Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kerulhetem el, hogy...

Hogy kerulhetem el, hogy korhazba keruljek? 15/l

Figyelt kérdés
A holnapi napon megyunk pszichiaterhez a szuleimmel, lehet, hogy anorexias vagyok. Anyaek azt mondtak, hogy majd beszelgetni fogok ezzel a növel (az orvossal) es azt mondtak, hogya ugy iteli meg plusz egy bizonyos testsuly utan korhazba kerulhetek. Most 45-46 kg vagyok 168 cm-hez. Ha ezeket igy elmondom neki, meguszhatom a korhazat? :"En ugy gondolom, hogy teljesen rendben van az etkezesem, nem eszem se tul keveset, se tul sokat. Minden nap haromszor eszem. Reggelizem, ebedelek es vacsorazok. Probalok a leheto legegeszsegesebben etkezni. Reggelire teljes kiörlesu kenyeret eszem vajjal, csirke vagy pulykasonkaval, zöldsegekkel. Ebedelni van lehetösegem az iskolaban. A fött etel melle zöldsegek közul valaszthatunk. Vacsorara altalaban 250-300 g sovany turot eszem valamilyen gyumölccsel. De van amikor fött tojast vagy konzerves szardiniat( ezeket ritkabban) Igazabol csak az a problemam, hogy nem menstrualok 5-6 honapja. Nem szeretnek hizni."

2016. aug. 29. 10:34
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Ehhez a magassághoz tényleg sovány vagy. Kórházba nem fognak vinni, oda csak akkor vinnének be, ha kórosan sovány lennél, mert nem ennél szinte semmit. Viszont az tény, hogy elő fogják írni a magasabb kalóriabevitelt, hogy felszedj pár kilót, mert a mostani súlyod egyszerűen nem egészséges. A menstruációd sem fog addig visszajönni, amíg el nem érsz egy normális testsúlyt. Sőt még utána is hónapokig tarthat, mire helyreáll a dolog.
2016. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
69%

15/L vagyok 166 cm 39 kg voltam 5 hónapig nem memstruáltam,50 kg-nál jött meg

Ha sokáig ilyen kevés lesz a súlyod ,lehetséges ,hogy teljesen abbamarad a menstruáció

És aki azt mondja,hogy jó a súlyod téved,mert ez nagyon kevés

Ha és ilyen súllyal kaptam még egy kis hormonbetegséget+csontritkulást+hajhullást

2016. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana egy komolyabb kivizsgálás a menstruációval kapcsolatban. Én 26 évesen vagyok 40 kiló 160 centihez de egészséges vagyok, egyszerűen nem tudok hízni de nem is akarok. A kérdező korában 37-38 kiló körül lehettem de 12 éves korom óta rendszeresen menstruálok. Nem feltétlenül a súly a kimaradás oka, mivel a kérdező még fiatal, ilyenkor előfordulnak bajok a menzesszel. Lehet hormonális oka is.

Írod, hogy mikor elmaradt a menzeszed, bőven 50 kg fölött voltál. Ez arra utal, hogy nem az alacsony súly okozta. Kórházba biztosan nem fogsz kerülni.

Pszichológiai tekintetben pedig gyakran előfordul, hogy akik régebben túlsúlyosak voltak de sikeresen lefogytak, később félnek enni, félnek, hogy újra meghíznak. Ez még nem anorexia, hiszen nem látja magát kövérnek, tisztában van azzal, hogy vékony. Szerintem a kérdező étkezésében semmi hardcore nincsen, egészségesen eszik, napi 3x.

Ezt a félelem dolgot viszont valóban érdemes elmondani a pszichológusnak, ha már elvisznek hozzá de egy szervi kivizsgálás sem ártana a menzesz miatt.

2016. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%
22-esnél Az igazsâg, lehet ezzel játszani... egy darabig...aztán egész hátralévő életedben szívni fogsz ! Rádöbbensz kiscsillag, ha hormonzavarod lesz és majd úgy hull a hajad, mint a hó...és mondjuk kopasz leszel ! Olyan buták vagytok manapság, mint a tök...ezzel a koplalósdival tönkrevágod magad. Kb 55kg nak kéne lenned ehhez a magassághoz !
2016. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
64%
Tetszik, nem tetszik, a nők egészséges testzsírszázaléka ha nem is sokkal, de magasabb a férfiakénál. A zsír és az ösztrogén édestestvérek. Egy elfajzott világ agyszüleménye a mai pálcikaember divat. Szerencsére kezd már lecsengeni, de valószínűleg szedi még egy darabig az áldozatait.
2016. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Szerintem zsirbol van eleg rajtam. Az izom ami keves lehet.
2016. aug. 30. 21:34
 27/36 anonim ***** válasza:

Barmilyen hihetetlen,de addig nem fog megjonni a mensid,amig meg nem hizol legalabb egy 50 kilora

Ha sokaig igy folytatod nem lehet gyereked

Megeri most vekony lenni,mert ugysem tudsz mindig ilyen vekony lenni vagy gyereket szeretnel inkabb?

45 kilosan 168 centihez biztos,hogy nem lehetsz hajas

2016. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Es az anorexia egyik jele,hogy felsz a hizastol,nem csak az anorexias,aki csontvekony
2016. aug. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Megeri vekonynak lenni, igen. Sokkal jobban, mint hajasnak. Es nem akarok tovabb fogyni, de hizni sem!!!
2016. aug. 31. 08:43
 30/36 anonim ***** válasza:
Kuldj egy kepet, a puszta szamokbol nem latszik hogy tul sovany vagy-e.
2016. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!