Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia vagy...

Ez szociális fóbia vagy generalizált szorongás?

Figyelt kérdés

Volt ,hogy lakásból sem mertem kimenni sem mozgás sem semmi.Mostanra már ott tartok ,hogy eljarok edzeni igaz olyan helyre ahol nem edzenek sokan 3-4 ember egyszerre és probálom tágitani a hataraimat.De.Ma kellett mennem egy helyre el is mentem de amikor bekellett volna menni a terembe volt bent kb 15-20 ember es inkabb visszafordultam nem tudtam volna szorongas nelkul ennyi ember kozt meglenni orakon keresztul.Ilyenkor cikaznak a gondolataim persze hulyesegeken. ugyerzem elgyengulok, elajulok ideges is leszek tehat szorongok.De nem merek messze menni sem itthonrol 10km mar soknak szamit es azt is csak kocsival mert azon agyalok mikor ernek haza es addig siman rosszul is lehetek.Neha panikolok is mondjuk 1 honapja mar nem volt rohamom igaz nem is feszegettem a hataraim drasztikusan.Szoval fejlodok de igy hirtelen ez a "sok"ember sok volt.Hogy tudnam megszokni az embereket?Haverjaim nem nagyon vannak.

Voltam orvosnál írt is fel antidepresszánst de nem merem elkezdeni szedni.nem lesz egyszeru menet gyogyszer nelkul de bizom benne ,hogy lehetseges.az megoldas lehet ha csak ugy beulok valahova ebedelni vagy ahol van kicsit tobb ember es leulni? csak nem akarok debilnek tunni hogy csak ott egyedul uldogelek?



2016. okt. 18. 15:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem. Ahogy letettem a gyógyszert, kitisztult az agyam. Tudtam rendesen gondolkozni, mondhatni racionálisan. Az elős hét sz@r volt, mert mindenféle elvonási tünetek előjöttek, de tartottam magam. A második héten kezdődtek, az apró kiruccanások, a harmadikon a nagyobb dolgok. mondjuk én a betegségem okán, eléggé be voltam szorítva a cipőbe, muszáj volt mennem( MR vizsgálat, Baleseti sebészet stb). Persze nem mondom vannak rosszabb napok most is. De régebben ha volt egy kellemetlen gondolatom, akkor az napokig megmaradt, agyaltam rajta. Most ilyen nincs, nem akadok fenn ilyeneken. Megyek csinálom, majd lesz valami... :)


De, ahogy látom Te már megtetted az első lépést...és ez teljesen jó.


Azért a Tescót jobban erőltesd :)

2016. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Azt még megjegyezném, hogy a legjobb a séta. Ha mész bevásárolni oda ne kocsival, vagy motorral menj. Hanem gyalog. Egyrészt mire odaérsz, megnyugszol és nem leszel ideges, mert úgymond "megszoktad" addig az embereket. Utánna nem fog zavarni a sorbaállás. És kitisztul a fejed a sétától. Nekem nagyon bejött.
2016. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

na mondjuk ez a masik.Nem tudok elmenni nagyon setalni.

Anno mikor mar rosszul voltam de visszamentem ennek ellenere mondom ajd jobb lesz es elmenteme dzeni de otthon hagytam a telefonomat es az edzoteremben vetteme szre ami kb 10 perc biciklivel.Ugye telefonon hivtam valakit ha baj volt es mgnyugodtam.Na de nem volt nalam egybol panik go haza es bennem maradt egy ilyen rossz erzes ,hogy nem emrek menni messzebb sehova mert mi van ha rosszul leszek? tehat ez rogzult.es ugye otthonmegnyugodtam es ez is igy rogzult ,hogy otthon minden ok.Setalni sem merek elmenni mert mi van ha tok keson erek csak haza vagy kozben panikrohamom lesz vagy barmi .szoval ez egyenlore kilove de igen ezt i seroltetni kellene igazad van.En huzom ezt az egeszet de egyedul nem egyszeru persze nem megmagyarazni akarom csak megis nehezebb.Mondjuk ha anno is mennem kellett volna es nem lett volnameg itthon minden akkor mennem kellett volna . Es az a masik ,hogy igazabol nem kell mennem vagyis nincs ra olyan szuksegem hogy ha nemmegyek akkor nem eszek mert max rendelek kajat.Szoval ezt azert csinalom ,hogy jobban legyek .NEked ennyibol"jobb" volt ,hogy kellett menni.Nem volt valasztasod .NEkem ugye van met ha nem megyek akkor nem tortenik semmi.De ettol meg menni kell.Ezt tulbonyolitottam most :)

2016. okt. 18. 20:42
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem bonyolítod. Teljesen értem a szitut, volt olyan időszak, hogy hat ökörrel sem lehetett volna elvontatni sehova, annyira fost@m mindentől. Pedig a séta lesz kulcs. Kicsit minden nap messzebb. Az a baj, ha kocsival mész, akkor egyből a magányból a tömegbe esete lesz. Ez nagyon ijesztő tud lenni... :( És vitalizáld magad, nekem a fent említett szerek nagyon beváltak.
2016. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Az 1-esnek van igaza.

A legrosszabb a 3-as, ő az a típus, aki szedte, de nem jól, aztán szórja a dezinfomációkat.

Először is: az első 2 hét az elég sz.r. Sőt lehet, hogy nagyon. Nem szabad letenni, várni kell. Olyankor kezd el, amikor van erre 2 heted otthon (szabi, téli szünet stb).

Másodszor: a frontint nem úgy kell szedni, hogy az orvos saccol valamit, aztán kúraszerűen, amit kidobott neki a kristálygömb. Akkor kell bevenni, mikor rosszul vagy. Ha nagyon rosszul, akkor akár 2-t is. Egy idő után úgyis meglátod mennyi kell és mikor.

A 4.hét után egyre jobb lesz, lassan csökkentve elhagyhatod a frontint. A 10.héttől már úgy gondolod teljesen jól vagy. Az antidepit ne tedd le. Még legalább 2 évig, bizony.

Én is szedek, egyszer 2 évig, most 1 éve. Sajnálom, hogy nem kezdtem az elején is előbb, 1-2 évem kárbament a halogatással.

2016. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Ezzel minden rendben is van amit mondtal.Ha tenyleg ugy latnam ,hogy nincs haladas hidd el elkezdenem szedni.Igaz csak szep lassan haladok de talan haladok.Szedjek hosszu evekig antidepresszanst? egy ido utan ugyi slekell tenni .Es ha anelkul mar elni sem tudsz akkor eleted vegeig?Amugy azt olvastam ,hogy egy bizonyos hormon hianya okozza ezt az egeszet es ha szeded az antidepresszanst akkor hejreall. es ha abbahagyod? megint keves lesz?Nem mondom korantsem ,hogy nem kellhet gyogyszer vagy utalom a gyogyszert.

CSak szeretnek anelkul meggyogyulni nem azert hogy elmondhassam ,hogy en vagyok a kiraly csavo csak nem akarok kiserletezgetni.Es ha nekem nem az a bajom ,hogy keves a hormon a szervezetemben csak fobiakrol van szo ? ez a gyogyszerekkel valo kiserlezgetes meg nagyon gyerekcipoben jar sajnos es mi van ha szedek egyet es be sem valik?Az i slehetseges hogy egybol jobban lennek tole amit ketlek de lehetseges.Viszont ritmuszavarom is van vagy extra uteseim es az van az osszes antidepresszanson sznte ,hogy akinek mar ilyen volt az ne szedje.Mondtam is a pszichiaternek azt mondta ,hogy ehhez nem tud mit szolni szedjem es ha lesz akkor hagyjam abba.Ja okes.En nem szeretnek az eletemmel jatszaniilyen szinten.Inkabb megtanulok ujra jarni.Nem hiszem ,hogy adoki rosszat akart volna de sosem lehet tudni kinel mit valt ki.

2016. okt. 18. 21:59
 17/24 anonim ***** válasza:

Mielőtt megtalálsz azzal, hogy kell szedni a gyógyszert, elárulnám, hogy majdnem kórházba kerültem miatta. Tisztába vagyok vele, hogy kell szedni. Szedheted, ha gondolod. Én szeretném, ha ép maradna az elmém....


Szerinted a saját tapasztalatom dezinformáció? Tudod mit jelent a szó?

2016. okt. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Azt egyébként is nagyon tudom díjazni, hogy mindenki tudja, hogyan kell szedni a gyógyszereket. Mindet vágja fejből.Azután nyavajognak, hogy nyomorékok, impotensek lettek. Meg nem tudnak leszokni....


De azt nem, hogyan kell kicsit melósabban, gyógyszer nélkül rendbetenni a dolgokat. És egészségesen, gyógyszer nélkül élni...

2016. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én meg azt díjazom, hogy a leghangosabbak azok, akik a büdös életben nem szedték. És azt hiszik, hogy ez ilyen "rendbetevésektől" elmúlik. A szerotoninhiány. Háppersze.
2016. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
27 evig nem volt szerotoninhianyom. Egy panikrohamtol szerotoninhianyom lett? Vagy ez az ido haladtaval elfigy az ember szervezetebol? Ezt csak mint szkeptikus kerdem mert ha nem lenne eleg akkor gyerek korom ita kellene szednem. Szerintem egy rossz calaszreakcio ami elraktarozodott es ugyanarra ugyanugy reagal az agy es ezt jell attranutani ugymond. En igy gondolom . De varom a hozzaszolasodat.
2016. okt. 18. 22:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!