Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diszalkuliára szeretnék...

Jeverezi kérdése:

Diszalkuliára szeretnék felmentést pszichiáterem ki tud írni róla? Vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Egyetemen nem mennek a matematikai tárgyaim és mondták h. csak diszkalkulia diagnótissal mentenek fel. Na most én szorongás meg depresszió miatt járok orvoshoz és ha ő neki eztet elmondom h. rosszul megy a matek akkor ad diagnózist amivel fel tudnak menteni a diszkalkúliával matek alól?

2017. júl. 27. 20:00
1 2 3
 11/23 ede1219 ***** válasza:
100%

" MENTCSEN FEL"


Vazze, ne törődj a diszkalkuliáddal, helyesírásból úgyis meghúznak!

2017. júl. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Jó! Nem fogok bizonygatni senkinek semmit se. Aki nem hiszi el az ne higyje el engem nem érdekel. Akit érdekel annak megmondom hogy olyan szakon tanulok ahol pont lesz*ja mindenki a helyesírást mega szépírást mert ez már nem elő osztály és egy darab nyelvtan tárgyam sincs.


Sok professzorom se tud helyesen írni meg raccsolnak esetleg pöszék sőt van aki diszlexiás is, asperger szindrómást is ismerek. Na akkor meg mirő is beszélünk??!!


Feltettem egy kédést hogy a pszichiáterem aki klinikai szakpszichológus is egyben tud e diagnosztizálni diszkalkuliából? Ez tényleg annyuia bonyolult itt egyeseknek ez a kérdés?

2017. júl. 28. 12:19
 13/23 anonim ***** válasza:
95%
De pont ezért nem hiszik el,hogy egyetemen tanulsz,mert nemhogy írni nem tudsz helyesen,a felfogásoddal is baj van! A pszichiátered NEM TUD NEKED FELMENTÉST ADNI!!!!!!! Hányszor kell még elmondani? Vagy most addig kérdezed,amíg csakazértis igen lesz a válasz egy olyan kérdésre,amire egyértelmű nem-et mondanak?
2017. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%
5-ös vagyok meg talán a 7-es is én voltam :D Szóval nem tudjuk Neked azt mondani, hogy igen fel tud menteni, mert nem kamuzunk. Ha azt mondanánk igen, akkor sorok állnának az ajtónál, hogy tantárgyak alól mentsék fel őket. Szerintem minden kérdésedre választ kaptál már.
2017. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Értem! Jó csak nekem ez kissé szokatlan hogy van egy betegségem ugye ez a diszakalkulia. Na most egy orvos aki ilyen szakterületen dolgozik csak tudja diagnosztizálni valahogy
2017. júl. 28. 13:12
 16/23 anonim ***** válasza:
95%
Csakhogy a diszkalkulia nem pszichés betegség. Attól,hogy orvos,nem az ő szakterülete. Amikor pl szemészeti problémám van,nem a kardiológus ajtaját kopogtatom,orvos-orvos alapon. Érted.
2017. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%
A diszek részképességzavarok, nem betegségek, még akkor se, ha agyi eltérés okozza őket. Az orvosok nem tanulnak róluk, nem gyógyítják. Gyógypedagógusok kompetenciája a megállapításuk is, és a fejlesztésük is.
2017. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Nekem sem megy a matek, kiskorom óta, és folyamatosan szenvedtem általánosban a kettessel, de már a fizikával kémiával is, aztán ebben az évben elmentem nevelési tanácsadóhoz, mondjuk én gimis vagyok. Ott egy gyógypedagógus vizsgált, majd pszichológus csinált intelligenciatesztet, ahol megállapították a figyelemzavart, és lapon leírták hogy mentsenek fel matekból kémiából fizikából, illetve vizsgáljanak tovább a pszichiátrián további kivizsgálásra. De úgy tudom hogy 18 év fölött már pénzbe kerül ez a vizsgálat.
2017. júl. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Szintén én vagyok. Nekem ez szakértői vizsgálat volt, és a nevelési tanácsadóban és a pszichológus illetve gyógypedagógus kérelmezte hogy mentsenek fel engem. Ha tovább vizsgálnak a pszichiátrián aki ugye pszichiáter, akkor ő is fogja kérelmezni ugyanúgy. Voltam már ezelőtt pszichiáternél és ő is ezt a vizsgálatot javasolta. Szóval nem beszélt hülyeséget...A részképességzavart gyógypedagógus meg pszichológus végzi. Lehet diszkalkuliával egyetemre menni, akkor is ha rosszul ír. Még ha nehezen hiszitek el akkor is.
2017. júl. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
94%
Figyelemzavar miatt nem jár szaktárgyi felmentés. Ha neked azt adtak, akkor szakmai hibát követtek el. De a figyelemzavarnak semmi köze a diszkalkuliához. Mint ahogy a pszichiáternek sem.
2017. júl. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!