Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia vagy...

Ez szociális fóbia vagy generalizált szorongás?

Figyelt kérdés

Volt ,hogy lakásból sem mertem kimenni sem mozgás sem semmi.Mostanra már ott tartok ,hogy eljarok edzeni igaz olyan helyre ahol nem edzenek sokan 3-4 ember egyszerre és probálom tágitani a hataraimat.De.Ma kellett mennem egy helyre el is mentem de amikor bekellett volna menni a terembe volt bent kb 15-20 ember es inkabb visszafordultam nem tudtam volna szorongas nelkul ennyi ember kozt meglenni orakon keresztul.Ilyenkor cikaznak a gondolataim persze hulyesegeken. ugyerzem elgyengulok, elajulok ideges is leszek tehat szorongok.De nem merek messze menni sem itthonrol 10km mar soknak szamit es azt is csak kocsival mert azon agyalok mikor ernek haza es addig siman rosszul is lehetek.Neha panikolok is mondjuk 1 honapja mar nem volt rohamom igaz nem is feszegettem a hataraim drasztikusan.Szoval fejlodok de igy hirtelen ez a "sok"ember sok volt.Hogy tudnam megszokni az embereket?Haverjaim nem nagyon vannak.

Voltam orvosnál írt is fel antidepresszánst de nem merem elkezdeni szedni.nem lesz egyszeru menet gyogyszer nelkul de bizom benne ,hogy lehetseges.az megoldas lehet ha csak ugy beulok valahova ebedelni vagy ahol van kicsit tobb ember es leulni? csak nem akarok debilnek tunni hogy csak ott egyedul uldogelek?



2016. okt. 18. 15:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
SZEDJED A FELÍRT GYÓGYSZEREDET MERT BETEG VAGY!
2016. okt. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Hogyan szerezted a jogosítványod?
2016. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

#1


És ezt Te ismeretlenül a távolból el tudod dönteni? Jó nagy mágus lehetsz...


####


Az antidepresszáns gyógyszerrel, az a baj, hogy viszonylag hosszú a beállási ideje, és egyszersem biztos, hogy hat, viszont a mellékhatásait már az elejétől érezni. Meg kb. teljesen megváltoztatja az embert. Ezt nyilván mindenkinek, saját maga kell, hogy mérlegelje.


Nekem is felírták a Frontint és Rexetint is. A Frontint szedtem 3 hónapig 3x1 0.25 mg-os kiszerelésben. Ez arra volt jó, hogy a kézremegésre meg a pánikrohamok, bár megszüntek, de olyan mély depresszióba süllyedtem, hogy normálisan gondolkodni sem tudtam. Teljesen az a helyzet alakult ki, mint a Kérdezőnél...

Ekkor kaptam Rexetint, de a mellékhatások azok brutálisak voltak, két hétig bírtam.


Letettem az összes gyógyszert, és szépen lassan rendbe jöttem.


A kérdésre:


Nekem sokat segített, hogy bármennyire is kellemetlen volt, beleerőltettem magam a szituációkba. Kisebb dolgokkal kezdtem, séta az utcán, némi interakció. Utánna be a boltokba, postára, ilyen helyekre. Most ott tartok, hogy utazok, zsúfolt kórházakba járok( sajnos ízelületi problémáim vannak), és nem foglalkozok a zavaró gondolatokkal. Az egy teljesen jó dolog, hogy a sportot választottad, én még ráfűznék egy kis futást és biciklit is. Arra is figyelek, hogy mit eszek és mikor, multivitamin az alap, és teák.C vitamin extra, Omega3 és extra Mg,Ca.


És lesznek olyanok igen, hogy nagyon sok az ember és nem érzed jól magad. A pánikrohamokra légzéstechikát nyomatok,(lassan nagy levegő be, még lassabban kifúj), bár mióta abbahagytam a gyógyszereket nem volt( ez is egy paradox helyzet)


Meg lehet csinálni.... :)


Persze, ha nagyon rosszul érzed magad szedd be a gyógyszert, de ahogy itt olvasgattam nem sok embernek segített.

2016. okt. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
..Azt elfelejtettem, hogy a tömeg csak az első öt percben riasztó és zavaró. Utánna szépen feltűnik, hogy az egyiknek ki van szakadva a gatyája, a másik idegeskedik, jobban mint Te, a harmadik szipog..és így tovább. Mindenkinek van valami nyűgje, és nem Téged fog figyelni... :)
2016. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

1éve tart ez az allapot nem igy szulettem de nem kivanom ,hogy egyszer legyen a kesobbiekben olyan elethelyzet ami elohozza nektek.

Koszonom szepen a jotanacsot.Eppen nalam is ez van hogy elkezdtem szedni a frontint de engem elnyomott faradt voltam mindig ettem volna es semmivel nem volt jobb.

Az antidepresszans meg vagy bejon vagy nem addig meg szenvedjek?Ugyanebben a cipoben vagyok mint te voltal.Az az erdeeks ,hogy vilag eletemben szerettema tarsasagot csak kicsit leamortizaltam magam a munkahelyi stressz miatt plusz jott egy csaladi drama is ami aztan betette a kaput.Akkor eroltessem a dolgot es majdcsak megszokom ugye? en is ebben bizom mert volt ,hogy az utcara sem mertem kimenni most azert mar jobb a helyzet de most jon a munka nehezebb resze majd.Koszonom a valaszod :)

2016. okt. 18. 19:33
 6/24 anonim ***** válasza:
...tudod mennyi idő volt mire rájöttem, hogy a Frontin csinált fóbiát? Vagy két hónap. De kellett hozzá, hogy az antidepresszánstól olyan rosszul legyek, hogy azonnal abbahagyjak minden gyógyszert. Utánna levágtam, hogy a Frontin okozta.... sunyi egy szer.
2016. okt. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
...és nekem is így kezdődött. Munkahelyi stresz és súlyos eü probléma. Kipenderült a lábam alól a talaj. És voltam olyan bolond, hogy a benzóhoz nyúltam. Szerintem egy pszichológus többet segítene, mint a szerek. Vagy egy jó kocsmázás és beszélgetés valakivel...
2016. okt. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Azt elismerem ,hogy neha jo a gyogyszer de en nagyon gyogyszerellenes vagyok.A leirtak alapjan az antidepresszans segitene de nem valoszinu ,hogy kibirnek szedelegve 2 hetet.kizart.En velaxint kaptam.Igen a beszelgetes nagyon jot tesz azt eszrevettem de mar 1 eve nem voltam se buliban se szorakozohelyen. :) Most azt talaltam ki ,hogy holnap beulok ebedelni egy helyre itt nalunk.Erzem ,hogy azert jobb ahelyzet mint regen de ez nem elet igy ezt en is tudom.Eroltetem akkor a dolgokat szepen finoman.CSak az egesz csaladomnak is furcsa ,hogy mi van velem mert viszonylag nagy szam volt mindig is es sajat eletem volt egy masik orszagban.Most meg itthon , kicsit ez is megterhel.Pedig sosem akartam hazajonni.Viszont jartam life coachhoz es sokmindent taluntam magamrol ezido alatt ami jot tett jobban becsulom magam mar csak ez a szorongas nem kellene es nem lenen semmi bajom.En ugy gondolom, hogy ezek oylan dolgok ,hogy az agyunk rossz jelentest tarsit dolgokhoz es azok rogzulnek.Ezeket kell ugymond"atirni".Te is igy gondolod?
2016. okt. 18. 19:49
 9/24 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben. A Life Coach egy teljesen bevett dolog nyugaton, itt sajnos inkább legyógyszerezik az embert, a ténylegesen minőségi segítségnyújtás helyett. És nem bátorítalak arra, hogy letedd a Frontint, mert a hirtelen elvonás engem is megviselt, bár nem tudom mennyit szedsz.


A probléma viszont az, hogy szédülés és állandó fejfájás miatt sokszor voltam orvosnál, de egyik sem mondta volna, hogy a Frontintól van. Helyette mondták, hogy szedjek AD-t. Erről ennyit :(


Vannak helyzetek és események amik a padlóra tudják küldeni az embert, főleg ha előtte is vékony mezsgyén táncolt.... A helyedben elmennék nézelődni egy Tescóba, vagy bármibe. Ha rosszul leszel egyszerűen kijössz. Nem vagy bezárva...Ha ez megy, akkor jöhet egy kis vonatozás... :)


A lényeg, hogy ne erőltesd ezt görcsösen, szépen kis lépésekben, akkor nem lesz baj. Meg fogsz lepődni magadon, mert most azt gondolod, hogy minden ilyen dolgot újra kell "tanulnod". Pedig minden ott van benned, csak helyre kell tenned a dolgokat :)

2016. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Tescoba ma is bementem reggel olyan elszant voltam mondom ma sikerulni fog.Elmentem kivettem egy kocsit besetaltam korbeneztem Á mondom ez nem fog menni(es itt is van baj ,hogy mar elore bemeseli az ember "ez nem fog menni")

kicsit teblaboltam es kijottem.Nem voltam rosszul csak nem akartam rosszul lenni.Helyette elmentem eg yviszonylag kissebb boltba de ott meg kifogtam egy olyan sort ahol vagy 5 percet alltam .Persze nem sok de az ilyen helyzetek nekunk eleg elenkek.Nem baj akkor is mondom kivarom.Es sikeresen bevasaroltam de mar mondom mindjart elajulok itt.vegulis nem ajultam.mint ahogy meg egyszersem eddig.Mar nem szedem a frontint kb 100 darabot vettem be osszesen a 0,25 osbol de volt olyan ,hogy ejjel megebredtem ,hogy rosszul vagyok .Kipattantam az agybol egybol gyogyszer es jol lettem.Mondom ez kell nekem ,hogy erre ebredjek ejjel? eddig ilyen bajom nem volt.Es mar ahhoz is kellett ,hogy itthon jol legyek mert ha nem vettem be gyogyszert mar itthon is rosszul voltam.Na akkor dontottem el ,hogy nekem erre nincs szuksegem.Tudom ,hogy ez nem normalis es igy nem lehet egy eletet leelni es nem is szeretnek egyszer addig kellen emenni amig el nem ajulok es akko rmaj dmegtudom mi ennek a lefolyasa.Ugye a paniktol is felek mert az valami borzaszto oylat tobbet nem szeretnek az biztos.Igen teljesen levoltam amortizalva.Lefogytam 7 honap alatt 10 kilot alig ettem (vendeglaats) allando stressz a munkahelyen mikor lesz fizetes ,arab munkatarsak . osszeverekedtek egesz nap uvoltozes .Kivoltam .Plusz meg ez a drama.Kesz is voltam mint a mateklecke.Volt ,hogy ejszakakat nem aludtam itthon mert csak porgott az agyam.Mar azert ez is jobb.Telejsen kivolt merulve a szervezetem, az agyam mindenem.De magamnak koszonhetem mert nem becsultem magam annyira ,hogy azt mondjam egy iylen munkahelyre ,hogy viszlat.Most mar nem gondolkodnek az biztos.NEked sokaig tartott kijonni belole?

2016. okt. 18. 20:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!