Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire kamu ami a pszichológ...

Mennyire kamu ami a pszichológusoknál történik?

Figyelt kérdés

Már ahhoz képest amit a neten olvasni lehet.

Olyan szép dolgokat írnak.

Pár hét vagy hónap alatt segített, teljesen megváltozott az életem,ami előtte nem ment azt most nevetve és szórakozva csinálom,választ kaptam a kérdéseimre,segített megoldani ezt-azt,rendbe tette a gondolataim stb.

Csak ilyesmit olvasok.

Viszont csak az ellenkezőjét tapasztaltam.

Azt mondják,hogy ha az egyikkel nem működik keresni kell egy másik dilidoki.

Én eddig ahánynál jártam ebből a sok jóból semmit nem kaptam és éreztem.

Bukó,lekezelő,felületes,elfelejti az időpontot és nem jut rám idő,lemondja,szerinte nincs értelem a találkozóinknak és elküld 3-4 alkalom után.

Felmerül a kérdés,hogy biztos ezen a téren is velem van a baj,de már kétlem. Szerintem átverés az egész.

Megy a hitegetés,hogy segítenek aztán nem csinálnak semmit ezek a kuruzslók.

Ezt tapasztaltam. Mocskos nagy átverés.


Szerintem csak átverés és kihasználás. Sok pénzt kérnek a semmivel.

Milyen tanácsokat adnak és miben segítenek?Közhelyekkel dobálóznak és nem történik semmi. Undorító ez a kihasználás.

Nem tudom ki segíthetne megoldani a gondjaim ha pont azoktól nem kapok segítséget akiknek ez lenne a dolguk !



2016. dec. 12. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 A kérdező kommentje:

Tényleg megéri 0 felelősséggel 50 percen keresztül semmit csinálni ennyi pénzért. Aminek egy részéről szerintem el sem számolnak magánprakzisban.


Nekem a sport nem segített. Mindig sportoltam.


Lehet baj van a hozzáállásommal is, de mondtam is nekik,hogy változtassuk meg.


Gőzöm sincs milyen képesítésűek voltak. Volt pszichiáter aki közölte velem,hogy neekm pszichológus kell. Az ajánlottak közül 1 azaz eggyel tudtam felvenni a kapcsolatot. 1 találkozónál tovább nem jutottunk,mert nem tudnám rendszeresn kifizetni a nagyon kevés bevételemből.


TB alapon 1 valakihez mehetnék vissza. Aki rendszeresen lemondta meg időnként elfelejtette a találkozónkat amire 3 hetente került volna sor.


Sima,meze pszichológusok voltak gondolom. Nem kértem el a diplomájukat meg úgyse értem ha elhalandzsázzák,hogy melyik irányzatot képviselik.


-Van pszichológus, és van kiképzett pszichoterapeuta.

Terapeutából is van kognitív, és mélylélektani irányzat (azon belül sokféle) - nem tudom mi a különbség ezek között.

Ahhoz mentem aki elérhető volt.

Kérdés: Ők miért nem küldtek olyan valakihez aki szerintük tudna segíteni?

Honnan tudhatnám én nekem ki felel meg.

Nekik kellene megmondani ,hogy nekem kihez érdemes menni.Főleg a tesztek után ! - ami szerintem megint csak kamu.

Ez kb olyan, mintha nekem kellene eldöntenem,hogy elég a háziorvos vagy egy sebészet esetleg majd én kitalálom,hogy milyen gyógyszer kell. Neeeem. Ezt a szakembernek kell eldöntenie és oda küldeni ahol szerinte segíteni tudnak !!


Mindegyik kértem ,hogy ajánljon esetleg valakit. Azt az 1 pszichiátert leszámítva egyik sem ajánlott senkit.


Nem szégyelltem segítségek kérni csak nem kaptam,de volt az sz@rt a pofámba ! Na ezek után legyen valakinek nagy bizalma feléjük.

2016. dec. 12. 17:23
 12/80 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 5-nél jártam, 3 alkalommal max., mert éreztem, hogy nem lesz jó semmire, olyan semmilyenek voltak, vagy olyanokkal jöttek, amit én is tudok.Aztán találtam egyet, aki ugyan nem olyan szimpi, de tökre érdekli mi van velem.Hát ilyen is van.
2016. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
57%
Biztos vannak olyan pszichológusok akik nem elhivatottak, viszont a leírtak alapján te sem ismered be teljesen hogy benned is van hiba. Szerintem ha a pszichológus az elején közli hogy nem vagy motivált pont azt bizonyítja hogy nem a pénzre megy. Amúgy teljesen mindegy kihez mész, ha csak ő akarja a változást akkor értelmetlen.
2016. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:

én sok éve járok ugyanahhoz, ingyen.


sok minden változott azóta, de nem lehet megállapítani, pontosan hogyan, miért. a csodás változásokban nem hiszek.


nekem azzal segített, hogy hasonlatokat hozott, amik sokszor később eszembe jutottak. sztorikat mesélt magáról. megpróbálni megfogalmazni, hogy mi történt veled mostanában, és mi az, amit nem mondasz el senkinek, szintén jó. és így évek alatt már rá tudott mutatni, hogy most olyasmi történik, mint más helyzetben korábban.


néha azt is megemlíti, hogy mikor járni kezdtem hozzá, akkor milyen problémáim voltak, amik már nincsenek (hasmenés minden fontos vagy félelmetes dolog előtt). könnyű elfelejteni.

2016. dec. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, hogy divatszakma lett a pszichológia. Az egyetemek ontják a frissen diplomázott dilidokikat, akik egyéb híján meg is akarnak élni a papírjukból. Amennyi pszichológus van, mára mindenkinek makkegészségesnek kellene lenni. Ehelyett egyre több a pszichológus, és egyre több a beteg. Még az én egyik lányom is sarokba vágta az építész diplomáját, és pszichológusnak tanult. Azóta továbblépett ugyan, de nem sokon múlott, hogy ne ragadjon bele.

Az orvostudomány egyébként bevallottan semmit sem tud az emberi elme működéséről. A legtöbbször az sem tiszta egy terápia esetén, hogy nem szervi baj okozza-e a tüneteket.

Kérdező, írj privit. Talán tudok segíteni.

2016. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
75%

Ki kell, hogy ábrándítsalak, sajnos a hatékony terápia nem úgy működik, ahogy elképzeled... Nem attól lesz hatékony, hogy a terapeuta megmondja, hogy mi bajod és hogyan tudsz változtatni rajta.

A problémáinkat tudattalan sémák határozzák meg, és ezeket ott is lehet átírni: a tudattalanban. Egy hatékony terápiában nem feltétlenül kell érteni, ami történik - egyszerűen csak megtörténnek a változások anélkül, hogy tudatos szintre kerülnének.

Amikor én annak idején belevágtam a terápiámba, egyetlen dolog számított igazán: hogy bíztam a terapeutámban. Alapos válogatás után döntöttem mellette, és onnantól kezdve a kezébe tettem a sorsom. Megbíztam benne! Nem kértem számon rajta óránként, hogy miért nincs változás. Az első alkalommal megmondta, hogy minimum fél év lesz. Ennek tudatában vágtam bele. És nem, nem voltam jól az elején, sőt, sokkal rosszabbul voltam, mint a terápia előtt. De ez is része a hatékony terápiának: a személyiségnek szét kell hullani ahhoz, hogy újra lehessen építeni.


Amit nálad látok:

Bizalmatlanság, gyanakvás, előítéletek, az elköteleződés hiánya, türelmetlenség, számonkérés, csodavárás, stb.

Ezek egyenként is akadályozzák a terápia sikerét. Egy JÓ terapeuta garantáltan elküld, ha ezeket érzékeli, ő ugyanis csak azzal tud dolgozni, aki együttműködő. Megorroltál a magánpszichológusra, aki azért nem vállalt, mert nem tudod kifizetni a terápiát? Mégis mit vártál? Neki fenn kell tartania a rendelőjét, fizetnie kell a kötelező továbbképzéseket és szupervíziókat. Van egy tarifája, amit nyilván közölt veled és te nem tudtad kifizetni. Ezért rá haragszol...

TB-alapon azt kapod, ami rendelkezésre áll, ott nem válogathatsz nagyon.

Lehet, hogy neked rosszak a tapasztalataid, de én kb. 10-12 olyan embert ismerek közelről, akinek a pszichoterápia segített. Igaz, ők mindannyian elkötelezetten, bizalommal vágtak bele a terápiába, képesek és hajlandók voltak megfizetni a változás "árát".

És igen, az én terapeutám is küldött már el olyan pácienst, akivel nem tudott együtt dolgozni. Ez nem átverés, vannak "reménytelen esetek". Pont azzal verne át, ha hitegetne, hogy segíteni tud rajtad, holott ő is tudja, hogy nem.

2016. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 A kérdező kommentje:

Én nyitottan fordultam mindegyikhez.

Az, hogy az egyik a pénz miatt küldött el az lényegében közös megegyezés volt ,mert én is mondtam neki,hogy nem tudnám hosszabb távon anyagilag bírni.


Nem a motiválatlanság miatt küldött el a másik sem.


Milyen nem elő hanem utóítéleteim legyenk ha nyitottan fordultam hozzájuk és azt kaptam amit?

Volt akiktől kifejezettem kértem,hogy mondják ha úgy látják,hogy nálam nem működne a terápi.

Nem mondták.

Lényegében dolgozni sem akartak velem. Egy valaki Tb alapon igen,rendes volt,nem beképzelt bunkó csak nem ért semmi és elfelejtette,hogy találkozónk van. Talán ő a legjobb tapasztalatom.

Ezek után nem csoda ha már vannak előítéleteim.


Nem baj ha nem érem. Dolgozzon a tudatalattimmal.De dolgozni sem akart.


MI számít motivációnak ha nem az,hogy keresek,mert változni akarok? Szerintem a dilidokik nagyon jól vissza tudnak élni a helyzetükkel. Mint ahogy valaki írta nulla felelősség.


Egy darabig azt hittem bennem van a hiba valószínű ,hogy mindkét félben,de a nagyobb náluk.

2016. dec. 15. 15:14
 18/80 anonim ***** válasza:

De eléggé összemosol dolgokat....

Három konkrét személyről írtál:

Az egyik egy pszichiáter, aki pszichológushoz irányított.

A másik egy magán pszichológus, akinél mindössze egy alkalommal voltál, ha jól értem és kiderült, hogy nem tudod megfizetni és ezért közös megegyezéssel úgy döntöttetek, hogy nem jársz.

A harmadik pedig egy link TB-alapon finanszírozott pszichológus.

Tehát lényegében egyetlen terapeuta volt rossz tapasztalatod, és azt vetíted rá a többire is, akik kompetenciahiány, vagy finanszírozási problémák miatt nem vállaltak el. Lehet, hogy volt más tapasztalatod is, de ez nem derült ki. Amikről konkrétan írtál, abból az jön le, hogy valójában nagyon minimális tapasztalat alapján vontál le messzemenő, torz következtetéseket.

2016. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:

Volt más tapasztalatom is másokkal.

Még nem találkoztam olyannal aki érdemben csinált is volna valamit!

Van akinek 8-10 alkalom után tudtak segíteni engem 4 után küldött el valaki.

Furcsa lenne ha csak bennem lenne a hiba !

2016. dec. 16. 13:35
 20/80 anonim ***** válasza:
100%

Azért valamit célszerű tisztázni.

Többféle terápiás módszer létezik, vannak ún. fókuszterápiák, amikor valaki EGY konkrét problémával fordul pszichológushoz. Ezek kb. 3 hónapos rövidterápiák és csak azt az egy konkrét dolgot oldják meg, a személyiségstruktúrából fakadó nehézségeket nem feltétlenül oldják meg, pláne nem hosszú távon. (Van, akinél beválik, de leginkább csak olyanoknál, akik eleve kiegyensúlyozott személyiségek csak átmeneti nehézségeik adódnak az életben).


A legtöbb pszichológus azonban ún. hosszúterápiát folytat, ami minimum fél év alatt fejti ki a hatását. Ebbe akkor érdemes belevágni, ha végig is csinálod, ugyanis ha félbehagyod, akkor kb. semmit nem ér.


Nem érdemes összemosni a kettőt. Én is írtam, hogy a terápia megváltoztatta az életem, de nem pár hét, vagy hónap alatt, hanem több év alatt. (Korábban volt már fókuszterápiám is életemben, az is használt, de akkor olyan módszerrel dolgozott velem a terapeuta. Sajnos hosszú távon már nem volt hatása, évekkel később visszatértek a korábbi problémáim.)


Célszerű már az elején tisztázni, hogy az adott terapeuta milyen módszer szerint dolgozik és nálad mi lenne alkalmas. Ha ezt a terapeuta nem tisztázza már az elején, hogy mennyi idő múlva várható eredmény, akkor nem érdemes vele foglalkozni. Ha összetett problémád van (a jelek szerint az van), akkor neked a rövid, fókuszterápia eleve nem megfelelő, tehát azt, hogy pár hét, vagy hónap alatt megváltozik az életed, felejtsd el szerintem. Ehhez több éves kitartó és elkötelezett önismereti munka kell. Működik, a saját bőrömön tapasztaltam.


Azt azonban még mindig nem írtad, hogy 4 alkalom után milyen indokkal küldtek el. Mert kétlem, hogy indoklás nélkül történt volna...

2016. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!