatnád azt is azt hogy a férfiak sikeresek, mert sok miniszterelnök férfi volt.
2016. aug. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
13: nem kell szociopatának lenni, hogy előrébb vidd a világot. Vagy te híres tudós vagy aki a rák ellenszerét kutatja?
2016. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!