Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopata lennék?

Szociopata lennék?

Figyelt kérdés
Észrevettem magamon, már kiskorom óta, hogy nem igazán vagyok olyan mint a többiek. Nem érdekelt ha rosszat csinálok és utána megbüntetnek, nem érdekelt ha megbántottam valakit, mikor meséltek nekem tragédiákat, mikor az iskolában szomorú filmeket néztünk mindig azt mondták csak képzeljem el milyen lenne ha én lennék ott, de én nem tudtam. Folyamatosan hazudok, kerülöm a felelősséget, kényszeresen, és szinte nem tudok úgy beszélgetést folytatni valakivel hogy ne próbálnám akaratlanul is manipulálni, elég durva dolgokat tettem a barátaimmal középiskolában, egyszerűen nem érdekelt ha fájdalmat okozok nekik (lelki eredetű, nem fizikai, sosem bántottam fizikálisan senkit, még.) Önző vagyok hihetetlenül, kedvelem a filozófiát és már évek óta kedvenc témám a szociális szabadság, hogy milyen lenne teljesen erkölcstelenül, szégyen nélkül megtenni amit csak akarsz, és ezt is teszem. Olvasgattam az interneten, tudom magamról nagyon szükségem van a figyelemre és hajlamos vagyok magamnak bemagyarázni dolgokat, fiatal vagyok, buta, nagyon összezavarodott, még csak most fejlődik a személyiségem de nem tudom hova halad. Azt olvastam a szociopaták legfőbb jellemzője hogy nekik úgy jó ahogy van, de nekem nem jó, én szeretnék normális lenni, szeretnék szeretni, törődni, bűntudatot érezni mint mások, akkor mi is történik velem pontosan? Csak bemesélek magamnak mindent? Akkor miért igaz rám szinte kivétel nélkül minden antiszociális személyiségzavarra jellemző tulajdonság, és miért tudok mindegyikre példát is mondani amivel bizonyíthatom?
2016. aug. 9. 23:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Anélkül is érhet el az ember sikereket, hogy szociopata lenne.. de lássuk be, így azért mintha egyszerűbb volna.
2016. aug. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
21: ezt nem tudhatod. vagy nem tudom voltál-e már szociopata, de szerintem nem. most lehet valaki szociopata, ha mondjuk nem megy neki pl a matek, akkor nem lesz sikeres építészmérnök, de leginkább semmilyen mérnök. és még sok mást fellehet hozni.
2016. aug. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!