Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire kamu ami a pszichológ...

Mennyire kamu ami a pszichológusoknál történik?

Figyelt kérdés

Már ahhoz képest amit a neten olvasni lehet.

Olyan szép dolgokat írnak.

Pár hét vagy hónap alatt segített, teljesen megváltozott az életem,ami előtte nem ment azt most nevetve és szórakozva csinálom,választ kaptam a kérdéseimre,segített megoldani ezt-azt,rendbe tette a gondolataim stb.

Csak ilyesmit olvasok.

Viszont csak az ellenkezőjét tapasztaltam.

Azt mondják,hogy ha az egyikkel nem működik keresni kell egy másik dilidoki.

Én eddig ahánynál jártam ebből a sok jóból semmit nem kaptam és éreztem.

Bukó,lekezelő,felületes,elfelejti az időpontot és nem jut rám idő,lemondja,szerinte nincs értelem a találkozóinknak és elküld 3-4 alkalom után.

Felmerül a kérdés,hogy biztos ezen a téren is velem van a baj,de már kétlem. Szerintem átverés az egész.

Megy a hitegetés,hogy segítenek aztán nem csinálnak semmit ezek a kuruzslók.

Ezt tapasztaltam. Mocskos nagy átverés.


Szerintem csak átverés és kihasználás. Sok pénzt kérnek a semmivel.

Milyen tanácsokat adnak és miben segítenek?Közhelyekkel dobálóznak és nem történik semmi. Undorító ez a kihasználás.

Nem tudom ki segíthetne megoldani a gondjaim ha pont azoktól nem kapok segítséget akiknek ez lenne a dolguk !



2016. dec. 12. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
Ki vagy te hogy felidegesítenél? Segíteni akartam azzal hogy lásd az ember miként reagál rád. Felesleges veled foglalkozni. Osztom az összes eddigi pszichológusod véleményét. Nem kamu ami ott történik. A kamu maga a kérdésed. Az hogy értelmes kérdésekre egy értelmes reakciód sem volt. Meg lett kérdezve hogy konkrétan mi történt. Erre elkezdesz másról beszélni. Vagy hárítasz vagy értelmi problémáid vannak. Segíteni egyiken sem lehet. Nőj fel, vállalj felelősséget. Ez így gyerekes és értelmetlen mint maga a kérdésed. Ami nem kérdés hanem panaszkodás nagyobb közönség előtt. Lehet így is. Csináld nyugodtan de 40 év múlca ugyanitt fogsz tartani.
2017. febr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:

Végig olvastam az összes hozzászólás. Nem kommentálom azokat, mert azzal nem a kérdező kérdésére adnám a választ.

A kérdező kérdésének a megválaszolásával még várok, mert

szükségem van egy kis időre, hogy azt minél pontosabban megértsem és így minél pontosabb választ adhassak.

Addig is figyelem a többiek válaszait.

2017. febr. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 A kérdező kommentje:

51,

Leírtam,hogy nem fogom megmondani mivel kerestem fel őket.

Leírtam,hogy egy szakembernek azért látnia kellene, hogy van-e baj vagy sincs.

Volt akihez úgy mentem,hogy szükségem van-e egyáltalán segítségre,de kaptam érdemi választ.


Váltottam valakivel pár levelet és ez árnyalta a képet.

Igen nem csináltak semmit és rossz embereket fogtam ki.

Az én hibám abban van,hogy olyan pszichológusokat kerestem fel akik nem az én nyűgeimmel foglalkoznak vagy nem azt az irányzatot képviselik ami nekem hasznos lehetne.

Egyszerűen rossz pszichológusokat kereshettem fel ami az én hibám, az övék meg az ami.

Te is csak piedesztálra helyezed őket.

Szerintem igen is elvárható egy pszichológustól,hogy dolgozzon meg a pénzéért ha mással nem hát azzal,hogy komolyan vesz és nem lekezelő,válaszol a kérdéseimre,észreveszi,hogy valami nincs rendben és mondjuk ajánl valakit maga helyett.

2017. febr. 13. 11:25
 54/80 anonim ***** válasza:
Ha az sem biztos hogy szükséged van rájuk akkor miért keresed a sokadikat. Értelmetlen dolgokat írkálsz. Azt is ő döntse el? Nem te érzed hogy szarul vagy? Érezzen is helyetted? Hagyjuk már. Válaszodra reagálva. Sok embernek segített a pszichológus de nem úgy ahogy te elképzeled. Senkinek sem mondott meg konkrét dolgokat. A megoldásainkat mi találtuk meg belső munkával. Nagyon hosszú és nehéz folyamat alatt. Ő csak végighallgatta ahogy megosztjuk vele milyen nehézségekbe ütköztünk. Ha nagyon rossz úton jártam kaptam egy két feladatot mire figyeljek a következő időszakban. Te semerre nem akarsz haladni. Mit kezdjen veled? Vagy mi mit kezdjünk veled ha el sem mondod milyen gondod van? Esélyünk sincs akár szakembert ajánlani. Feltettél egy bugyuta általánosító kérdést amit meg is válaszoltál magadnak. Semmi ellenvéleményt nem fogadsz el hogy létezhet. Szerintem legközelebb a szobád falára írd ki és nem lesz ilyen gond.
2017. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 A kérdező kommentje:

Nem is fogom elmondani, de te sem a kérdésre válaszoltál.


Mondjuk ilyesmire gondolok:

A kognitív viselkedésterápia – ahogy a neve is mutatja – a viselkedés, a gondolkodási beidegződések megváltoztatásával igyekszik jótékony hatást elérni.


vagy:

A terápia megkezdése előtt néhány alkalmas kivizsgálás történik, ami kiemelt jelentőségű az ajánlott terápiás forma ajánlásában. A terapeuta felméri a személyiség szervezettségét, elhárító-mechanizmusait, a páciens alapvető kötődési mintázatát és aktuális lélektani állapotát. A kivizsgálás során sor kerül a problémák lényegének tisztázására, ill. a problémák lélektani részének meghatározására.


ennek csak egy rész és csak egy esetben valósult meg


A pszichoanalitikus pszichoterápia heti egy-két ülésben zajlik. A kezelés végét általában nem határozzák meg előre. A terápia időtartama néhány hónaptól egy-két évig terjed.


Nekem mindenki azt mondta,hogy kétheti 1 találkozó bőven elég.


[link]


A Pszichoanalízis részt olvasd el ! ILyesmire gondolok amit nem csináltak.


Mint leírtam valószínű én is rossz szakembereket választottam így nem csoda,hogy nem azt kaptam amit vártam.Hogy ők miért nem voltak segítőkészebbek és miért nem vették észre ami észre kellett volna venni meg őket minősíti.


Ne helyezd őket piedesztálra.

Ha a háziorvos félrediagnosztizál valami vagy nem veszi észre minden további nélkül megkritizálod és elmondod mindennek.

Ha a dilidoki csinál ilyet,akkor őket miért nem lehet megkritizálni?

Ők is emberből vannak és hibázhatnak.

Szerintem meg egy pszichológus nyugodtan megmondhatja valakinek,hogy ezzel vagy azzal érdemes felkeresni valakit.

Mint ahogy 1-2 esetben meg is történt. Ez a dolga.

2017. febr. 13. 17:47
 56/80 anonim ***** válasza:

Az 54-es azt írta, amiket én is, csak ő sokkal rövidebben.

Nem ismerjük a problémát, de azért segítsünk.

Én eléggé megpróbáltam.

Írtál is nekem privátot, amire én jó hosszan reagáltam, hogy ne hidd, hogy nekem olyan könnyű, én is nehéz helyzetben vagyok és ráadásul eléggé hasonlítunk.

Nos, napok óta nem reagálsz, de már ne is tedd.

Te csak azt várod, hogy valaki melléd álljon, és azt írja, neked van igazad.

De jól írta az 54-es, semmiféle ellenvéleményt nem fogadsz el.


"Nem is fogom elmondani, de te sem a kérdésre válaszoltál."


Hát az a helyzet, hogy igencsak a kérdésre válaszolt. Azt kérdezted, mennyire kamu.

Ő leírta, hogy nem kamu, de ne konkrét tanácsokat várj, ez csak egy mankó, az életed senki sem fogja helyetted élni.

Ha konkrét tanácsokat, parancsokat kapnál, aztán vmi nem jól sülne el, akkor legalább lenne kit hibáztatni, kin leverni, hogy rossz tanácsot adott... Nos, ez sem működik. Ők terelgetnek egy helyesebb útra, de arra az útra neked kell rálépni és neked kell menni rajta. Te azt várod, hogy az az illető felvegyen az ölébe és ő lépkedjen helyetted, miközben ugye te is haladsz, mert ő visz magával...


Jól van, titkolózz egy névtelen oldalon, tulajdonképpen a te döntésed. Nem azért akartuk kiszedni belőled, mert olyan kíváncsiak lennénk, hanem segítő szándékkal, mert ha tudom, miről beszélek, akkor jobban tudok segíteni, nem csak a levegőbe beszélek, hogy nyugi, nem lesz semmi baj, majd minden megoldódik...

Minden kérdésedre választ kaptál, de te a kimondatlanokra is akarsz... hogy gondolatolvasók legyünk, és úgy oldjunk meg vmit, hogy nem is tudjuk, mi az.

Én ilyen példálózós vagyok... mintha várnák tőlem egy egyenlet eredményét a matek érettségin, csak épp az egyenletet nem mutatják meg. Aztán mikor azt mondom, hogy 15, akkor fikáznak, hogy rossz választ adtam.


Ha nem ismerjük a problémát, nem tudunk választ adni!!!!!!

Amiket feltettél kérdéseket, arra válaszoltunk!!!! Sokan, sokféleképpen, sokszor! Nem tudsz semmit elfogadni, és amíg rajtad van a szemellenződ, addig ennek az egésznek NINCS SEMMI ÉRTELME.

2017. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van. A helyzet az kérdező hogy teljesen mindegy milyen típusú egy terápia elsøsorban a pszichológus a motivációdat fogja mérni. A hozzáállást és úgymond az alázatot a terápia felé. Vagyis hajlandó vagy tenni annak érdekében hogy a te életed pozitív irányba változzon. Hajlandó vagy beismerni hogy neked is vannak hibáid így nem okolhatod a környezetedet mindenért. Hajlandó vagy elismerni a részed a dolgokban. Ne haragudj de szerintem a probléma itt van. Most is megmondod hol hibázott minden pszichológus. Azt hogy mi itt mind hülyék vagyunk. Félre ne érts felőlem gondold ezt, de nem az én életem van romokban. Átmentem hasonló körökön mint te. Hibáztattam mindenkit mint te. Vártam a sült galambot pont mint te. Ez viszont csak egyre lejjebb vezetett. Amikor terápiát kezdtem a sokadikat már fiatalon olyan romokban voltam fizikailag, mentálisan és egzisztencia szempontjából is, hogy be kellett ismernem hogy igen én ezt elbasztam és kilátástalan az egész helyzet. Ez volt az a pont hogy elfogadtam a segìtséget. Neked ez a pont még nem jött el. Értelmetlen ez az egész kérdés szerintem továbbra is. Nekem segítettek abban hogy én helyrehozzam az életem. De biztos kamuzok. Mint sok más ember.
2017. febr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 A kérdező kommentje:

Tudjátok nekem pl pszichológus még nem mondta el,hogy mit vár tőlem és mit fog ő csinálni.

Hibás csak én vagyok az életem nehézségeiért.

Senki más !!

Irigylésre méltó ha ti találtatok jó szakembert.

Én még nem.

Váltig állítom ha a szakember nem veszi észre, hogy segítségre van szükség az nem az én hibám.


Semmiféle szabályokat nem akartak lefektetni,nincs szerződéskötés,kinek mi a feladata és az elvárása a másik felé.

Vádoltam már eleget magam miattuk.


Fura,hogy senkinek nincs rossz tapasztalata bezzeg a háziorvosával...

2017. febr. 14. 12:14
 59/80 anonim ***** válasza:
A pszicholôgus nem orvos mint a háziorvosos. Még a példa sem jó. Akkor ha ennyire kiábrándultál a pszichológusokból keress más utat. Járj csoportterápiàra pl.
2017. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 A kérdező kommentje:

Tény,hogy kiábrándultam,igazad van.

Fura,hogy úgy hirdetik magukat,hogy pszichológiai tanácsadás,de itt azt mondják,hogy tanácsot nem ad meg nem is adhat.

Majd lesz valami.

2017. febr. 15. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!