Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt a pszichiát...

Miért csinálja ezt a pszichiáterem? El vagyok keseredve

Figyelt kérdés
Már egy hete írtam neki levelet a panaszommal de nem válaszolt rá pedig mindig szokott. Ez engem nagyon bánt. Aztán szenteste éjszaka küldtem neki egy szép üzenetet képpel melyben boldog karácsonyt kívántam neki azonban arra se jött válasz. Nagyon úgy érzem nem foglalkozik velem ennek mi lehet az oka? Mi baja van neki? Nem is értem

2017. dec. 26. 13:58
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Ja és Ő a pszichológusom is mert pszichoterapeuta egyben és magándoktorom. Főleg így karácsonykor nem is rendel így ideje bőven lenne szerintem.
2017. dec. 26. 13:59
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Ünnep van ember, nehogy már elvárd, hogy válaszoljon. A munkája vagy, nem a családtagja.
2017. dec. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
87%
Különválasztja a munkáját a magánéletétől. Eszedbe se jusson érzelmeket táplálni iránta. Ő orvos, Te pedig páciens vagy. Ennyi!
2017. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%
Azért is fizeted hogy karácsony este veled foglalkozzon? Ne viccelj már, jóhogy fontosabb neki a karácsonyi pihenés a családjával mint a kliense gondja. Ekkor töltődik fel, hagyja a munkahelyi gondokat a küszöbön kívül és igyekszik ilyenkor a saját gondjaival foglalkozni. Ha ez nem így lenne kereshetne ő is egy pszichiátert. Gondolom el sem olvassa ilyenkor az üzeneteket. Ő is ember, családja van, utazik jobbra-balra ünnepekkor, rohangál fáért, meg süti a süteményt a családnak... Nem vagy te kissé tolakodó azzal hogy ilyenkor is elvárásaid vannak vele szemben? Nem barátod hanem az orvosod akinek munkaidőn kívül az eszébe se jutsz, mert ez így egészséges.
2017. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az Isten nem ver Bobbal című filmet, az pont erről szól. A beteg állandóan a terapeutáját zaklatja, éjjel-nappal, telefonon és személyesen is. Karácsonykor, a szülinapján, az esküvőjén, stb. A doki lelkiismeretes, így mindig foglalkozik a kedves beteggel, aki végül meg is gyógyul, de az orvos megbolondul, és zárt osztályra kerül.
2017. dec. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

#5


Isten nem ver Bobbal című film - Hű, köszi az ajánlást! Ha tudsz még ilyen/hasonló témában filmeket, légy szíves írd meg! Köszi!


Kérdező!

Az orvos - páciens viszonyba sok minden nem fér bele.

Szerintem nem igazán válik a terápia hasznára/előnyére, ha közben ún. "magánjellegű" dolgokat is belekeversz.

Nem véletlen az, hogy pl. ismerős nem kezelhet ismerőst, stb.

2017. dec. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsd el, hogy ő az orvosod. És legyél türelemmel. Neki is szüksége van pihenésre, önzőség elvárni, hogy folyton elérhető legyen.
2017. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Na Mindegy küldtem neki smst hogy ha holnap (207. 12. 17.) estig nem válaszol akkor keresek másik terapeutát!!!
2017. dec. 26. 23:43
 9/36 A kérdező kommentje:
elírtam 2017. 12. 27. estig ami körülbelül éjjel 11 óra nem válaszol akkor bizony kénytelen leszek másik terapeuta után nézni!!!
2017. dec. 26. 23:46
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

#9


Ezt tényleg megtetted, komolyan?

Szerintem ő maga fogja ezek után kérni - etikai okokból - hogy más folytassa a kezelésedet.


Ha egyébként a személyes terápiák során valóban nagyon jó szakember, akkor nem kellene elszúrnod azzal, hogy te keversz bele olyan dolgokat, aminek semmi helye az orvos-páciens kapcsolatban, és ő azt ki is védi helyesen.

Sajnos nagyon nehéz manapság valóban jó orvost/terapeutát/pszichológust találni, így gondold át.


Ha időközben rájöttél, hogy az SMS küldése butaság volt, és maradnál nála, akkor mondd azt, hogy hangulatingadozásod volt, és az érzelmeid sem voltak a helyén, amikor impulzusból elküldted.


Majd írd meg, hogy alakul ez. Őszintén kíváncsi vagyok, hogy kezel egy ilyen helyzetet a terapeutád.


Kitartást és sok sikert a gyógyulásban!

2017. dec. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!