Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire kamu ami a pszichológ...

Mennyire kamu ami a pszichológusoknál történik?

Figyelt kérdés

Már ahhoz képest amit a neten olvasni lehet.

Olyan szép dolgokat írnak.

Pár hét vagy hónap alatt segített, teljesen megváltozott az életem,ami előtte nem ment azt most nevetve és szórakozva csinálom,választ kaptam a kérdéseimre,segített megoldani ezt-azt,rendbe tette a gondolataim stb.

Csak ilyesmit olvasok.

Viszont csak az ellenkezőjét tapasztaltam.

Azt mondják,hogy ha az egyikkel nem működik keresni kell egy másik dilidoki.

Én eddig ahánynál jártam ebből a sok jóból semmit nem kaptam és éreztem.

Bukó,lekezelő,felületes,elfelejti az időpontot és nem jut rám idő,lemondja,szerinte nincs értelem a találkozóinknak és elküld 3-4 alkalom után.

Felmerül a kérdés,hogy biztos ezen a téren is velem van a baj,de már kétlem. Szerintem átverés az egész.

Megy a hitegetés,hogy segítenek aztán nem csinálnak semmit ezek a kuruzslók.

Ezt tapasztaltam. Mocskos nagy átverés.


Szerintem csak átverés és kihasználás. Sok pénzt kérnek a semmivel.

Milyen tanácsokat adnak és miben segítenek?Közhelyekkel dobálóznak és nem történik semmi. Undorító ez a kihasználás.

Nem tudom ki segíthetne megoldani a gondjaim ha pont azoktól nem kapok segítséget akiknek ez lenne a dolguk !



2016. dec. 12. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 A kérdező kommentje:

Nem lelki edzőre van szükségem.elírtam bocsánat.

Mert azt kínálta fel,hogy ő amolyan edző tudna lenni a számomra.

2017. jan. 31. 16:57
 32/80 anonim ***** válasza:

Az elején vagyok a terápiámnak, így gyakran olvasgatom ezt a kategóriát.

Én sem vagyok könnyű eset... de tudod, azt szokták mondani, hogy aki nem akarja, azon nem lehet segíteni.

Annyira ellenállsz, annyira tagadsz, annyira ellenkezel... és nem látod be.

Ne gyere megint azzal, hogy de te kérdeztél, kértél, stb.

Mert bármit mondtak, tettek, ajánlottak, semmi nem volt jó, csakis a kifogásokat keresed mindenben.

Mondom ezt úgy, hogy egy nagyon negatív ember vagyok és általában én is a rosszat veszem észre... de te még rajtam is durván túlteszel.

És hidd el, nem akarlak ezzel bántani, de ha te magad így állsz hozzá, akkor nem tudom, mit vársz.

És ezt a választ már az első oldalon is megkaptad, meg azóta többször is.

Te nem is akarod igazán a változást.

Te nem a megoldást keresed.

Te élvezed a problémát, hogy beszélhetsz róla, hogy panaszkodhatsz.


Nekem sincs egyébként pénzem.

De az is baromság, hogy TB alapon egy emberhez mehetsz.

Megnéztem most direkt, az én városomban abban az egy intézményben, ahová járok, 7 klinikai szakpszichológus rendel.

Nem én választottam, hanem a háziorvostól beutalót kaptam pszichiáterhez, ő küldött tovább pszichológushoz. Ő adta az első időpontot is. Az asszisztens kérdezte, hogy kihez nézzen időpontot, majd az orvos gondolkodott, mondott egy nevet. Csak ott 7 emberhez küldhetett volna.

És ebben még nincsenek benne a kórházak, tudtommal ott is van ilyen rendelés.

Ha az első ingyenes megoldás neked nem jött be, akkor nem ér véget a történet, mehetsz másikhoz.

És nálam rosszabb helyzetben biztosan nem vagy olyan tekintetben, hogy hogyan juss el egy orvoshoz.

Falun lakom, a megyeszékhelyre járok, nem esik útba, nem jó az időpont... de megoldom, mert meg akarom oldani. Én akarom ezt a terápiát, és hajlandó vagyok tenni is érte, hogy változzanak a dolgaim. Csak az agyamban...mert mást nem tudok megváltoztatni. Nem lesz pénzem, nem lesz társam, nem lesz egészségem. De azt tudom, hogy nem akarom ilyen sötéten látni a dolgokat, és szükségem van támaszra, segítségre.

Te magadnak sem ismered be, hogy mi a célod.

Nem megoldást, nem segítséget akarsz.

Te majdhogynem egy szolgát, egy inast, egy nem is tudom mit keresel.

Mindig álljon rendelkezésre, mindig érjen rá, mindent tegyen meg, legyen ingyen, ajánljon jobbat, tegyen ezt, tegyen azt. Nem igaz, hogy egyik sem tett semmit.

Még magad előtt is szerepet játszol, és amíg ezt nem látod be, addig nem is értem, miért várod mástól, hogy megoldást kínáljon a problémádra.

2017. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 A kérdező kommentje:

Akkor te is félreértettél valamit ! :-(


Én is vidéki vagyok és pszichoellátás szerint nem a megyeszékhelyhez tartozom. Egyszerűen oda nem vagyok hajlandó elutazni,mert túl messze van.


Tanultam már annyit,hogy nem éri meg.

A megyeszékhelyen eddig egy valakit találtam TB alapon míg egy másik is mondta,hogy vidékről én csak ahhoz egy személyhez menetek.Aki pont nem ért semmit.Pszichológus mondta nekem,hogy én vidékről ahhoz az intézményhez tartozom.Ismeri ia azt az illetőt akihez jártam.

Lehet van más.Még nem találtam.


Egy időben azt hittem bennem van a nagyobb hiba.

Felmerül a kéréds,hogy minek törjem magam ha nem segítenek.


Előítélet nélkül,reményekkel mentem el sok-sok éve.

A rossz tapasztalatok miatt lettem ilyen.

Voltak már veled lekezelőek és bunkók? Velem igen,anélkül,hogy bármit is tudtak volna rólam.

Ezt nektek biztos nehéz elhinni,de van ilyen.


Mennyi sok marhaságot írtál,hogy szerinted neem mire van szükségem.

Mondjuk ha ezt lehet kiolvasni a sorokból az baj,mert nincs bennem ilyen.

Te eljutottál a terápiáig.Velem csak egyszer voltak hajlandóak foglalkozni.Mondjuk néha elfelejtette, hogy jövök,meg a találkozó elött 1 órával szólt,hogy lemondja. Azt is hozzátette,hogy nem vagyok olyan súlyos eset,hogy gyakran kellene járnom. (hoppá)


A célt inkább meghatározni kellene és nem beismerni.

Szolgát meg inas? Ha ez jött le akkor baj van!

Csak jobban tudom,hogy melyik tett valamit és melyik nem hiszen én voltam ott.

Úgy reklámozzák magukat,hogy akár néhány találkozó is komoly segítség lehet. nem sikerült bebizonyítani.

Mennék én többet is,de ha nem akarják....

magánrendelésen mondták nekem,hogy ha Tb alapon keresek fel valakit ott bizony gyakori, hogy nem jut idő 1-1 emberre. Ezt olyan valaki mondta nekem akihez több, mint 100an tartoznak ! Egyszerűen nincs idejük ennyi emberre.

Miféle szerepet?Látom te is pszichológus lettél.

Az a szerep,hogy segítséget kértem és nem kaptam?

Meg, hogy ezen fel vagyok háborodva?

Igen is kimondom,hogy érdemi munkát még senki sem akart velem végezni ! Ahhoz kevés néhány találkozó.

Valaki belátta,hogy nem hozzá kell járnom,továbbküldött.Más meg csak haza és fel sem merül,hogy újból találkozunk.

Lehet én kerestem meg rosszakat, mit ahogy valaki célzott rá.

A problémáról nem itt beszélek hacsak nem annyiban,hogy nem akart velem senki a problémáimról beszélni.

Panaszkodni meg önmagában nem baj.


tudod úgy van eladva a pszichológia,hogy ők majd feloldják a gátakat,segítenek a blokkok megszüntetésében,stb. Semmi erre irányulót nem tapasztaltam.

Ha te úgy érzed jó embert fogtál ki örülj neki.


Én azt nehezményezem,hogy nem csinálnak semmit,de úgy reklámozzák magukat, mint ha a megváltást kínálnák!

Szerintem a többség kókler és kihasználja az embereket.

Azt a kévés jót megtalálni aki érdemes is valamire ....


Egyszerűen nem értem,hogy a sok pozitív reklám a szakmáról, hogy lehet ennyire téves.A valóságban mást tapasztaltam.


Én sem vonom kétségbe,hogy neked jó,és segít,te se vond kétségbe amit írok. Én ezt tapasztaltam.

2017. febr. 3. 23:59
 34/80 A kérdező kommentje:

Egy idő után rálehet unni arra a gondolatra,hogy én vagyok a hibás.

Biztos másképp kellett volna csinálnom mást mondani,hogy foglalkozzanak velem, biztos olyan ember vagyok akin nem lehet segíteni és hasonló önvádak mind megvoltak a sok sok év alatt.

Aztán felmerül a gondolat,hogy mi van ha nem csak bennem van a hiba vagy bizonyos esetekben akár csak a másikban van.


Biztos azért is hibás vagyok amiért elvárása vannak.

Ha már fizetek el is várom,hogy kapjak valamit pénzemért cserébe. Én ilyen gonosz ember vagyok. muhahah

Te elmész egy masszőrhöz majd megmasszírozod magad és fizetsz a masszőrnek?

Azért kell nekem 100%ban odatennem magam,hogy neki 0%ban kelljen?


Én azt hittem,hogy a piszohológua majd felszínre hozz a mélyben eltemetett dolgokat,segít ráköni vagy megmondja,hogy szerinte mi lehet baj,körüljárjuk,feloldjuk a gátló tévképzeteket,új gondolkodási sémát vagy mit ad és így segít.

Kideríti azt amit én nem tudok,rávilágít átbeszéljük és ezek hatására majd elindul a változás.

Ezt közös munkának tartom.

Na, ilyennel nem találkoztam.

Az ő dolga lenne kideríteni,hogy mi okozza nálam a gondokat.

Végül is a háziorvosomnak hisz panasszal megy és ő mondja meg mi a bajom és hogy keveredhetek ki belőle.

Gonosz vagyok és önző meg értetlen,mert ilyesmit várok egy pszichológustól?

Elmegyek a pszichomókushoz a gondjaimmal és neki kellene kideríteni,hogy mi okozza azokat és segíteni a megoldásban. Nem rám hagyni az egészet.


Nem tapasztaltam közös munkát,nem láttam,hogy akaran segíteni.


Engem itt lehet egész,hogy csak és kizárólag én vagyok a hibás,mert másban nem lehet,de néhány kérdésre még nem válaszolt senki !


Mit csinál egy pszichológus?

Hogyan segít?


Írjátok már le a sok jó tapasztalatot.

Bemész hozzá a az irodába és mi történik?


El tudod képzelni a következőt-feltételezem nő vagy-

Az kérdezia szaki,hogy ha mész az utcán és meglátsz egy fiút nem az az első gondolatod,hogy megmarkolnád a farkát. -kérdezi azért,mert nincs párkapcsolatod.


Tőlem mellek,de ugyan ezt megkérdezte.

Bocsánat,hogy nem az az első gondolatom ha nőt látok,hogy letépném róla a ruhát..biztos velem van a baj.

10 perc múlva meg hazaküldött. Ez volt az első TB-s élményem.Persze felkínálta,hogy mehetek hozzá magánrendelésre is. :-)


Biztos rossz úton járok,de mondja már el valaki,hogy miben és hogy segít a pszichológus !!!

Olyan szépeket lehet olvasni aztán a valóság más volt.

Írhatnék még sokat....


Nektek hogyan segített?

2017. febr. 4. 12:00
 35/80 anonim ***** válasza:

Én egy sikeres terápián vagyok túl, úgyhogy leírom, hogyan választottam pszichológust és hogyan működött a dolog. Nem biztos, hogy nálad ugyanez, ugyanúgy működik, de te kérdezted, hogy mitől lesz sikeres a terápia, úgyhogy a saját "receptemet" meg tudom osztani.

Magán pszichológust kerestem interneten. Elolvastam a bemutatkozásokat ill. a páciensek véleményét és figyeltem, hogy kinek a gondolatmenetével tudok azonosulni, ki az, aki jó eséllyel megoldást tud kínálni a problémáimra. Objektív tényezőket is figyelembe vettem, mint például az ár és hogy viszonylag közel legyen hozzám. Ennek alapján két szakember maradt képben. Köztük a megérzéseim alapján választottam.

Megkerestem a kiválasztott pszichológust e-mailben, leírtam neki röviden, hogy mi a problémám, amire megoldást keresek. Ő szintén írásban válaszolt és abból az derült ki, hogy érti a problémát, kompetensnek érzi magát a kezelésben. Nagyon bizalomgerjesztő volt a válasz, így megbeszéltünk egy időpontot. Fontos tehát, hogy már az első ülés előtt volt köztünk valamennyi egyeztetés, tehát már eleve úgy mentem hozzá, hogy megvolt a bizalmam a személyében és a módszereiben.

Innentől kezdve pedig teljesen rábíztam magam: hittem abban, hogy tudja, mit miért csinál és a módszere működik. Nem vontam kétségbe sem a szaktudását, sem az általa alkalmazott módszer hitelességét. Nem voltak elvárásaim, hogy mit hogyan kellene tennie, türelmes voltam az eredményeket illetően. És tényleg vezetett, mindig megkaptam az aktuális állapotomban szükséges visszajelzéseket, iránymutatásokat. Nem működött minden azonnal, volt, hogy hetek, hónapok teltek el, mire sikerült megértenem az általa jelzett dolgokat, megtalálnom a helyes irányt. Ha valamit nem értettem, akkor kérdeztem és elmagyarázta. Volt, hogy nem értettem egyet vele, azt megbeszéltük. Azért azt megjegyzem, utólag mindig igaza lett: tehát attól, hogy én beszűkült tudatállapotban valamit másképp láttam, még nem feltétlenül volt igazam, hiszen épp az okozta a problémáim nagy részét, hogy hibás sémák irányították a gondolkodásomat. A sikeres terápiához el kell tudni fogadni, hogy azért működik rosszul az életem, mert rosszul viszonyulok a dolgokhoz. Ha ragaszkodom a sémáimhoz, akkor garantáltan nem lesz eredmény. Ezért elengedhetetlen, hogy elhiggyem a terapeutának, hogy az az alternatíva, amit ő kínál, az nekem jó. És itt nem tudatos technikákra gondolok, olyasmivel nem igazán dolgoztunk, hanem pl. olyan dolgokra gondolok, amikor a terapeuta szembesít egy negatív érzésemmel, vagy korlátozó hiedelmemmel, akkor az ember ugye elkezd hárítani, hogy de ez nem is igaz, meg én nem is ilyen vagyok... pedig de. És ha megértem és elfogadom, hogy tényleg ilyen vagyok, akkor elkezd leépülni a séma, elkezdek másmilyenné válni. Ez egy hosszú folyamat, nem lehet néhány üléstől csodákat várni.

Eleve a sikeres terápia alapja a jó terápiás kapcsolat. Az elején nem is tud hatékony lenni, mert ki kell alakulni a bizalomnak, a terápiás kötődésnek - ettől működik. Ha a páciens bizalmatlan és nem tud kötődni a terapeutájához, akkor meg nem működik. Ilyen "egyszerű".

2017. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:

Egyébként írod: a pszichológusok megváltást kínálnak. Ez abszolút nem így van. Én nem találkoztam még olyan terapeutával, aki megváltást kínált volna, sőt... egy jó terapeuta tudatában van annak, hogy nincs varázspálcája, nem tud senkit megváltoztatni.

Hogy akkor mégis mit nyújt? Tükröt. Az élet ugyanis olyan, mintha egy elvarázsolt kastélyban sétálnánk és torzítva látnánk magunkat minden egyes ember tükrében, akivel kapcsolatba kerülünk. Mert mindenkinek vannak elvárásai: a főnököm azt akarja, hogy teljesítsem az utasításait; a szüleim azt, hogy büszkék lehessenek rám; a párom azt szeretné, hogy tegyem boldoggá; a gyerekem azt, hogy nézzem el a stiklijeit... és mindenki aszerint mér, hogy mennyire felelek meg az Ő SAJÁT elképzeléseiknek, mennyire elégítem ki az igényeiket. Soha, senkitől nem kapok hiteles visszajelzést arról, hogy milyen is vagyok valójában, mire vagyok képes, mik az értékeim, mindenki csak a saját szűrőjén keresztül lát és jelzi vissza számomra, hogy mennyire tart értékesnek.

A terapeutának ezzel szemben nincsenek elvárásai, ez nem egy kölcsönös kapcsolat. Neki nem fűződik ahhoz érdeke, hogy megfeleljek az elvárásainak, nem velem akarja kielégíttetni a szükségleteit. Minden emberi kapcsolat valamilyen szinten érdekkapcsolat. Azokkal az emberekkel, akiktől nem várunk el semmit, nem ápolunk kapcsolatot semmilyen módon. Vagyis minden emberi kapcsolatodban fizetsz: törődéssel, odafigyeléssel, munkával, a tetteiddel... A terápiában pedig pénzzel váltod ki, hogy a terapeuta az égvilágon semmilyen kölcsönösséget nem vár el. Nem kell küzdened az elismeréséért, nem kell meghallgatnod, nem kell boldoggá tenned... egyoldalúan nyújt olyan dolgokat, amiket más emberi kapcsolatokban csak a kölcsönösség révén érhetsz el. És mivel nincsenek szükségletei veled szemben, ezért hitelesen tudja visszajelezni számodra, hogy milyen vagy, mik az értékeid (értsd: nem a saját szűrőjén keresztül.)

3 év terápia után ki merem jelenteni, hogy hiteles és elvárásoktól mentes tükröt életem során soha, senkitől nem kaptam, csak a pszichológusomtól. Ez tette lehetővé, hogy önmagam legyek. Lehet, hogy drágának tűnik a terápia, de valójában olyan értéket nyújt, aminek az értéke felbecsülhetetlen.

2017. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy leírtad ezeket. Nagyon rendes tőle.


Nem azt mondtam,hogy megváltást kínálnak, hanem ,hogy így vannak bereklámozva.


Azt kell megérteni,hogy el se jutottam odáig,hogy érdemben foglalkozzanak velem!!

Én is írtam levelet,vázolva problémát,stb.

Válaszol,találkozunk és elválnak az útjaink,válaszol és lepasszol vagy nem is válaszol. Eddig ezzel találkoztam.

Kultúrál,illemtudó levelet írtam mindnek.



Nagyon jó dolgokat írtál,olyanokat mikkel én is szeretnék találkozni,de szakember nekem ilyet nem mutatott.

Sose mutatott rá korlátozó hiedelmekre pedig volt akinek levélben leírtam,hogy biztos sok ilyen működik bennem.

De ha nem vállalnak akkor,hogy jussak segítséghez?

Ha nem tart tükröt akkor mit csináljak?

Biztos vagyok benne,hogy tanult tehetetlenségben is szenvedek.

Leírtam,hogy biztos van egy rakás rossz séma ami szerint működik és ezek felül vagy át kellene írni.

Nem szembesítettek negaty érzéseimmel leszámítva azt azt már tudok.

Ilyesmiket vártam én is, de nem kaptam belőle semmit.


Volt aki 10 perc után kilökött az ajtón pedig tudta, hogy honnan és mivel küldtek hozzá,mert nála volt a papír,de nem volt hajlandó velem foglalkozni !!

Ő pont TB alapon működött meghívott magánrendelésre is.


tudod pont azzal a nagy tudással és segíteni tudással és legfőképp akarással nem találkoztam amit sok évnyi tanulással sajátítanak el az egyetemen. Elvileg.

Annyi rossz tapasztalatom van,hogy csak arra tudok gondolni,hogy a nagy részük csak átveri és kihasználja az embereket.

Kifizetném,hogy az árát annak a felbecsülhetetlen segítségnek, de semmiféle értékre nem mutatott rá pedig leírtam és mondtam,hogy egy értéktelen szardarabnak tatom magam.

Volt aki csak arról nem kérdezett amit levélben írtam neki.

Szerencsés vagy. Olyasmivel amiket írsz az számomra ismeretlen.

Én már ráuntam arra,hogy mindig én vagyok a hibás.

Rossz "szakembereket" fogtam ki.

2017. febr. 4. 20:53
 38/80 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi lehet nálad a probléma, lehet, hogy türelmetlenség, vagy tényleg nem a megfelelő szakemberekhez fordultál, vagy olyasmit vársz, ami nincs (a terápia kezdetén legalábbis).

Igazából úgy kéne működnie, hogy kiválasztasz egy szimpatikus magán pszichológust és elkötelezed magad, hogy legalább egy fél évig heti rendszerességgel jársz terápiára. De mintha írtad volna, hogy pár alkalom után pénzhiány miatt nem folytattad magánban, azon pedig a pszichológus sem tud segíteni... Az eredmények lassan jönnek, apránként, hosszú távon, nem villámcsapás-szerűen. Nekem az első ülésen a terapom mondta, hogy minimum fél év lesz. Ezt elfogadtam, megbeszéltük, hogy hetente azonos időben járok és szépen jöttek is az eredmények. Végül jóval több lett, mint fél év, de egyáltalán nem bántam, mert ténylegesen éreztem a hasznát.

2017. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
56%
Akkor ha minden igaz, te egy olyan különös eset vagy hogy nincs pszichológus és terápia ami rajtad segítene. Ahogy itt leírtad az okokat amiért elküldtek egyértelmű a helyzet. Nem állsz készen a belső munkára, kész tanácsokat vársz és azonnali változást. Ez nem így megy. Ez egy hosszú folyamat. Felhozódik valami kielemzed érzésszinten, mit vált ki belőled. Indokolt-e amit kivált ha nem akkor hogy kéne reeagálni és ha kell minden helyzetet így kielemezve. Napi szinten tudatosan ellene menni a berögzüléseknek amíg el nem éred hogy napi rutinná váljon. Ez a kemény belső munka. Te is tudod. Ebben a szakember csak segíthet átbeszélni. Ha nagyon rossz irányba haladsz ad tanácsot mint kívülálló. Ha nem mész semmilyen irányba mit tanácsoljon neked?-felesleges, legyen vége. Motivációt nem adhat neked. Kifogásokat gyártasz, másokat okolsz, számonkérsz és követelőzöl. Benned hol a hiba? Ha erre rájössz a kérdèsed is megoldódik mert talán másképp állsz a terápiához. Utazni is lehet 2 hetente egyszer nyugodtan másik városba. Lusta is vagy és várod a csodát. Nem itt kell regényt írni. Aki keres talàl.
2017. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 A kérdező kommentje:

Előbb utóbb találhatok.

Meg azt sem hiszem,hogy olyan különleges lennék.


Amilyen nehéz elhinni neked vagy nektek,hogy velem ez történt nekem ily olyan nehéz elhinni,hogy érdemben foglalkozott veletek valaki.


Kértem,hogy mondják meg ha esetleg alkalmatlan vagyok pszichológiai segítségre. Ilyet sem mondtak.

eleinte úgy gondoltam,hogy én vagyok a hiába és még elvárásaim sem voltak.

Azok utólag lettek.

Csak 2 heti 1 találkozót ajánlottak nekem magánterápián. Gyakoribbat nem.

Azt hiszem megint csak félre kell tennem a dolgot vagy 1 évre.


Feleslegesen írtam ide is úgyse értenéd,értenétek meg.

Nyitottan mész,jóindulatúan és szarnak a pofádba az előítéletek szül.

2017. febr. 6. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!