Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kerulhetem el, hogy...

Hogy kerulhetem el, hogy korhazba keruljek? 15/l

Figyelt kérdés
A holnapi napon megyunk pszichiaterhez a szuleimmel, lehet, hogy anorexias vagyok. Anyaek azt mondtak, hogy majd beszelgetni fogok ezzel a növel (az orvossal) es azt mondtak, hogya ugy iteli meg plusz egy bizonyos testsuly utan korhazba kerulhetek. Most 45-46 kg vagyok 168 cm-hez. Ha ezeket igy elmondom neki, meguszhatom a korhazat? :"En ugy gondolom, hogy teljesen rendben van az etkezesem, nem eszem se tul keveset, se tul sokat. Minden nap haromszor eszem. Reggelizem, ebedelek es vacsorazok. Probalok a leheto legegeszsegesebben etkezni. Reggelire teljes kiörlesu kenyeret eszem vajjal, csirke vagy pulykasonkaval, zöldsegekkel. Ebedelni van lehetösegem az iskolaban. A fött etel melle zöldsegek közul valaszthatunk. Vacsorara altalaban 250-300 g sovany turot eszem valamilyen gyumölccsel. De van amikor fött tojast vagy konzerves szardiniat( ezeket ritkabban) Igazabol csak az a problemam, hogy nem menstrualok 5-6 honapja. Nem szeretnek hizni."

2016. aug. 29. 10:34
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Köszi szepen, hogz irtatok :) Most tegyuk felre ezt a hizas-nem hizas kerdest.

Elvaltak a szuleim, apukammal eltem 2 evig es nagyon egeszsegtelenul etkeztem, voltak rossz szokasaim es meghiztam 64 kg-ra. Decemberben anyukamhoz költöztem (kulföldre), ami egy valtas volt az eletemben es en ugy gondoltam, hogy lefogyok. Eleinte koplalgattam, utana volt olyan idöszakom, hogy többet ettem, probaltam kikiserletezni egy egeszseges etrendet, mert rengeteg cukrot, cukros dolgot, feherliszteset, edesseget ettem, de a JELENLEGI etrendemen mar nem szeretnek valtoztatni, mert ezt mar egeszsegesnek tartom. Egyebkent vegetarianus/vegan etrenddel is probalkoztam. Egy evig telejesen vegan voltam, de mar egy honapja kb., hogy fogyasztok allati eredetu dolgot is (vaj, tojas, turo, hal, husfelek).

A menstruaciom ugy maradt abba, hogy amikor meg kellett volna jönnie marciusban, ilyen piros pöttyök jöttek csak, utana aprilisban is, majusban meg mar egyaltalan. Akkor olyan 56 kg lehettem.

Eszem agaban sincs 45 kg ala fogyni. Azt szeretnem, hogy ne kelljen sokat enni (zabalni) ,meg tudjam tartani a sulyomat ugy, hogy visszakapjam a menstruaciomat. Mert anyukam is azt mondja, hogy csak a menzeszem jöjjön visza, megerti, hogy vekony akarok lenni. En csak azt akarom, hogy ertse meg mindenki, hogy nem akarok 30 kg-ra fogyni, mint a hardcore anorexiasok, nekem az jo lenne, ha valaki megmondana, hogy pl. azt valtoztasd meg az etrendedbe, hogy pl. egyel olajat, vagy több tojast, vagy vajat es megjön a menzeszed, de nem kell hiznod. Mert anya is azt mondta, hogy tenyleg sok volt a 64 kg nekem, es en tenyleg, nezegettem fenykepeket is regebbrol, es picit komolyan tulsulyos voltam. En nem szeretnek sulyfelesleget.

2016. aug. 29. 12:22
 12/36 A kérdező kommentje:
Nagyon köver voltam, nem akarok picit sem hajas lenni/olyan lenni mint regen :(
2016. aug. 29. 12:25
 13/36 anonim ***** válasza:

Szerintem 56 kilóval nem kellett volna elmaradnia a mensinek. Hiszen az egy teljesen normális súly a magasságodhoz. Bár ha épp akkor koplaltál, akkor lehet, hogy azért maradt el.

Nem ártana egy nőgyógyászati UH, mert sok olyan probléma van, ami menstruáció elmaradásával járhat, pl. ciszták.

Szerintem A korábbi súlyod, 50 kg körül, sokkal ideálisabb és egészségesebb volt a mostaninál. Ez már túl durva.

2016. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg 45kg 168cm-hez meg nem "durva". Talan az atlagosnal kicsit sovanyabb, de modellalkat. Ez meg nem a korosan sovany kategoria. Plane 15 evesen, ahol meg elofordulnak idoszakok mikor sovanyabb az ember, meg mikor nem.


Ki mondta hogy emiatt maradt el a menzesz? Lehet neki szamtalan mas oka is, inkabb azt kene kivizsgalni.

2016. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

14: Nem durva annak, akinek ilyen az alkata.

De a kérdezőnek ilyen alapban.

2016. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

15: hogy erted hogy "ilyen alapban"?


egyebkent egy fenykep tenyleg sokat segitene. vannak erosebb es gyengebb csontu emberek, ha latnank egy kepet jobban el lehetne donteni hogy "tul sovany" vagy sem.

2016. aug. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Itt inkabb arrol van szo, hogy a szuloknek nem tetszik a lanyuk alkata, es ezert akarmi van rogton erre iranyitjak a temat.

Faj a fejed? Biztos azert mert sovany vagy. Nem jon meg? Biztos a sovanysag miatt.

Akarmi van, ahelyett hogy rendesen kivizsgalnak ravagjak az altalanos jolly-jokert.

Menj el az orvoshoz, es kerd hogy vizsgaljak meg hogy mi lehet az oka az elmaradt verzeseknek.

2016. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
12%

Minden nap jön ilyen anorexiás kérdés, hogy nincs menszesze, vajon mitől. Vajon mitől???

És nem kell a rizsa, hogy 1 hónapja eszel húst, két hete rád ijesztett anyukád, hogy feldugnak egy csövet és úgy táplálnak erre 1 hete eszel húst és azt hiszed ettől már a szervezeted rendbehozta, amit te 1 évig módszeresen tönkretettél.

2016. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

" hogy pl. azt valtoztasd meg az etrendedbe, hogy pl. egyel olajat, vagy több tojast, vagy vajat es megjön a menzeszed, de nem kell hiznod."


De híznod kell, nem érted? Muszáj lesz felszednek legalább 5 kg-ot. Mert így nem vagy egészséges.

Attól, hogy egészségesen étkezel, nem vagy egészséges, mert sovány vagy.

2016. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Ha azt szereznéd, hogy valaki tanácsokkal lásson el, akkor szerintem jobb lenne, ha dietetikushoz mennél. Pszichiáter látni fogja hogy sovány vagy, te meg mondhatod hogy hízni szeretnél, és elmentek dietetikushoz vagy más szakemberhez is.
2016. aug. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!