Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez panikroham vagy valami mas...

Ez panikroham vagy valami mas lehet?

Figyelt kérdés

Honapok ota jelen van minden nap ez az "uss vagy fuss" erzes, de a napokban egyre gyakrabban es egyre erosebben. Konkret panikrohamom 3 volt, de az erzes, hogy kozeledik, bennem van. Felek tole, nem akarom atelni ujra. Februar 19re kaptam idopontot pszichiatriara, addig mit tudok tenni, hogy elviselhetobb legyen az eletem? Akinek volt ilyen, hogyan veszelte at?

Kaptam a haziorvosomtol nyugtatot, Ataraxot, de csak ejszakara veszek be egyet, hogy legalabb az almaim ne legyenek kuszak, nappalra azert nem, mert nagyon elalmosit, es ugy nehez dolgozni.

Nem erzem, hogy barmi bantana, barmi nyomasztana a lelkemet. Egyedul a panikroham ujra megjelenesetol felek. Mit tehetnek? Minden napom egy szenvedes. Mar az sem mindig segit, ha tevekenykedek, megprobalom elterelni a gondolataimat. Azt vettem eszre, hogy ha negativ szavakat hallok, akkor erosodik ez az erzes.

Viszont bennem van az is, hogy mi van ha a szivemmel van valami? Mert szokott szurni, vagy legalabbis a kornyeke idoszakonkent, de inkabb a bal oldalra orientalodik, es altalaban utana leszek rosszul, bar nyilvan mar erre is ragorcsolok. Egy altalanos vervetelen voltam, ott nem talaltak semmit. A vernyomasom lehet picit magas. Velemenyek? Panikbetegseg vagy sziv gondok?

Esetleg pajzsmirigy? Azzal elmeletileg papiron gondok vannak, autoimmun gyulladas, lassan 9 eve, de nem volt panaszom a menstruacios zavarokon kivul es gyogyszert sem kellett ra szednem meg eddig. Ez okozhat ilyet? A hormongondok?

Tippek, tapasztalatok? Kerlek segitsetek! :(

20/L



2018. jan. 24. 13:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Teljesen meg tudlak érteni, mert decemberben én is bepánikoltam, amikor kiderítettem, hogy mi is valójában a Hashimoto. :(

Viszont én szerencsére nem vagyok hipochonder, a meglévő tüneteim zavartak csak, és nem beszéltem be magamnak többet.

Úgyhogy egy jó tanács: írd össze minden tünetedet, ami szerinted nem "normális", és csak _azután_ nézd meg a listát a gyógyszerésznő oldalán. :)

2018. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Csak nem tudom, hogy a rendes panikroham, es a pajzsmirigy okozta panikroham kozott van e kulonbseg.

Lehet e a pajzsmirigyeset is iranyitani... mert ettol fuggetlenul, akkor jelentkezik amikor nincs semmi dolgom, nincs elterelve a figyelmem.

2018. jan. 29. 09:31
 13/18 anonim válasza:
Kedves kérdező, mi lett veled azóta? Hasonló cipőben járok és nagyon érdekel!
2019. ápr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Fel evig jartam pszichologushoz, de ugy gondoltam beszelgetni barkivel tudok es kertem, hogy irjanak fel gyogyszert. Amikor elkezdtem szedni rossz volt, de utana visszajott a kedvem, ujra jo volt koran kelni es elveztem az eletet. Vannak rosszabb napjaim nem tagadom, ha front van az megvisel. Gyenge az idegrendszerem, konnyen felidegesitem magam, ha olyan van panikrohamot kapok barmitol, de lekopogom ezota nem volt panikrohamom.
2019. ápr. 9. 13:25
 15/18 anonim válasza:
Mi segített?
márc. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Escitil. :)
ápr. 2. 11:33
 17/18 anonim válasza:

És milyen tüneteid voltak? Ízület izom fajdom izom feszülés volt? Vagy? 7 hónapja abba vagyok mint te és most lehet kiderül H vlm autoimmun baj lehet vagy nem tudom ... Pajzsmirigyemmel is most van valami, göbök vannak benne meg reaktív nyirokcsomó nagyobbodás.. nem tudom

De nekem is szív dologgal kezdődött, aztán több hónapig tartott az.. de közbe jöttek ezek is...

ápr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

5.vagyok.

Ott 6 éve írtam, hogyha a nyugtató hat rá, felesleges görcsölni további vizsgálatokkal. És lám, tényleg antidepresszáns kellett.

ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!